Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lut 2010, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 20:59
Posty: 165
GG: 0

Gdy podpinam przewód ABS/EBS do n-py na desce w samochodzie zapala się awaria ABS-u.N-pa jest po naprawie hamulcy i praktycznie nie była ruszana z miejsca.Chciałem zapytać ,czy może w czasie jazdy wróci wszystko do normy,czy wyświetlający sie problem na postoju jest i będzie w czasie jazdy.Od czego zacząć usuwanie problemu?


Post Wysłano: 26 lut 2010, 9:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Gdy podpinam przewód ABS/EBS do n-py na desce w samochodzie zapala się awaria ABS-u.N-pa jest po naprawie hamulcy i praktycznie nie była ruszana z miejsca.Chciałem zapytać ,czy może w czasie jazdy wróci wszystko do normy,czy wyświetlający sie problem na postoju jest i będzie w czasie jazdy.Od czego zacząć usuwanie problemu?
Pierwsze, jak nie ruszysz naczepy to nie będziesz wiedział czy sygnalizacja zniknie czy nie, jak nie zniknie to:
Przyczyny mogą być dwie jak były robione hamulce:
1. Goście co robili rozpięli kable na sensorach
2. Wysunięte sensory w gniazdach (za duża odległość od pierścienia)


Post Wysłano: 26 lut 2010, 20:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 20:59
Posty: 165
GG: 0

Hamulce robiłem sam.Rozebrałem zerwałem okladziny,nabili mi okladziny zamontowałem.Jest to n-pa Fruehauf na osiach SMB.Naczepe mam od dłuzszego czasu,ale poprzedni ciągnik nie miał ABS wiec nie szukalem przyczyny.Teraz po zmianie ciągnika,który posiada sprawny ABS,kiedy podepne przewód do naczepy zapala sie awaria.Zaznacze jeszcze raz,że praktycznie ruszyłem ok.30m.Po włączeniu zapłonu przy podłączonej n-pie słychać przy naczepie 2x cpyk cpyk.Auto ma ABS/EBS i wyjście na 7 bolcy a w naczepie na 5.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: