Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 mar 2010, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Witam

Suma jaką chcę przeznaczyć na laptopa to 1500zł. Nie zawiele, no cóż. Co byście mi doradzili, na komputerach nie znam się jakoś super. Służyć ma do obsługi giełdy TRANS, Worda i takich badziewi, czyli super być nie musi. W grę wchodzi tylko nowy. Zależałoby mi na tym, żeby bateria była dość mocna oraz miał normalny cd rom a nie jakieś same tylko karty pamięci itp. Do tego potrzeba jakiś internet, taki co by w kabinie, na plaży , obojętnie gdzie działał. Ma ktoś może porównanie jak wygląda sprawa u różnych operatorów. Jaka jest faktyczna prędkość itp. Rozpoznanie mam tylko w iplusie. Znajomy ma 128 od dwóch lat a prawda jest taka, że nic na tym nie idzie robić, allegro otwiera się po 30-40 sekundach a zasięg ma bdb;/

Wiem, że to nie forum o komputerkach ale o LKW, ale dział offtopic, także nikt się chyba nie obrazi....

pozdrawiam.


Post Wysłano: 29 mar 2010, 8:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Mam iPlusa, używam w domu pod zwykłym prawie 10letnim komputerze i powiem, że jeśli dane są przesyłane za pomocą HSDPA 7,2Mb/s - nawet jeśli nie ma ani jednej kreski zasięgu działa znośnie, przy lepszym zasięgu (jedna kreska) chodzi bardzo dobrze. Po przekroczeniu limitu prędkość spada do najniższej, i wtedy po wpisaniu adresu strony chodzi baaaardzo wolno. Twój znajomy ma zapewne jakiś stary modem. Ja na prędkość nie narzekam.


Post Wysłano: 29 mar 2010, 11:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Ja również mam iPlusa i jestem zadowolony. Nawet przy zasięgu EDGE na 3 kreskach chodzi dobrze, gorzej jak chcesz oglądnąć filmik to już chwilę trzeba poczekać, a jak jest już HSDPA czy 3G to już jest cacy. Ostatnio staliśmy w Katowicach na Wirku to był zasięg HSDPA i 4 kreski to coś koło 5 Mb/s ale transfer idzie wtedy bardzo szybko.

Może warto kupić iPlusa z laptopem i masz full zestaw.


Post Wysłano: 29 mar 2010, 15:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Internet będzie dużo używany, po 5h dziennie minimum.

Dzięki na razie za porady, muszę coś wymyślić.

Dobrze by było, jakby 3 lata wytrzymał....

Nie mam pojęcia, coś takiego.?

http://allegro.pl/item962011706_samsung ... a_s10.html

http://allegro.pl/item962083672_hit_ace ... k50ij.html


Post Wysłano: 29 mar 2010, 15:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2006, 21:00
Posty: 206
Lokalizacja: Garwolin

Cytuj:
Może warto kupić iPlusa z laptopem i masz full zestaw.
I tak chyba będzie najlepiej. Może niekoniecznie w Plusie, (bo są też inne sieci, które możliwe, ze mają lepsze oferty) ale to chyba najlepsza opcja. Za 1500zł nie kupisz niestety dobrego nowego laptopa z CD/DVD-ROMem. Są netbooki w cenach zaczynających się od 1000zł, które bardzo długo potrafią trzymać na baterii, ale napędu u nich brak i ekran to 10-11". Normalny laptop, z matrycą powiedzmy 13-14" cali za 1500zł to będzie jakiś najniższy model z oferty producenta. O przystępnej wydajności, a tym bardziej o długiej pracy na baterii można pomarzyć (jeszcze zależy co się przez to rozumie - dla jednego będzie to 2h, dla kogoś innego 5h). Więcej niż 14 cali raczej nie masz co brać - takie laptopy są już mało mobilne ;)

_________________
Wspomnień czar...
WTiE PW


Post Wysłano: 29 mar 2010, 15:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Internet będzie dużo używany, po 5h dziennie minimum.
Nie patrz na czas. Teraz operatorzy oferują stały dostęp. Jedyne kryteria warte uwago to limit danych do ściągnięcia w miesiącu, oraz naturalnie cena i zasięg.
Jeżeli będziesz używał go w domu, ew w większych miastach itp itd to PLAY ma najlepsza ofertę.
Ostatnio z kopyta ruszyli z pokrywaniem kraju swoim zasięgiem, więc już tragedii nie ma.
Teraz już można spokojnie surfować na MOPach wzdłuż A2 (pol roku temu jeszcze nie było tma zasięgu)

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 29 mar 2010, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Co do internetu- użytkuje mobilny z ERY 2GB i jak na razie jestem zadowolony. Służy mi dokładnie do tego samego o czym mówiłeś, czyli do przeglądania Allegro, Transa no i do wystawiania zleceń i fakturowania (ale to już dotyczy laptopa). Tak jak powiedział krcr trzeba uważać na limit, ponieważ mi już się skończył no i pracuje znacznie wolniej tj. długo się ładuje itp. Też dużo zależy od zasięgu, ale przy Erze nie mam z tym problemu.

Co do laptopa to mam Acera, kupiłem go w zeszłym roku w sierpniu i jak na razie chodzi bez zarzutu. Też oscylowałem w granicach tej ceny co podałeś jednak troszkę więcej za niego zapłaciłem.

Jak byś miał pytania to wal śmiało, Pozdrawiam :)

_________________
Scania V8 Power


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: