Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 lip 2010, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2010, 21:15
Posty: 2
GG: 0

Witam mam takie pytanie.
Aktualnie na prawie jazdy mam wybitą kat. B.Dnia 21.12.2009 zdałem egz. na kat. C jednak nie poszedłem z dokumentami aby je wyrobić tylko podszedłem do okienka w Word'zie i podpisałem dokument że niedługo będę robił C+E więc nie ma sensu 2x wyrabiać prawa jazdy.W domu mam Arkusz przebiegu egzaminu praktycznego oczywiście zdanego pozytywnie.I tu pytanie czy mam jakiś określony termin na zdanie kat. C+E (boje się że informację na temat zdania kat. C nie zostały w jakiś sposób usunięte i będe musiał ponownie zdawać C)czy mogę zrobić to w każdej chwili nie bojąc się o zdaną kat. C bo już mi jej na pewno nie zabiorą?


Post Wysłano: 12 lip 2010, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Nie ma żadnego terminu. WORD będzie trzymał papiery.

Ale jeśli ma to trwać dłużej niż pół roku czy rok, to lepiej poproś, by jednak papiery wysłali do Wydziału Komunikacji. Wiesz jak to jest... czasami jakieś papiery zginą, powódź coś zaleje itd.

Poza tym jeszcze jedna ważna rzecz - dopóki papiery leżą w WORD, ty nie masz prawa jazdy kat. C. Jak się zdecydujesz wyrobić to nowe prawko np. w 2015 to datą uzyskania uprawnień kat. C będzie 2015 rok. Nikomu nie będziesz mógł powiedzieć w 2015, że masz prawko od 5 lat, bo formalnie (i na samym prawku) będziesz miał je dopiero od 2015. A te terminy są czasem ważne - liczył się ten termin np. do kwalifikacji wstępnej, podobnie gdybyś chciał zostać instruktorem czy egzaminatorem - wówczas także musisz wykazać się posiadaniem prawa jazdy danej kategorii przez określony czas.

Spokojnie więc zdawaj to CE ale odbioru samego C nie odkładaj w nieskończoność.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 12 lip 2010, 22:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 lip 2010, 21:15
Posty: 2
GG: 0

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź.Pozdrawiam.


Post Wysłano: 14 lip 2010, 16:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lip 2010, 15:37
Posty: 2
GG: 0

No właśnie, lepiej pospieszyć się z robieniem C+E, bo jak pisze poprzednik zawsze staż posiadania prawa jazdy może się przydać. Wprawdzie posiadanie samego papierka nie powiększa doświadczenia na ciężarówce, ale czasem suche liczby również są ważne.

_________________
Obejrzyj najpopularniejsze wózki widłowe oraz nowe i używane ciągniki siodłowe. Maszyny te znajdziesz w działach magazynowanie i transport.


Post Wysłano: 14 lip 2010, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Może ja dorzucę 3 grosze :-)
U mnie odbywa się to tak, że po zdaniu egzaminu MORD wysyła papiery do wydziału komunikacji, a ten je trzyma do momentu, aż opłaci się wyrobienie dokumentu. Zrobiłem w ten sposób, że po zdanej kategorii C, dokumenty leżały tam prawie pół roku, dopiero gdy zdałem KW na kat D, wyrobiłem nowe prawko(2 wpisy, jedna opłata). Data uzyskania uprawnienie na kat. C w dokumencie PJ to w moim przypadku data wpłynięcia dokumentów do wydziału komunikacji z MORDU, czyli bardzo zbliżona do momentu zdania egzaminu na kat. C.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: