Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Praga V3S
Post Wysłano: 06 maja 2009, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lis 2007, 12:10
Posty: 6
Lokalizacja: gd

Mysle ze produkowano je do poznych lat 70-tych. Uzywano je intensywnie miedzy innymi podczas konfliktu balkanskiego.


Tytuł: Re: Praga V3S
Post Wysłano: 12 sty 2012, 19:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2012, 17:56
Posty: 1
GG: 0
Samochód: vw passat b4 combi

Piękna sprawa taka Praga :D

Swoją drogą szukam kontaktu do osób, które używają dzisiaj tych pojazdów przy wywozie drewna z lasu, może posiadają jakieś archiwalne zdjęcia. Jestem redaktorem Lasu Polskiego i Drwala a więc czasopism branżowych dla ludzi związanych z lasem i chciałbym o tym samochodzie przygotować materiał. Praga istotnie jest legendą polskich lasów. Chodzi głównie o wykonanie zdjęć w terenie.

jeśli ktoś mógł i chciał pomóc to proszę o kontakt pod adresem: danielfoto7@gmail.com - oddzwonię w razie czego.

Będę wdzięczny za kontakt, pozdrawiam!

Zamieszczam przy okazji kilka zdjęć muzealnego już egzemplarza z Zakładu Transportu i Spedycji Drewna LP w Świreklańcu-Ostrużnicy:

Obrazek
Shot at 2012-01-12

Obrazek
Shot at 2012-01-12

Obrazek
Shot at 2012-01-12


Tytuł: Re: Praga V3S
Post Wysłano: 22 sty 2012, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 gru 2010, 1:18
Posty: 16
Samochód: fiat 125p

Witam! Pragi produkowano bardzo długo bo aż do 2006 roku! co jest wysoce prawdopodobne rekordem produkcji samochodu ciężarowego. Początek produkcji to 1953 rok. Prawdopodobnie pod koniec produkcji wypuszczono partię tych pojazdów z kabinami popularnej swego czasu i u nas Avi.Kilkukrotnie natrafiłem w sieci na zdjęcia takiej Pragi.
W moich stronach małopolska od Krakowa na południe już w leśnictwie takich pojazdów niestety nie ma.Ostatnia jeżdziła czasami w powiecie Myślenickim do około 1999/2000. Potem gdzieś przepadła. Kilka lat temu chodził również w okolicach Myślenic klasyczny zestaw dłużyca star 266 plus jednoosiowa przyczepka i cały ten linowy system załadunku. Ale też już gdzieś znikł. jest jeszcze kolo który ma kilka starów 266 z armii ale on wozi słupy dla energetyki.
Prag należałoby szukać w Bieszczadach tam te autka mogą jeszcze występować bo to idealny dla nich klimat jakby to powiedzieć.Sporo tam sprzętu z demobilu. Ziły,Stary,Urale..
Z 10 lat temu był w samochodach specjalnych artykuł o transporcie leśnym i była tam fotografa eksploatowanej w jakimś nadleśnictwie pragi z żurawiem fiskars taki sam zestaw jak na focie z Świerklańca powyżej. Ale to było 2001 może 2002 rok. Nie wiem czy jeszcze istnieje.


Tytuł: Re: Praga V3S
Post Wysłano: 23 sty 2012, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Do 2006 roku całkiem możliwe, tyle, że już nie jako Praga a VOP :wink:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Tytuł: Re: Praga V3S
Post Wysłano: 08 sie 2012, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2012, 19:37
Posty: 7
Samochód: pragav3s

Witam

Właśnie zakupiłem Pragę V3S i po czterech tygodniach pracy, nabrała rasowego wojskowego wyglądu. Póżniej zrobię parę zdjęć, zamieszczę na swojej stronce i podam link, jeżeli to kogoś zainteresuje.
Trochę mam kłopotów z ustaleniem co do czego w czasie jazdy. Jak się coś wyłączy, to
trudno włączyć, a niestety ci, którzy takim wynalazkiem jeżdzili nie mieszkają w moim
najbliższym otoczeniu.... .
Autko można zobaczyć w Świnoujściu. Marzy mi się jeszcze
Dektariew z Motodemontu na masce, ale ten gadżet trochę kosztuje.

Pozdrawiam
chak@poczta.onet.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: