Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 cze 2010, 11:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

Witam. Mój ojciec jest kierowcą tira i postanowił kupić sobie do laptopa kartę telewizyjną, którą będzie mógł odbierać najpierw naziemne kanały w Polsce, a następnie z czasem chce sobie kupić jakąś telewizję satelitarną, czyli do tej karty podłączyć dekoder i antenę do dekodera, żeby można było odbierać polskie programy również za granicą.

Teraz moje pytanie brzmi: jaką kartę telewizyjną wybrać, żeby można było odbierać na początku kanały tylko w Polsce (oczywiście naziemne, po podłączeniu anteny jakiejś siatkowej, czy innej, zwyczajnej anteny), a z czasem jak już sobie kupi telewizję satelitarną, to również żeby ona działała razem z tą kartą? Jest to w ogóle możliwe? Czy są takie karty, które odbierają sygnał analogowy i cyfrowy? Ile kosztują?

Ogólnie, to prosiłbym o doradztwo w wyborze:

1) Karta analogowa do laptopa + jakaś antena
2) Karta cyfrowa do laptopa
3) Karta analogowa+cyfrowa + na razie antena do analogowej


Post Wysłano: 27 cze 2010, 11:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2005, 20:34
Posty: 35
GG: 0

Ogolnie na dzien dzisiejszy nie ma co sie pakowac w tv analogowa. Po pierwsze juz niedlugo skonczy sie jej nadawanie, a zlapanie dobrej jakosci obrazu jest naprawde ciezkie. TV cyfrowa ma juz naprawde dosc duzo zasieg, nie ma co porownywac jakosci, bo to nie ma sensu. Co do satelity to tez swietny pomysl zwlaszcza jezeli ktos wyjezdza zagranice jednak cholernie drogi-zwlaszcza i glownie antena(mozna kupic normalna jednak ustawianie anteny przez godzine na jedna noc jest bez sensu) samolapiace sygnal(tak je nazwijmy niefachowo:)) kosztuja kolo 2tys. Jednak na miejscu twojego ojca jezdzac po kraju zdecydowanie kupilbym cos takiego http://www.allegro.pl/item1092307915_hu ... szawa.html moze nie jest tanie, ale chociaz ma format DVB-T dzialajacy w Polsce czyli MPEG-4 -uwazajcie na to zeby nie kupic MPEG-2 bo nie bedzie dzialac. Dodatkowo ten tuner ma tez tv analogowa czyli twoj ojciec moglby ogladac praktycznie wszedzie. Mam nadzieje, ze pomoglem

P.S.: Jezeli ktos mialby pytania dotyczace tv satelitarnej w laptopie, jaki tuner wybrac itd. sluze pomoca


Post Wysłano: 27 cze 2010, 12:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Tutaj masz wszystko związane z tym tematem viewtopic.php?f=43&t=11735


Post Wysłano: 27 cze 2010, 12:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

Cytuj:
Ogolnie na dzien dzisiejszy nie ma co sie pakowac w tv analogowa. Po pierwsze juz niedlugo skonczy sie jej nadawanie, a zlapanie dobrej jakosci obrazu jest naprawde ciezkie. TV cyfrowa ma juz naprawde dosc duzo zasieg, nie ma co porownywac jakosci, bo to nie ma sensu. Co do satelity to tez swietny pomysl zwlaszcza jezeli ktos wyjezdza zagranice jednak cholernie drogi-zwlaszcza i glownie antena(mozna kupic normalna jednak ustawianie anteny przez godzine na jedna noc jest bez sensu) samolapiace sygnal(tak je nazwijmy niefachowo:)) kosztuja kolo 2tys. Jednak na miejscu twojego ojca jezdzac po kraju zdecydowanie kupilbym cos takiego http://www.allegro.pl/item1092307915_hu ... szawa.html moze nie jest tanie, ale chociaz ma format DVB-T dzialajacy w Polsce czyli MPEG-4 -uwazajcie na to zeby nie kupic MPEG-2 bo nie bedzie dzialac. Dodatkowo ten tuner ma tez tv analogowa czyli twoj ojciec moglby ogladac praktycznie wszedzie. Mam nadzieje, ze pomoglem
Fajny ten sprzęt co podałeś link do niego ;) Powiedz mi taką rzecz, czy dzięki temu urządzonku będzie można:

- odbierać zwykłą, analogową telewizję? (na aukcji jest coś o analogowej, ale muszę mieć 100% pewności) potrzebna będzie jakaś dodatkowa antena do analogowej? w zestawie nie widzę takowej
- oprócz tego (z tego co zrozumiałem), możliwy będzie odbiór coraz to popularniejszej telewizji cyfrowej? w Polsce jest na razie tego nie aż tak dużo, ale jeśli jest taka możliwość, to czemu nie, ale warto oprócz tej, mieć jeszcze analogową
- czy podłączę do tego w przyszłości antenę satelitarną z dekoderem, np. N, czy Cyfra+ czy inne?

I oczywiście bardzo dziękuję za pomoc, bardzo naprowadziłeś mnie swoją wypowiedzią.

Pozdrawiam.
Cytuj:
Tutaj masz wszystko związane z tym tematem viewtopic.php?f=43&t=11735
Czytałem ten wątek, niestety ostatnie posty są dosyć stare i nie dotyczą mojego problemu bezpośrednio.


Post Wysłano: 27 cze 2010, 12:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2005, 20:34
Posty: 35
GG: 0

Ok to od poczatku, nie mam takiego tunera i cytuje ci tylko to co wyczytalem na aukcji
-
Cytuj:
odbiera cyfrową telewizję naziemną w standardach DVB-T : MPEG-2 i MPEG-4 (+H.264) oraz sygnał telewizji analogowej (z nadajników naziemnych oraz sieci kablowej)
czyli wszystko gra cyfrowa tv i analogowa razem
-antena jest w zestawie-moze nie najlepsza ale zawsze cos
Cytuj:
Zawartość opakowania :

* karta HU 2300 (USB)
* pilot na podczerwień
* antenka pokojowa
* instrukcja
* CD z oprogramowaniem
z tego co kojarze antena do analogowej i cyfrowej jest ta sama
-tv cyfrowa bedzie coraz bardziej popularna poniewaz niedlugo zniknie analogowa, wiec warto to brac pod uwage
-mysle ze nie ma opcji, zeby podlaczyc do tego antene satelitarna, aby odbierac satelite na laptopie-najlepiej cyfre potrzeba specjalnego tunera pod usb, najbardziej znane i najlepsze moim zdaniem robi skystar. Oczywiscie mozna miec normalny dekoder i podlaczac przez przejsciowki.


Post Wysłano: 27 cze 2010, 12:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

W zasadzie takie urządzenie by mi pasowało ;) Ciekaw jestem, jak sobie taka antena radzi, czy nie było by problemów w odbiorem w Polsce, zarówno naziemnej jak i cyfrowej. Wiadomo, że cyfrowa będzie miała gorszy zasięg gdzieś na peryferiach, ale żeby chociaż analogowa w miarę ładnie w Polsce odbierała.

Jeszcze takie pytanie, czy istnieje urządzenie do którego mógłbym podłączyć tv cyfrową, analogową i satelitarną? Czy takie rzeczy tylko w Erze? :mrgreen:


Post Wysłano: 27 cze 2010, 12:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2005, 20:34
Posty: 35
GG: 0

Wiesz co az tak w kwestie tunerow pod usb sie nie wglebialem, ale watpie w to, moze satelitarne ale bez miejsca na karte i czytnik osobno? Wiem ze istnieja stacjonarne dekodery ktore maja satelite, analog, cyfrowa i nawet kablowke, wszystko jednak kwestia ceny i taniej byloby kupic np. taki tuner analog/cyfrowa i satelitarny


Post Wysłano: 27 cze 2010, 13:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

Czyli możliwości odbioru satelitarnej telewizji są takie:

1) Kupuje u operatora, np. Cyfre+, czyli dekoder+antene + opłata abonamentowa + przejściówka, żeby podłączyć dekoder do laptopa (no właśnie, jaka to przejściówka i jaka cena takiego bajeru?)
2) Kupuje tuner satelitarny w sklepie czy na allegro, do tego kupuje Cyfre+ bez dekodera ale z anteną + oczywiście abonament

Dobrze rozumuje?

Chyba bardziej opłaca się wziąć TV satelitarną, ponieważ wtedy obejrzy sobie polskie kanały wszędzie na świecie, a nie tylko w Polsce jak w przypadku TV naziemnej cyfrowej/analogowej.


Post Wysłano: 27 cze 2010, 13:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2005, 20:34
Posty: 35
GG: 0

no tak, ale z tym ogladaniem na calym swiecie to przesadziles. Twoim ograniczeniem jest zasieg satelity Hotbird 13E. Moze i bardziej sie oplaca ale czy chcialoby ci sie ustawiac anetene na kazdym postoju, a tak jak pisalem anteny ktore same sie ustawiaja sa dosc drogie.
Co do opcji 1 nie powiem ci dokladnie jaka to przejsciowka, jest taka napewno, ale nazwe poszukaj sobie sam. Opcja 2 zgadza sie w 100%. Mam nadzieje ze wyjasnilem twoje watpliwosci i jakos pomoglem


Post Wysłano: 27 cze 2010, 14:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

Aha, zapomniałbym. Czy w przypadku opcji, gdzie kupuje dekoder i przejściówkę, karta telewizyjna nie będzie mi potrzebna? Logicznie myśląc tak jest, aczkolwiek chcę się upewnić.
Cytuj:
Mam nadzieje ze wyjasnilem twoje watpliwosci i jakos pomoglem
Oczywiście, że tak. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc z Twojej strony.


Post Wysłano: 27 cze 2010, 15:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2005, 20:34
Posty: 35
GG: 0

Cytuj:
Aha, zapomniałbym. Czy w przypadku opcji, gdzie kupuje dekoder i przejściówkę, karta telewizyjna nie będzie mi potrzebna? Logicznie myśląc tak jest, aczkolwiek chcę się upewnić.
Tak karta telewizyjna nie bedzie ci potrzebna(chyba ze mowisz o karcie dostepowej cyfry)-oczywiscie jeszcze zalezy od polaczenia ale zazwyczaj jest to bezposrednio np. przez VGA
Cytuj:
$$k100e%% napisał(a):
Mam nadzieje ze wyjasnilem twoje watpliwosci i jakos pomoglem


Oczywiście, że tak. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc z Twojej strony.
Ciesze sie ze moglem pomoc:)


Post Wysłano: 28 cze 2010, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 sty 2007, 20:19
Posty: 13

Ok, dzięki jeszcze raz za pomoc. Wszystko już zostało mi wyjaśnione.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: