Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 cze 2010, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2010, 21:33
Posty: 2
GG: 0
Samochód: Scania R

Witam.
Mam problem z dmuchawą w Scanii. Jakiś czas temu przetarł mi się wąż od klimatyzacji i wyleciał gaz z układu. Po naprawie układ klimy został napełniony. Klima normalnie działała. Po upływie jakiegoś czasu, zaczęły się dziać jakieś dziwne rzeczy z dmuchawą. Klima chłodzi, sprężarka startuje tylko dmuchawa nie działa. Na wyłączonym silniku dmuchawa chodzi normalnie w zakresach od 1 do 5.Na ustawienie >Auto< również reaguje i przy ustawieniu temperatury na >LO< lub na >17< dmuchawa załącza się chcąc schładzać powietrze. W momencie gdy odpalam silnik, dmuchawa przestaje działać i nie reaguje w ogóle na żadne ustawienie. Co może być przyczyną takiej dziwnej usterki?


Post Wysłano: 10 cze 2010, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 cze 2010, 21:33
Posty: 2
GG: 0
Samochód: Scania R

Okazało się, że producent auta zrezygnował ze starych i sprawdzonych metod elektrycznych, czyli - przekaźnik wentylatora nadmuchu powietrza do kabiny. Z tego też powodu przy silniku, który napędza owy nadmuch, jest moduł elektroniczny, który steruje obrotami w zakresie od 1 do 5. Przyczyną awarii jaką opisałem wcześniej okazał się właśnie ten moduł. Po prostu się spierniczył i wymienić się go nie da. Trzeba wymienić cały wentylator, który kosztuje bagatela 1060zł netto. :/


Post Wysłano: 21 cze 2010, 17:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2010, 14:21
Posty: 9
GG: 0
Samochód: Magnum

Tez miałem taki problem. W serwisie powiedzieli, ze nie nadążają ze sprzedażą tych wentylatorów. producent dał im w końcu tez zarobić.. A zamienników nie ma. Może ktoś bawi się w regenerację tych dmuchaw?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: