Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 cze 2008, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2006, 21:18
Posty: 8
Lokalizacja: opolskie

Witam.Mam krótko,małą firmę transportową nie wiem jakie zaświadczenie o nieprowadzeniu pojazdu powinien mieć nowy kierowca w pierwszy dzień pracy jeżeli nie ma żadnej wykresówki.Bardzo proszę o wzór pisma.
Z góry wszystkim dzięki.

_________________
mienmar


Post Wysłano: 24 cze 2008, 21:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Post Wysłano: 26 cze 2008, 11:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

Zawsze tez moze miec przy sobie dodatkowo umowe o prace - tak dla dodatkowego poswiadczenia. Nie jest to wymagane, ale wiadomo - co nie jest zabronione jest dozwolone, a moze dac dodatkowy atut i "plusa" w czasie rozmowy z jakims organem kontrolujacym (na zasadzie aspektu psychologicznego - "ooo ma takie cos dla dodatkowego poswiadczenia, to znaczy wie i umie o swoje zadbac - widac, ze dobry kierowca" <- tzw. dobre wrazenie)

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Post Wysłano: 26 cze 2008, 12:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Właśnie: dodatkowo. Bo to,że rozpoczął tutaj pracę dziś, nie oznacza,że do wczoraj nie jeździł w innej firmie. Dlatego na dole zaświadczenia jest także miejsce na podpis kierowcy, który w ten sposób pisemnie oświadcza,że taki fakt nie mial miejsca.

_________________
ego


Post Wysłano: 16 kwie 2010, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2008, 14:04
Posty: 12
GG: 0
Samochód: MAN TGA 460 XXL
Lokalizacja: skrzyżowanie DK61 z 65

Odgrzewam kotleta :D
Jeżeli z dniem dzisiejszym zostalem zatrudniny a nigdy wczesniej nie prowadzilem pojazdu wyposazonego w tacho to jak ma byc wypelnine zaswiadczenie o nie prowadzeniu pojazdu?

_________________
B,C,E kursy i doktory


Post Wysłano: 17 kwie 2010, 11:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2007, 15:41
Posty: 44

Zaznaczasz punkt
-prowadził pojazd wyłączony z zakresu stosowania rozporządzenia (WE) nr 561/2006 lub AETR (*)

I jak zalecił mi pan Inspektor napisać najlepiej dodatkowe oświadczenie z tyłu (podpisane przez pracodawce), że zostałeś niedawno zatrudniony itp.

Tak podsumowując większość tym podobnych tematów to wystarczy wejść na stronę ITD i zadzwonić pod którykolwiek z numerów dyżurnych i udzielą wszelkich informacji.


Post Wysłano: 17 kwie 2010, 13:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sty 2008, 14:04
Posty: 12
GG: 0
Samochód: MAN TGA 460 XXL
Lokalizacja: skrzyżowanie DK61 z 65

No dobrze to juz wiem. A co wstawic w rubrykach bo tutaj mam glowny problem.
data godzina od......
data godzina do......
Ze stawieniem w rubryce " data godzina do....." nie ma problemu ale co wstawic w tej "data godzina od...."
Aha i jeszcze jedno w jakie dokumenty powinienem miec przy sobie gdy wykonywany jest przewoz na potrzeby firmy. :oops:

_________________
B,C,E kursy i doktory


Post Wysłano: 17 kwie 2010, 14:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

W Twoim przypadku , co najmniej 28 okresów 24-o godzinnych od daty i godziny wyjazdu.Data wyjazdu musi być dokładna,nie można wpisać" pi razy drzwi"
Dokumenty:PJ,DO,KK(o ile posiadasz) oraz dokumenty które dostaniesz od pracodawcy:dowody rejestracyjne,zezwolenia,ubezpieczenia,potrzebne certyfikaty i inne o których powinien wiedzieć pracodawca, że są potrzebne ,oczywiście również urlopówka

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Post Wysłano: 18 kwie 2010, 12:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2007, 15:41
Posty: 44

Cytuj:
Data wyjazdu musi być dokładna,nie można wpisać" pi razy drzwi"
Mozna wpisac kilka godzin przed, a pozniej reszte pauzy do faktycznego rozpoczecia opisac na tarczce. Logiczne jest to ze osoba wypisujaca urlopowke nie okresli dokladnie wyjazdu kierowcy.


Post Wysłano: 18 kwie 2010, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Odgrzewam kotleta :D
Jeżeli z dniem dzisiejszym zostalem zatrudniny a nigdy wczesniej nie prowadzilem pojazdu wyposazonego w tacho to jak ma byc wypelnine zaswiadczenie o nie prowadzeniu pojazdu?
Wstawiasz, a raczej pracodawca wstawia, datę dzisiejszą, godzina - północ do godziny wyjazdu z zanaczonym polem "odpoczywał" + odpowiednie oświadczenie, nawet napisane ręcznie, potwierdzające, że pracując wcześniej nie podlegałeś rozporządzeniu 561/2006 WE. To IMHO powinno wystarczyć.

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 19 kwie 2010, 7:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2007, 10:10
Posty: 191
Lokalizacja: Rudnik koło Myślenic

Cytuj:
Cytuj:
Data wyjazdu musi być dokładna,nie można wpisać" pi razy drzwi"
Mozna wpisac kilka godzin przed, a pozniej reszte pauzy do faktycznego rozpoczecia opisac na tarczce. Logiczne jest to ze osoba wypisujaca urlopowke nie okresli dokladnie wyjazdu kierowcy.
Powinna okreslić dokładnie,ale mozna i tak jak napisałeś .Jest to dopuszczalne,a w niektórych przypadkach konieczne(dojazdy do auta,powroty itp.)
Cytuj:
Cytuj:
Data wyjazdu musi być dokładna,nie można wpisać" pi razy drzwi"
Mozna wpisac kilka godzin przed, a pozniej reszte pauzy do faktycznego rozpoczecia opisac na tarczce. Logiczne jest to ze osoba wypisujaca urlopowke nie okresli dokladnie wyjazdu kierowcy.
Takie rozpisanie jest niedopuszczalne.pracodawca w tym przypadku musi polegać na świadectwach pracy i oświadczeniu kierowcy i na podstawie tych danych wystawia urlopówkę, tak jak napisałem.

_________________
Ja nie kłamię,ponieważ nie pamiętam co komu mówiłem ! :)


Post Wysłano: 20 kwie 2010, 11:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

jesta19, albo mi się wydaje, albo 2 razy odmiennie skomentowałeś tę samą wypowiedź :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Post Wysłano: 29 kwie 2010, 15:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

Witam, podepnę się.

Ojciec zmienia pracę. Wcześniej jeździł autem wyposażonym w tachograf. Aktualnie ma tydzień wolnego, a we wtorek (po długim weekendzie) będzie już jeździł w innej firmie.
Czy może oddać resztę starych tarczy firmie, czy musi mieć je przy sobie w razie kontroli i oddać dopiero jak będzie miał udokumentowane 28 okresów 24 godzinnych w nowej firmie?
Czyli czy może być taka sytuacja że po prostu odda je teraz, czy musi je trzymać jeszcze?


Post Wysłano: 29 kwie 2010, 15:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2010, 0:01
Posty: 248
GG: 7411066
Samochód: Volvo

tarczki sa własności zakłądu pracy z tego co sie orientuje, bo oni musza mieć udokumentowane ze auto jeździło i jak jeździło..
ale to z tego co ja wiem, napewno inni doradzą lepiej.

_________________
Aby zostać dawcą organów nie musisz kupować motoru. Wystarczy stary rower i wypad nim do wiejskiego sklepu po krajowej drodze którą idzie tranzyt ciężarówek!


Post Wysłano: 29 kwie 2010, 23:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:54
Posty: 207
GG: 7700645
Lokalizacja: Warszawa

No ok, chodź wolałbym jasną, pełną odpowiedź. :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: