Regulamin forum


Drogi Użytkowniku!

Pamiętaj że bierzesz odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, dlatego ostrożnie dobieraj słowa uwzględniając fakt, że nie jesteś wystarczająco anonimowy.

Administrator forum, zastrzega sobie prawo do usuwania wątków bądź pojedynczych wypowiedzi, na podstawie art. 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną o treści:

„Nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane dane ten, kto udostępniając zasoby systemu teleinformatycznego w celu przechowywania danych przez usługobiorcę nie wie o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi dostęp do tych danych”.



Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 20 gru 2006, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 19:13
Posty: 8
Lokalizacja: Polkowice

Dzisiaj "złapałem" aparatem MAN-a TGA z kabinką XLX i VOLVO FH 12 440 XL euro 5 :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
SZEROKOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 22 gru 2006, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2006, 19:14
Posty: 72
GG: 5959988
Lokalizacja: Poznan

Ja tez dosc niedawno uchwycilem to samo co MAŃKO :

ObrazekObrazek
Obrazek

Co do nowej Premiumki z Ricoe to tez widzialem, prezentuje sie dosyc ladnie,ale nie ma górnych owiewek :/


Tytuł:
Post Wysłano: 23 gru 2006, 21:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 19:13
Posty: 8
Lokalizacja: Polkowice

Jak tylko będę mniał okazję to postaram się zrobić fotkę nowej premium-ce.osobiście to widziałem najnowszą MAGNUMKĘ w barwach RICOE ale nie mniałem przy sobie aparatu :( .Dziś pokażę Mercedesa Actrosa MP 2 z wywrotką , któremu zrobiłem fotkę jak dowoził asfalt na budowę dróżki :lol:


Obrazek

_________________
SZEROKOŚCI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Tytuł:
Post Wysłano: 28 gru 2006, 23:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2006, 12:57
Posty: 28
Lokalizacja: Suwałki

To chyba na wywrotki, albo może na jakieś krótkie trasy, komuś naczepe załadować, gdzieś ją zaprowadzić.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 sty 2007, 18:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Robur:

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 12 sty 2007, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2006, 10:10
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Takie cuda znalazłem na wylotówce z Wrocławia na BP...


Tytuł:
Post Wysłano: 15 sty 2007, 5:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lis 2006, 18:25
Posty: 15
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Tabor to jest wizerunek firmy. Te kilka aut ma pokazać jak firma się rozwija. Miejmy jednak nadzieję, że pójdą też w kierunku płac. Jeżeli w dużych firmach się ruszy, to reszta będzie zmuszona podnieść wynagrodzenie.

_________________
NIGDY NIE MÓW "NIGDY"


Tytuł:
Post Wysłano: 21 sty 2007, 12:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2006, 12:10
Posty: 15
Lokalizacja: Nowa Sól

nom najnowszy pomysl to pasy przymocowane na stale do naczepy ;D stalem z kolesiem z PRP ktory mial nowa naczepe w ktorej pasy zabezpieczajace ladunek byly przymocowane na stale co 1 metr ;D. to niby dlatego ze kierowcy pasy sprzedawali


Tytuł:
Post Wysłano: 24 sty 2007, 0:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lip 2006, 22:26
Posty: 25

W 100% zgadzam się z kolęgą Sztanga, RICO nie jest złą firmą, zauważyłem pewną dziwną rzecz - bardzo wielu kierowców mawia, że "mogliby jeździć taczkami, aby tylko dobrze płacili", a jednocześnie można wyczuć w ich wypowiedzi ogromną zazdrość do RICO-wców, że mają nowy sprzęt, że nic ich nie intersują awarie (mają od tego serwis). Szczególnie mocno "psy wieszają" na RICO kierowcy, którzy jeżdżą starym sprzętem i czesto muszą przeginać tacho - paradoks - nie uważacie? Co do zarobków, od razu mówie nie jestem kierowcą, jestem studentem, ale mam kilku dobrych znajomych, którzy jeżdża w RICO i mówią, że jest OK. Podają takie same liczby jakie podał kolgea Sztanga. Jeszcze jedno - jak ktoś mi mówi, że jest kierowcą, jest co weekend w domu i zarabia 4,5 czy 5 tys. złotych - to moją reakcją na taką sytuacje może być tylko śmiech. W RICO płacą jak w większości polskich firm transportowych - jak jesteś często w domu to zarobisz 3-3,5 tys., natomiast jeśli długo jesteś zagranicą to możesz zarobić do 5 tys. złotych. Proszę zauważyć, że w wielu polskich firmach kierowcy, żeby zarobić 3,5 tys. złotych muszą miesiąc spędzić poza Polską. To tyle mojego zdania w tej kwestii. I tak się bardzo rozpisałem. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów transportu!

Aha i jeszcze jedno - jęsli ktoś z was Koledzy zna firmy, w których jest dużo lepiej, niech je przedstawi - warto będzie zapamiętać te dane.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lut 2007, 21:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2005, 20:40
Posty: 358
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
Mam takie może głupie pytanie Ile aktualnie liczy ich tabor??
Ok. 1700 samochodów we flocie, z tego co wiem ok. 300 wywrotek ;). Ale jak wiadomo flota się ciągle powiększa, to napewno już tą liczbę 1700 pojazdów dawno przekroczono.

_________________
Uważaj na zapałki, którymi w czasie jazdy podtrzymujesz oczy, gdyż mogą się zapalić lub wbić w gałki oczne.


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 16:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Jak sadzicie ile % aut RiCö ma w leasingu ? I ile % to sa ich własne auta ??? :?: :?: :?: :?: :?: :>


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lut 2007, 2:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2007, 1:22
Posty: 3
Lokalizacja: dolnyśląsk

Witam. Przeczytałem z uwagą cały temat i należało by wyjaśnić kilka spraw mianowicie:
- Firma Rico w polsce działa na własną rękę i zatrudnia podwykonawców (nie wiem jak to jest dokładnie ale jak robiłem tacho z autach z Rico to raz faktura była na Rico a innym razem na PRP)
- kierowcy z dolnego śląska i mieszkający na zachodzie Polski w domach są 2/3 dni w tygodniu
- firma zatrudnia kierowców ze stażem (to oczywiste), a staż część kierowców zdobywa w firmie K.Ostaszewski :D
- rozmawiałem z kilkudziesięcioma kierowcami i żaden z nich nie narzekał ani na zarobki ani na swoją robotę (jedyne co było zaskakujące to trafiałem na samych cwaniaków)
- tabor w firmie jest wymieniany średnio co 4 lata (4 lata fura śmiga i go żyda a woźnica dostanie nową)
- odkąd w Polsce Rico rozwinęło skrzydła to wielu niemieckich kierowców straciło posadę ponieważ na miejsce 1 Niemca przyjmowano 3ch Polaków

Jako ciekawostkę moge podać, że Pol-Miedź Trans (stary zakład transportu przy KGHM a dokładnie transport towarowy) zostanie najprawdopodobniej przejęty przez Rico do 2010 lub 2013 roku. (PM-Trans zajmie się jedynie koleją a osobówkę ma wziąć PKS Lubin)

Wszystkie informacje jakie tu podałem zostały opublikowane na podstawie rozmów z kierowcami z Rico PRP oraz PM-Trans.

_________________
* Tacho-Serwis *
Legalizacja-Naprawa-Serwis

59-300 Lubin
ul. Marii Skłodowskiej-Curie
baza Transbud/Trawos


Tytuł:
Post Wysłano: 01 mar 2007, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2007, 12:36
Posty: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz

RICHTER to jakaś spóła-córka? (3 zdjęcie)


Tytuł:
Post Wysłano: 01 mar 2007, 17:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Cytuj:
RICHTER to jakaś spóła-córka? (3 zdjęcie)
Pewnie kolejna spółka zajmująca sie Recyclingiem :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 01 mar 2007, 18:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2007, 12:36
Posty: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz

No czyli może to być spółka-córka zajmująca się recyclingiem, należąca do Ricoe :D


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2007, 9:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 maja 2006, 10:10
Posty: 46
Lokalizacja: Wrocław/Tresigallo (FE) Włochy

Ja kiedyś śledziłem dokładnie ten temat i parę stron wcześniej jest napisane coś o Richterze, ale jednoznacznie napisali, że Richter należy do starego :wink:

_________________
Zapraszam was http://www.photoblog.pl/italliandragon
Fratelli Galassini Autotrasporti Fan


Tytuł:
Post Wysłano: 06 mar 2007, 0:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lip 2006, 22:26
Posty: 25

RiCo Polska zamówiło w 2006 roku 285 Manów - wywrotki czteroosiowe i ciągniki siodłowe XXL i XLX. Odbiór rozpoczeli w IV kwartale 2006, a ostatnie sztuki mają odebrać do końca II kwartału 2007r. Mają mocno rozbudowć Polski oddział do końca 2007 roku, także to napewno nie jest ostatni zakup.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 mar 2007, 21:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 lip 2005, 12:48
Posty: 54
Lokalizacja: Wrocław CITY

Dzisiaj odwiedziłem magazyn logistyczny Ricoe na maslicach we Wrocławiu także musze wam powiedzieć że się powiększa bo ostatnio jak tam byłem jakoś w pażdzierniku to nie był taki duży i magazyn ma już swoją własną flotę 3 stare Volvo FH12 i jedną Premiumkę z tego co tam widziałem. Poza tym w magazynie przebywalo jakieś szefostwo z niemiec bo panowie takiego Audi na niemieckich blachach to chyba nie widzieliście. :D poza tym to standnar parę actrosów czekających na rozładunek i sporo naczep pod banderą RICÖ :!: :!:

_________________
Wiele Dróg Wiele Myśli Daj Bóg żebym był w tym miejscu Gdzie mam być


Tytuł:
Post Wysłano: 07 mar 2007, 16:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2007, 12:36
Posty: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz

Co do Poznania, to gdzieś wczesniej w tym temacie przeczytałem, ze baza na Poznan jest w Swarzędzu, tak?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: