Strona 5 z 30 [ Posty: 581 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 730 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 maja 2008, 14:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Skąd ta pewność, że cała reszta nie wytrzyma, akurat inne części Jelcza są bardzo wytrzymałe, najsłabszym elementem jest silnik. Kolego Marcinos a miałeś kiedyś styczność z jelczem, jeździłeś nim? Czy tylko znasz go z opowieści?

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 11 maja 2008, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Od 1998 roku do 2004 jeździłem W642K także doświadczenie mam spore i znam ten wóz w każdym calu. Po dwóch latach użytkowania wyleciał olej pomiędzy mostami, co jakiś czas wywalało olej ze wspomagania. Zimer na flanszy to chyba ze trzy razy wymieniałem. Chłodnica oleju puszczała, tylna zwolnica z prawej strony też lała, Regulator obrotów się rozsypał, w 2004 padło sprzęgło a w rok później kolega który go po mnie wziął przegrzał silnik i była robiona kapitalka. O tym że opony na przodzie leciały w oczach już nie wspomne. Ogólnie jedna wielka porażka. Szefowie żałowali że to kupili no ale co zrobić, trzeba było się męczyć.

A ty kolego jak taki doświadczony to pochwal się ile lat jelonem śmigasz.


Post Wysłano: 11 maja 2008, 21:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Ja mam doświadczenie z serią 300 a dokładnie z jelczem 315 i powiem Ci, że to bardzo wdzięczny pojazd, co do jelcza 640 to w nim jest tylko polski silnik i kabina i kilka innych szczegółów wiec pretensje możesz mieć od austryjaków.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 11 maja 2008, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2008, 19:24
Posty: 27
Lokalizacja: WWA

2 Jelcze

Dobra wiadomość, Jelcze od przyszłego tygodnia idą na kapitalny remont blachy, i wszystkich drobnych częśći, takich jak np. silniczek od szyb elektrycznych do naprawy, szyberdach, i wiele innych pierdół których nie pamiętam.

Pozdrawiam z uśmiechem na twarzy :)


Post Wysłano: 11 maja 2008, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Cytuj:
Ja mam doświadczenie z serią 300 a dokładnie z jelczem 315 i powiem Ci, że to bardzo wdzięczny pojazd, co do jelcza 640 to w nim jest tylko polski silnik i kabina i kilka innych szczegółów wiec pretensje możesz mieć od austryjaków.
Ciul z jelczami. To już na nasze drogi i tak nie wróci. Choćby nawet coś powstało nowego to nikt tego nie kupi bo rynek opanował zachód, który ma doskonały sprzęt od lat, a jelcz ze względu na swą przeszłość nie ma szans. Pozdrawiam


Post Wysłano: 11 maja 2008, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 18:37
Posty: 113
GG: 0

Nie ma to jak patriotyzm i wspieranie rodzimej marki :P


Post Wysłano: 12 maja 2008, 8:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2008, 21:17
Posty: 151
GG: 0

Cytuj:
Nie ma to jak patriotyzm i wspieranie rodzimej marki :P
W biznesie nie ma miejsca na sentymenty!


Post Wysłano: 12 maja 2008, 13:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2007, 16:34
Posty: 125
GG: 0
Lokalizacja: Częstochowa

Cytuj:
Który szanujący się producent korzysta z silników Iveco. jak ktoś chce mieć dobry silnik to wybiera MAN-a, MB, Volvo, Dafa. Przykładem są autobusy. Jelcz wybrał Iveco ze względu na cenę.Ten silnik jest oczywiście lepszy od mieleckiego, ale do czołówki mu daleko.

Dobrze, może iveco jest trochę w tyle, ale nie pod względem silików. Każdy psioczy na iveco, ale nie pasuje im rdza, za mała kabina, czy trzeszczące plastki. Na pewno silniki to jego najmocniejsza strona i nie jest w tyle, bynajmniej niektórych producentów, których wymieniłeś wyprzedza.
Cytuj:
Skąd ta pewność, że cała reszta nie wytrzyma, akurat inne części Jelcza są bardzo wytrzymałe, najsłabszym elementem jest silnik.
Jeśli mówisz o silniku iveco, to jestem ciekaw, czemu jelcza nie ma w wielkiej 7, skoro jego najsłabszą stroną jest silnik. Iveco się trzyma z tym samym silnikiem, a jelcz się nie może przebić :shock:


Post Wysłano: 12 maja 2008, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Producenci wielkiej 7 nie korzystają z silników innych marek no może Renault jest wyjątkiem. Druga sprawa to sprzedawalność Jelcza, która w porównaniu do pojazdów wielkiej 7 jest znikoma.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 12 maja 2008, 15:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2007, 16:34
Posty: 125
GG: 0
Lokalizacja: Częstochowa

Cytuj:
Producenci wielkiej 7 nie korzystają z silników innych marek no może Renault jest wyjątkiem. Druga sprawa to sprzedawalność Jelcza, która w porównaniu do pojazdów wielkiej 7 jest znikoma.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Jeśli jego najsłabszą stroną jest silnik, to wg. Ciebie wszystko inne w Jelczu powinno być lepsze. Natomiast ja uważam, że te same silniki w ivecu są jego jedną z najlepszych zalet, a wszystko inne ujdzie w tłoku. Iveco ma większą sprzedawalność, niż jelcz. Więc silniki raczej do najgorszych stron jelcza nie należą. Trochę zagmatwane :mrgreen:


Post Wysłano: 12 maja 2008, 23:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 18:37
Posty: 113
GG: 0

Moim zdaniem w Polsce jest tyle wybitnie mądrych osób, że jak by się tylko pieniądze znalazły to z palcem w zadku Jelcz przebił by się do wielkiej 7, tylko właśnie tego najważniejszego brakuje czyli kasy, bo jak by jelcz miał kasę to zaczął by robić naprawdę solidne auta i bez problemu by znalazł kupców co by było drogą do sukcesu.


Post Wysłano: 13 maja 2008, 22:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

Właściwie to Jelcz przespał okres transformacji systemowej.Przykre,ale niestety na drogi nie wróci jako ciężarówka,czy ciągnik siodłowy-mam na myśli firmy stricto transportowe.Już o tym pisałem,ale powtórzę:na pewno ma szansę jako producent pojazdów wojskowych i specjalistycznych.W tej roli mam nadzieję pozostanie na naszych drogach jeszcze wiele dekad :D
Cytuj:
Po dwóch latach użytkowania wyleciał olej pomiędzy mostami, co jakiś czas wywalało olej ze wspomagania. Zimer na flanszy to chyba ze trzy razy wymieniałem. Chłodnica oleju puszczała, tylna zwolnica z prawej strony też lała, Regulator obrotów się rozsypał, w 2004 padło sprzęgło a w rok później kolega który go po mnie wziął przegrzał silnik i była robiona kapitalka. O tym że opony na przodzie leciały w oczach już nie wspomne.
I tu widać,że w roli typowego konia Jelonek wymięka...


Post Wysłano: 15 maja 2008, 9:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2008, 19:40
Posty: 3
GG: 0

Od dłuzszego czasu szukam Jelcza-detroit i moge koledze tylko pozazdroscic :).Mam prosbe do kolegów jeżeli by ktos wiedział gdzie taki jelcz sie znajduje to bede wdzieczny za każdy namiar.Chetnie pojade i spróbuje go odkupić niezależnie od stanu.


Post Wysłano: 15 maja 2008, 10:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Ostatnio widziałem Jelcza 424 z silnikiem Mercedesa o mocy 400KM był do sprzedania za 40tyś. Czy taki jelcz tez Cię interesuje. Do jakiego celu potrzebujesz takiego Jelcza?

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 15 maja 2008, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

Cytuj:
Ostatnio widziałem Jelcza 424 z silnikiem Mercedesa o mocy 400KM był do sprzedania za 40tyś. Czy taki jelcz tez Cię interesuje. Do jakiego celu potrzebujesz takiego Jelcza?
No teraz Jelcza to chyba tylko jako asenizacyjny,a jeśli jako konia to tylko do ciągnięcia koparki z budowy na budowę.Niestety taka jest ponura rzeczywistość i mimo,że lubię Jelcza,to jest w tylaza wielką 7ką.Podobnie jak Kamaz,Tatra,Liaz,MAZ...


Post Wysłano: 15 maja 2008, 22:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Tylko i wyłącznie Jelcz może się odnaleźć właśnie w transporcie na krótkich trasach Np na budowach.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 16 maja 2008, 10:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 lut 2008, 19:40
Posty: 3
GG: 0

Dokładnie poszukuje jelcza pod lawete do transportu sprzętu.Co do tego jelcza z silnikiem mercedesa to go widziałem na allegro był swego czasu(żółty) chyba z Krakowa.To też by było dobre rozwiążanie.Jakiś rok temu spotkałem we Wrocławiu zielonego Jelcza z silnikiem mercedesa w najwyższej kabinie jaka wychodziła i z tego co mi wiadomo jakaś firma we Wrocławiu posiada go.


Post Wysłano: 16 maja 2008, 15:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Poszukiwania takiego Jelcza mogą być bardzo trudne, lepszym wyjściem będzie kupienie zwykłego 422 i zmiana silnika na cos mocniejszego.

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 17 maja 2008, 9:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Jelcz z silnikiem MB to chyba przeróbka, bo nie wydaje mi się żeby takie były produkowane seryjnie. Czy to jest silnik w układzie V ?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 17 maja 2008, 10:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:24
Posty: 8
GG: 1
Samochód: z silnikiem

Jelcz z silnikiem MB był produkowany seryjnie!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 30 [ Posty: 581 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 730 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: