Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lut 2010, 19:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26
Posty: 28
GG: 9899721
Samochód: Narazie brak:)

Witam
Zastanawiam się nad tym,aby kupić Vana i lawetę i wozić samochody np. wozić auta z Niemiec, Holandii, a także transportować samochody po Polsce, które uległy uszkodzeniu itd.Czy jest to dobry interes w dzisiejszych czasach? Postanowiłem spytać na tym forum bo ten biznes również jest związany z transportem :). Może ktoś z Was miał do czynienia z tego typu pracą?
Pozdrawiam :)


Post Wysłano: 10 lut 2010, 19:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Jeśli chodzi Ci o handel tymi samochodami które przyciągniesz to się nie opłaca bo rynek jest przepełniony autami których nikt za bardzo nie kupuje. Sprowadzisz kilka wozów i będą stać aż je sprzedasz za grosze.


Post Wysłano: 10 lut 2010, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26
Posty: 28
GG: 9899721
Samochód: Narazie brak:)

Nie nie chodzi mi o sprzedaż, chodzi mi tylko o ich transport.


Post Wysłano: 10 lut 2010, 19:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2010, 11:58
Posty: 151
GG: 0

Tak samo opłacalny jak każdy inny rodzaj transportu ... jeżeli masz na to prace.

_________________
Gumisie, Lubisie ... lubie wszystkie misie


Post Wysłano: 10 lut 2010, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2010, 22:22
Posty: 9
GG: 10301385
Samochód: 126p
Lokalizacja: Wawka

Dokłądnie tak jak wyzej pisza, jak masz prace, bedzie zbyta na auta to sie bedzie opłacac, np. mojego kumpla znajomek zajmuje sie sprowadzaniem aut, raz w tygodniu jada po samochod, moj kolega za to, ze pojedzie i wroci sprowadzanym autem dostaje 100-150zł z hakiem( nie wiem dokładnie, ale cos takiego wspominał ) + obiad, poprostu trzeba miec zbyt i ktos Ci musi prace zapewnic, nie bawia sie w lawety, chyba, ze jakis po taniosci wychacza, a sie nie nadaje do jazdy ;)

_________________
- Co nas łączy?
- Miłość do Ciężarówek która nigdy sie nie skończy..


Post Wysłano: 10 lut 2010, 20:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Nie wiem kurcze co to ostatnio się dzieje. Plaga ludzi chcących otwierać biznesy w transporcie. Nie wiecie czy się opłaca itp a to nie jest jednoznaczna odpowiedź. Tak ciężko policzyć? Zresztą kto będzie chciał robić sobie dodatkową konkurencję.
Zobaczcie ile osób tutaj zakłada takie temat z chęcią kupna, a ile jest w całej Polsce takich ludzi, i ile z tego dochodzi do końca. Ta liczba mnie przeraża....

Najważniejsze na początek to są chyba koszty i rynek zbytu...? Więc tam trzeba robić rozpoznanie(zakładając np sensowny temat pod tytułem "koszty utrzymiania poj. cięzarowego" ITP)

W Polsce jest pół miliona handlarzy samochodów.

Ja Ci powiem że się opłaca, kolega ci powie że się opłaca, Franek ci powie, że się opłaca, ale bez własnej kalkulacji nie ma takie coś racji bytu.

pozdrawiam


Post Wysłano: 10 lut 2010, 21:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

daj spokój jechać po 1 samochód i ganiać lawete żeby się opłacało co najmniej 3 auta musisz zapakować znam wielu laweciarzy co kiedyś jeździli dla komisów a teraz się urwało a w dobrych czasach mieli po 3 sprintery i do każdego laweta jeździli jeździli 2 razy w tygodniu po 3 auta za jednym kursem ,potem było coraz gorzej i normalnie w Niemczech czekali po 2 dni i pytali czy komuś nie przewieźć prawie po kosztach paliwa bo mają miejsca wolne ,a niewiem czy ktoś by podpisał z tobą umowę o sprowadzanie 1 samochodu ,przyciągnięcie osobówki to nie problem bierzesz kierowce albo lawete z wypożyczalni i jedziesz


Post Wysłano: 10 lut 2010, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2010, 22:22
Posty: 9
GG: 10301385
Samochód: 126p
Lokalizacja: Wawka

No dokładnie, kierowca taniej wyjdzie, niz bys miał laweta poleciec. najpierw podzwon, popytaj, czy ktos by Ci dał prace, zbadaj rynek, wylicz koszty, jakie bys musiał poniesc, kto by Ci prace mogł dac, gdzie bys jeszcze mogł sie załapac. Badanie rynku, to pierwsze co sie robi przy zakładaniu firmy.

I wogole to komu Ty bys chciał te samochodzy zwozic? sobie czy komus do komisu, czy jak?

_________________
- Co nas łączy?
- Miłość do Ciężarówek która nigdy sie nie skończy..


Post Wysłano: 10 lut 2010, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2009, 0:26
Posty: 28
GG: 9899721
Samochód: Narazie brak:)

Ja mam w planach ten interes... chodzi mi o takie usługi,że np. transportowałbym auto jakby ktoś sobie kupił jakiegoś "Anglika" albo nawet u nas w Polsce komuś auto się popsuje lub ulegnie wypadkowi. Właśnie chodzi mi tego typu usługi.


Post Wysłano: 10 lut 2010, 22:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2010, 22:22
Posty: 9
GG: 10301385
Samochód: 126p
Lokalizacja: Wawka

Zobacz ile firm jest w PL ktore zajmuja sie tymi usługami, nie wiem czy dałbys rade tak obnizyc koszta, zeby podbic rynek,podzwon popytaj. Cos tam chcesz sam otworzyc, ale nie bardzo wiesz co. Przede wszystkim zbadaj rynek, czego potrzeba w Twojej okolicy.

_________________
- Co nas łączy?
- Miłość do Ciężarówek która nigdy sie nie skończy..


Post Wysłano: 10 lut 2010, 23:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

jakby ktoś kupił sobie anglika to nim przyjedzie a na pewno nie zapłaci ci za paliwo w dwie strony chyba że na wode będziesz jeździł ,czyli chcesz coś takie jak pomoc drogowa otworzyć? hmm tego naprawde jest cała masa ,ja bym nie otwierał teraz firmy w ciemno ,trzeba być pewnym że bedzie sie jeździć a nie kupić sprzęt do stania i robić jeden kurs na tydzień bo pójdziesz z torbami,sam chciałem kupić dostawczaka na kuriera ale samochód musi mieć max.7 lat trzeba mieć swoją działalność i robota kłopotliwa bo wiadomo jeździ sie po mieście wypisuje papiery, a pieniądze żadne super i do tego od czasu do czasu trzeba włożyć trochę w samochód


Post Wysłano: 10 lut 2010, 23:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2010, 22:22
Posty: 9
GG: 10301385
Samochód: 126p
Lokalizacja: Wawka

Proste, nawet nie bedziesz miał na spłacenie pozyczki, a gdzie do tego jakas awaria, paliwo, jedzenie itp?? Przemysl naprawde zanim sie wpierdzielisz w cos czego jest masa i na co nie bedziesz miał roboty. Sasiad ostatnio Volvo s60 anlika kupił, myslisz, ze zapłacił komus za to, zeby mu przytachał go na lawecie? Zabrał sie z ojcem kierowca do anglii, kupił i sam przyjechał Nim do PL, bo tak było taniej nie pchał nikomu pieniedzy w tyłek.

_________________
- Co nas łączy?
- Miłość do Ciężarówek która nigdy sie nie skończy..


Post Wysłano: 10 lut 2010, 23:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Witam
Zastanawiam się nad tym,aby kupić Vana i lawetę i wozić samochody np. wozić auta z Niemiec, Holandii, a także transportować samochody po Polsce, które uległy uszkodzeniu itd.Czy jest to dobry interes w dzisiejszych czasach? Postanowiłem spytać na tym forum bo ten biznes również jest związany z transportem :). Może ktoś z Was miał do czynienia z tego typu pracą?
Pozdrawiam :)

Na lorach, ponoć całkiem opłacalne ale na na pojedynczych autach to trzeba się solidnie nakombinować, żeby wyjść na swoje. Jak masz dojścia, załatwisz wszystko. Jak nie masz to czysta loteria czy się uda czy nie.


Post Wysłano: 11 lut 2010, 0:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2010, 16:29
Posty: 56
GG: 5757466
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Mikołów

Moim zdanie kolego szybciej Ci się będzie chyba opłacało zaryzykować i kupić se lawete albo do 7,5t lub mniejszą i zrobić Pomoc Drogową :>
Ta jazda za autami nie jest opłacalna, a jak chcesz się w to bawić to tak jak inni piszą musiałbyś mieć odbiorce np Auto salon wysyła Cie za granice po auta i to nie po Twoich kosztach lecz z zyskiem czyli zwrot kosztów paliwa i amortyzacja oczywiście nie mówiąc o tym,że zakładając firmę płacisz podadki itd rozumiesz.
Najpierw przemyśl a nie wdepnij w mine :wink:

_________________
B 2002
C 2007
E 2009

wózki widłowe wszystkiego typu 2007
HDS 2008
koparko - ładowarki 2011r
koparki III kat 2011r
Cały czas podwyższam kwalifikacje zawodowe...


Post Wysłano: 11 lut 2010, 1:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2008, 15:48
Posty: 27
GG: 0

Trochę marny biznes sobie wybrałeś. Jest multum ludzi, którzy mają lawety i tak jeżdżą. Z tym, że większość z nich takie sprowadzania samochodów traktuje jako dodatkowy zarobek. Normalnie holują samochody z Assisnatsów i innych wynalazków, a jak trzeba to posyłają samochód do Niemiec czy na jakąś inna wioskę. Trudno będzie taką hordę przebić. Ale jeden, drugi czy trzeci układ i już jesteś ustawiony :D

Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Może odkryjesz, że jesteś mistrzem biznesu? Ale równie dobrze możesz tylko umoczyć kasę i zmarnować sobie pół roku. Kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa. Z tym, że trzeba umieć ocenić ryzyko :]


Post Wysłano: 11 lut 2010, 8:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

oprócz opłacalności jest jeszcze jeden haczyk, jeżeli nie jesteś właścicielem komisu i Ty nie sprzedajesz tego auta, to prowadzisz działaność transportową i albo pałujesz się autem biorącym jeden pojazd, albo musisz spełnić wymagania dla transportu międzynarodowego.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Ostatnio zmieniony 11 lut 2010, 18:07 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 11 lut 2010, 18:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

co do transportu samochodów na handel to sam transport jest nieopłacalny jeśli nie masz kupca na samochód lub tylko wieziesz go za grosze..nie oszukujmy się bo teraz to praktycznie każdy komis posiada swój samochód do tego typu przewozów i raczej ciężko będzie Ci zapewnić sobie stała robotę...

a co do transportu rozbitków to nie ma sensu się w to bawić.. teraz wszystko robi za Ciebie pomoc drogowa która za pare groszy przewiezie Ci samochód...

Zastanów się dobrze..
życzę powodzenia :)

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 11 lut 2010, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Ze sprawą uszkodzonych aut jest jeszcze kwestia ubezpieczalni, która podsyła swoją lawetę.


Post Wysłano: 11 lut 2010, 18:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2008, 15:48
Posty: 27
GG: 0

Cytuj:
Ze sprawą uszkodzonych aut jest jeszcze kwestia ubezpieczalni, która podsyła swoją lawetę.
Właśnie, ale to może on będzie tą lawetą, którą ubezpieczalnia będzie podsyłać?
Tylko żeby dostać się do ubezpieczalni trzeba mieć porządny sprzęt. Jakąś fajną eurolawetę, nie za starą i do tego coś lekkiego na dalsze trasy. Ale to są już duże wydatki... Z resztą dobre samochody nie gwarantują dostania się do assistansów, niestety. W niektórych Assisnatsach jest tak, że im masz nowszy samochód, tym więcej pieniędzy dostajesz za przejechany kilometr (ew. w ryczałcie).


Post Wysłano: 11 lut 2010, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

moim zdaniem transport pojazdów może być bardzo dochodowe pod warunkiem, że będziesz miał umowę z 10 komisami i 4 ubezpieczycielami.

jednym słowem każdy transport jest dochodowy pod warunkiem, że znajdziesz dobrą robotę.

nie ma wolnej niszy, takiego typu transportu gdzie kupujesz pojazd, a zlecenia same przychodzą do Ciebie. wszędzie są już przewoźnicy, wszędzie trzeba walczyć o robotę.

ale jest jeszcze jedna możliwość.
tak jak 15 lat temu wydawało się że wszelkie typy pojazdów osobowych zostały już wymyślone Renault wypuściło na rynek model Kangoo otwierając nowy typ pojazdów, które okazały się bardzo przydatne i odkryli nową niszę.

jednak aby coś takiego wymyśleć w transporcie trzeba niezłego gościa.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: