Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lip 2010, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2010, 18:48
Posty: 81
GG: 10159387
Lokalizacja: Paisley GB

Witam. Mam do Was pytanie odnośnie w/w skrzyni. Odczytalem takie kody:
1) Gear level position sensor component faile
MID223 PSID9 FMI12
2) Engine starter motor relay mach. i fault
MID128 SID39 FMI7

Na wyswietlaczu jest: Engine starter gear box not neutral.
Nie da sie go odpalic. Nawet jak sie uda (czasami) to nie reaguje na biegi. Chociaz, to mnie zdziwilo ale pozwololo zjechac. Wbilem wsteczny a volviak jedzie do przodu.
Drugi blad wydaje mi sie ze jet spowodowany pierwszym bledem. Sprawdzalem w innym volvo. Prosze Was o pomoc.


Post Wysłano: 17 lip 2010, 6:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

Jest to informacja że skrzynia nie jest w położeniu neutralnym , należałoby posprawdzać czujniki i przewody .


Post Wysłano: 17 lip 2010, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sie 2009, 8:12
Posty: 48
GG: 0
Samochód: nissan

taki komunikat wyskakuje jak masz lewarek ustawiony w inna pozycje niz N, jezeli do tego nie wybiera ci biegu to cos bedzie z joystickiem albo wiazką kabli ktora idzie do niego...


Post Wysłano: 17 lip 2010, 22:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2010, 18:48
Posty: 81
GG: 10159387
Lokalizacja: Paisley GB

Lewarek oczywiscie byl w pozycji neutral "N". Po wlaczeniu zaplonu na ekranie byl komunikat ze skrzynia jest na pozycji "M". Zmienialem polozenia ale pozycja "N" nie byla dostepna.
Pisze to w czasie pszeszlym bo juz po problemie, bynajmniej na razie. Otoz czoraj zostawilem Volviaka z niedzialajaca skrzynia. A dzisiaj rano odpalam i wszystko ok. Zadnych bledow, wszystkie biegi dzalaja tak jak powinny.
Dzwonilem wczoraj do servisu Volvo i kazali mi sprawdzic przekaznik K5. Wymienilem go na nowy ale problem pozostal. Dzisiaj przyjechal gosc z kompem z Volvo. Po podpieciu, stwierdzil ze byla to wina tego przekaznika (ale ja go wymienilem na nowy, nawet kilka razy sprawdzalem).
Mam nadzieje ze nie bedzie juz problemu.
Dzieki za wskazowki.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: