Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 kwie 2010, 9:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2010, 9:21
Posty: 1
GG: 5411927
Samochód: magnumka

Witam. Mam problem z Magnumką z 2004 roku, a mianowicie nie mogę wyłączyć ogrzewania. Pokrętło mam przekręcone na zimne a cały czas grzeje.Może ktoś wie gdzie można znaleźć jakiś zawór aby to wyłączyć??


Post Wysłano: 28 kwie 2010, 15:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Witam. Mam problem z Magnumką z 2004 roku, a mianowicie nie mogę wyłączyć ogrzewania. Pokrętło mam przekręcone na zimne a cały czas grzeje.Może ktoś wie gdzie można znaleźć jakiś zawór aby to wyłączyć??
Moż3e linka od pokrętła się wygieła albo pękła?

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 28 kwie 2010, 16:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Ogrzewanie w magnumkach (wogule w nowszych samochodach) jest sterowane elektrozaworem dzialajacych na zasadzie otwarty - grzeje na maxa, zamkniety - nie grzeje.
Zadana temperature ogrzewanie osiaga za pomoca stosunku czasu owartego zaworu do czasu w ktorym zawor jest zamkniety.
W kostce dochadzącej do tego zaworka prad bedzie na stale, a otwieranie i zamykanie zaworu odbywa sie przez mase (jest masa nie grzeje, brak masy grzeje na maxa).

Jesli zaworek dziala prawidlowo powinien cykac, tzn cos powinno stukac w srodku.

Jesli stwierdzisz, ze nie cyka wcale nie oznacza to awarii zaworka, mozliwa jest awaria na instalacji.


Post Wysłano: 30 kwie 2010, 5:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 kwie 2010, 7:24
Posty: 15
GG: 0
Samochód: frontera
Lokalizacja: białystok

zawór regulacyjny znajduje się pod maską przy nagrzewnicy częsta awaria w magnumkach usterka zaworu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: