Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 kwie 2010, 9:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

co prawda nie ma to nic wspólnego z transportem, ale postanowiłem w Święta zrobić sobie wycieczkę.
wyjechaliśmy z Wrocławia w czwartek po południu i poprzez krótką wizytę w Piskorzynie - Fundacja TARA pojechaliśmy w kierunku Świebodzina. tam spaliśmy na stacji benzynowej, a rano pojechaliśmy nad jezioro Niesłysz i pół dnia spędziliśmy spacerując wokół jeziora. wieczorem pojechaliśmy nad morze i spaliśmy na stacji w Świnoujściu. rano spacer po mieście i przejazd na stronę niemiecką. za granicę wizyta nad morzem w miejscowości Kolpinsee i przejazd do Peenemunde. tam spacer po plaży, chciałem obejrzeć instalacje wyrzutni V1 i V2, ale te są teraz w terenie lotniska i można obejrzeć tylko muzeum fabryki tej broni. za to w porcie stoi stary radziecki okręt podwodny z otwartymi wyrzutniami pocisków balistycznych.
następnie przejazd na Rugię.
w tej chwili na wyspe można wjechać mostem otwartym w 2007 roku o długości nad wodą ponad 3km. zaczęliśmy od południowego cypla Klein Zicker. okazuje się, że wyspa jest bardzo pagórkowata. ma różnorodne brzegi klif, kamienie i piasek.
na wieczór wizyta w miejscowości Prora. otóż Hitler chciał tam wybudować ośrodek wypoczynkowy na 20 000 ludzi w jednym budynku. dzisiaj wygląda to na paranoję, ale w latach '30-tych robotnicy nie wyjażdżali na urlop. jednak ośrodek składający się z monstrualnego budynku nie został skończony. nie wybudowany hali widowiskowej, kompletu basenów i nie skończono przystani dla statków wycieczkowych. po wojnie były tu koszary wojsk radzieckich, więc wiadomo w jakim to dzisiaj jest w stanie.
ponieważ w niedzielę rano zaczęło padać i intensywne opady miały trwać do końca świąt postanowiliśmy wracać.

Świnoujście
Obrazek
Kolpinsee
Obrazek
Peenemunde
Obrazek
Most na Rugię
Obrazek
Klein Zicker
Obrazek
Prora
Obrazek

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 05 kwie 2010, 10:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 13:36
Posty: 61
GG: 0
Lokalizacja: Rydułtowy

fajne święta :) co to za kamping ? pytam bo przymierzam się na zakup takiego pojazdu ?


Post Wysłano: 05 kwie 2010, 11:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post Wysłano: 05 kwie 2010, 11:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

pojazdy tego typu nazywamy kamperami.

po przekroczeniu granicy niemieckiej jest ich zatrzęsienie i każdy kierowca przyjacielsko pozdrawia kolegę, sympatycznie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 05 kwie 2010, 11:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 13:36
Posty: 61
GG: 0
Lokalizacja: Rydułtowy

sam przymierzam się do kupna... ile takie cacko jak tym masz kosztuje na dzień dzisiejszy ? wiadomo 250 tys to nie moja kieszeń niestety.


Post Wysłano: 05 kwie 2010, 11:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

zależy od rocznika, stanu i wyposażenia. za średni trzeba wydać ponad 25 tyś zł (ale będzie to pojazd ponad 20 letni), można również wydać ponad 250 tyś zł.

szukanie starszego rocznika trwa dość długo, ja szukałem koło roku.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 05 kwie 2010, 12:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2010, 11:30
Posty: 5
GG: 0
Samochód: Renault Magnum
Lokalizacja: Katowice

Ciekawa wycieczka :wink:
Jaki przebieg ma ten twój kamperek?
Miałeś jakieś poważniejsze awarie?

_________________
"Niemniej, gdybym jeszcze raz stanął przed wyborem drogi życiowej, to rozpatrując wszystkie za i przeciw, najprawdopodobniej wybrałbym ponownie ten zawód" .


Post Wysłano: 05 kwie 2010, 15:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 0:03
Posty: 3
GG: 2719196

witam ,fajna wycieczka sam rok temu zwiedzilem cala Rugie jest co ogladac generalnie swietna wyspa


Post Wysłano: 18 lis 2010, 7:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

w tej chwili przebieg to 110 tyś km. awarii nie miałem.
w tej chwili używam go co tydzień, a ponieważ pracuję w soboty i niedziele, weekemd przesunąłem sobie na czwartek-piątek. jeżdżę kamperkiem do koni w fundacji Tara - Piskorzyna.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: