Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 mar 2010, 11:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2009, 12:21
Posty: 14
GG: 3680303
Lokalizacja: Krk

Czesc mam taki problem, ostatnio na trasie czesto pojawial mi sie na wyswietlaczu taki komunikat. Nie mam ksiazki do auta po polsku i ciezko mi okreslic o co chodzi. Moze ktos wie ? Volvo 420 z ishiftem z 2005 roku.

Obrazek

_________________
FH12 420


Post Wysłano: 16 mar 2010, 16:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2008, 13:52
Posty: 22
GG: 0
Samochód: multipla

oznacza to coś nie tak z układem oczyszczania spalin a dokładniej z adBlue.


Post Wysłano: 16 mar 2010, 19:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2006, 11:42
Posty: 358
GG: 175257427
Lokalizacja: Sweden

Nie bardzo się kolego z Tobą zgodzę ... Jeśli chodzi o coś z układem "ad-blue" - to pokazałaby się ikona "silniczka" i komunikat "wysokie emisje".

Ten symbol kolego jest od sprężarki. Jeśli pojawia się z takim charakterystycznym "I" u góry - to znaczy że, sprężarka pracuje bardzo intensywnie (sprawdź szczelność układu powietrza, wycieki powietrza z naczepy, podłączenie kabli). Jeśli pokazuje się z "check" - to to samo, tylko że, sprężarka nie jest w stanie nabić tyle powietrza ile potrzebuje układ.

Podobna ikonka jest od osuszacza. Jak się wyświetli, to znaczy że, osuszacz powinieneś wymienić.

Sprawdź w czasie jazdy, zwłaszcza po wyświetleniu tego komunikatu, czy błąd znika [Komunikaty pojazdu]. Jak znika tzn, że, poduszki w naczepie mogły pracować na dziurach, mogłeś kilka razu ostro hamować - lub inne cuda odpowiedzialne za upływ powietrza. Chłopaki z serwisu Volva mówią że, TEN TYP TAK MA :) ... Jeśli w [Komunikatach pojazdu] nie zniknie ten błąd, to sprawdź dokładnie cały układ.

_________________
"... Life's simple, make choices, don't look back ..."


Post Wysłano: 16 mar 2010, 19:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

W myśl śmiesznej książki:

"Sprężarka ładuje wyjątkowo intensywnie. Przyczyną może być wyciek powietrza.
-jeżeli symbol pojawia się razem z symbolem informacyjnym (i), to wyciek jest na tyle duży, że pociąga za sobą wzrost zużycia paliwa
-jeżeli symbol ten pojawia się razem z żółtym symbolem kontrolki (CHECK), to wyciek jest tak duży, że w wypadku nieusunięcia może spowodować nieplanowany postój"

dziękuje dobranoc

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Post Wysłano: 16 mar 2010, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2009, 12:21
Posty: 14
GG: 3680303
Lokalizacja: Krk

Adblue odpada bo to EURO3 ;) komunikat kasuje ESCapem i jest spokoj. Wymienilem po trasie osuszacz, pojade z inna naczepa i juz bede mogl zawezic "krag poszukiwan" ;)

_________________
FH12 420


Post Wysłano: 18 mar 2010, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:25
Posty: 1
GG: 8297591

Sprawdź osuszacz :)


Post Wysłano: 20 mar 2010, 13:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2009, 15:56
Posty: 10
GG: 0
Samochód: volvo
Lokalizacja: Radom

Witam kolego ten komunikat oznacza ze ucieka ci powietrze z ukladu pneumatycznego mialem tak samo w swoim volvo u mnie okazala sie prosta przyczyna tego ze wyswietlal sie ten komunikat na komputerku po prostu nie zamkanalem powietrza do obdmuchiwania beczki (cementowoz) na gorze gdzie zamyka sie wlaz zaladowczy.


Post Wysłano: 20 mar 2010, 17:35

Swego czasu miałem taki komunikat na wyświetlaczu przy naczepach z "wysokimi" poduszkami, zwłaszcza, jak były ładowane praktycznie po 24t. Często właśnie wyświetlał się ten komunikat i było to spowodowane bujaniem naczepy na nierównościach i w związku z tym częstym załączaniem się sprężarki.
Nie twierdzę, że to nie jest wina osuszacza, ale to bym wyeliminował.


Post Wysłano: 21 mar 2010, 19:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 21:35
Posty: 129

Witam i potwierdzam jest to komunikat o dużym ubytku powietrza z układu i nie koniecznie jest to spowodowane usterką układu wystarczy że pojazd będzie często hamował lub będzie jeździć po nierównościach i kompresor będzie się często włączał to taki komunikat może się wyświetlać .Pozdrawiam


Post Wysłano: 22 mar 2010, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2009, 12:21
Posty: 14
GG: 3680303
Lokalizacja: Krk

Czyli to nie jest żaden problem ? tak właśnie się działo, że przy jeździe po nierównościach pokazywał się a na prostej spokój.

_________________
FH12 420


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: