Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

Witam

link do artykułu :
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... jazdy.html

najciekawszy fragment :

" Każda osoba, która pierwszy raz uzyska prawo jazdy na samochód osobowy, zostanie objęta dwuletnim okresem próbnym. Jeżeli w tym czasie popełni dwa wykroczenia drogowe, zostanie odesłana na specjalny kurs reedukacyjny, a okres próbny zostanie wydłużony. Z kolei za popełnienie trzech wykroczeń w czasie próby młody kierowca utraci prawo jazdy. "

wykroczenia drogowe ... w projekcie pewnie są te wykroczenia sprecyzowane ...ale tego w serwisach juz nie napiszą.
gdyby tyczylo sie to kazdego wykroczenia to np :
1 - przekroczysz o 10 km/h
2- nie zatrzymasz sie na stopie ...np. z daleko widzisz ze wolne
3- staniesz na zakazie. badz źle zaparkujesz.. o byle co mogą się doczepić..

za takie pierdółki prawo jazdy zabiorą ?? pff jeden kierowca nie bedzie jeździł wcale i bedzie sei cieszył..ze ma prawko . choc de facto jeździć nie potrafi. drugi jeźDzi zdobywa umiejętnosći ..ale załapał 3 <błache> wykroczenia i po prawku...

ale dla szanowych inteligentych wd. wiekszości Polski inaczej posłów cel zostanie osiągnięty. Liczba wypadków z udziałem "świeżych" kierowców zostanie zmniejszona

licznik przerzuci się na " starszych/doświadczonych" driverów.. którzy jeźdzą jak chcą.. < potem i do Was przyjdą ;] >




1. Zna ktoś link do oryginalnej,całej treści tej uchwały??
2. Została dzisiaj przegłosowana??
3. Kiedy wejdzie w życie ??
4. Powszechnie wiadomo ze prawo nie działa wstecz. Czy więc jeśli mam prawko od stycznia tego roku. ta uchwala < o wiele została przegłosowana > bedzie się mnie tyczyła?? czy będę podlegał pod stare przepisy tzn. max 20 pkt karnych.


pzr;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

Nie złapie Cię to jeśli weszło. Tak jak mówisz, prawo nie działa wstecz.
W styczniu mówiłem o tym z instruktorką i jeszcze nie było to wprowadzone i mówiła, że nie wiadomo, kiedy wprowadzą.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

Cytuj:
W styczniu mówiłem o tym z instruktorką i jeszcze nie było to wprowadzone i mówiła, że nie wiadomo, kiedy wprowadzą.

dzisiaj nad tym głosowali. z jakim skutkiem ..nie wiem...o tym media juz nie huczą


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2009, 13:39
Posty: 19
GG: 6275964
Lokalizacja: Zelów

Cytuj:
Witam

link do artykułu :
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/3 ... jazdy.html

najciekawszy fragment :

" Każda osoba, która pierwszy raz uzyska prawo jazdy na samochód osobowy, zostanie objęta dwuletnim okresem próbnym. Jeżeli w tym czasie popełni dwa wykroczenia drogowe, zostanie odesłana na specjalny kurs reedukacyjny, a okres próbny zostanie wydłużony. Z kolei za popełnienie trzech wykroczeń w czasie próby młody kierowca utraci prawo jazdy. "

wykroczenia drogowe ... w projekcie pewnie są te wykroczenia sprecyzowane ...ale tego w serwisach juz nie napiszą.
gdyby tyczylo sie to kazdego wykroczenia to np :
1 - przekroczysz o 10 km/h
2- nie zatrzymasz sie na stopie ...np. z daleko widzisz ze wolne
3- staniesz na zakazie. badz źle zaparkujesz.. o byle co mogą się doczepić..

za takie pierdółki prawo jazdy zabiorą ?? pff jeden kierowca nie bedzie jeździł wcale i bedzie sei cieszył..ze ma prawko . choc de facto jeździć nie potrafi. drugi jeźDzi zdobywa umiejętnosći ..ale załapał 3 <błache> wykroczenia i po prawku...

ale dla szanowych inteligentych wd. wiekszości Polski inaczej posłów cel zostanie osiągnięty. Liczba wypadków z udziałem "świeżych" kierowców zostanie zmniejszona

licznik przerzuci się na " starszych/doświadczonych" driverów.. którzy jeźdzą jak chcą.. < potem i do Was przyjdą ;] >




1. Zna ktoś link do oryginalnej,całej treści tej uchwały??
2. Została dzisiaj przegłosowana??
3. Kiedy wejdzie w życie ??
4. Powszechnie wiadomo ze prawo nie działa wstecz. Czy więc jeśli mam prawko od stycznia tego roku. ta uchwala < o wiele została przegłosowana > bedzie się mnie tyczyła?? czy będę podlegał pod stare przepisy tzn. max 20 pkt karnych.


pzr;)

Witam
Gdyby to weszło w życie to wielu kierowców po miesiącu straciło by prawo jazdy a co by z tym poszło Firmy by przyjmowała każdy kto by się chciał zatrudnić i kurs na prawko poszedł by duuuzzzzoooo do góry.

_________________
Życie kierowcy nie liczy się w latach, tylko w kilometrach :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

USTAWA PRZYJĘTA. Policja będzie miała asa w rękawie :twisted: , może surowiej karać młodych! Teraz pora zweryfikować kierowców starszej daty... albo wprowadzić obowiązkowe psychotesty dla wszystkich kierowców.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

więc tak:

gdy wchodzę na jakieś forum zwykle nie czytam regulaminów, dlaczego?

bo nie zamierzam ich łamać.

tak samo prawo lepiej zna złodzej od przeciętnego uczciwego człowieka.
dlatego jeżeli któryś z młodych ludzi zamierza jeździć przeciętnie (celowo nie użyłem słowa - idealnie), może być spokojny.

natomiast koledze TomVol, który przenosi to na konflikt młodzi - starzy, mogę powiedzieć, że problem starych dawno rozwiązano bardzo prosto: wystarczy ich mordować za młodu.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Ostatnio zmieniony 10 lut 2010, 7:58 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

TomVol

skad wiesz?
znasz oryginalny treść ustawy??

tyczy się ona kierowcy posiadajacego prawo jazdy od stycznia bieżącego roku ?? czy tylko kierowcow ktorzy otrzymali/zdali prawo jazdy od dnia wejścia ustawy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Obejrzałem po Fakty po Faktach w TVN24 i przyznaję, że podobały mi się wypowiedzi Dziewulskiego i Zientarskiego. Podsumowując je stwierdzić można tylko tyle - Zakazy, nakazy, przykazy i kary (mocno nie precyzyjne z tego co dotąd wiadomo) ale ANI SŁOWA o jakiejkolwiek prewencji czy poprawie systemu szkolenia nowych kierowców. Cieszę się jedynie, że maturę, studia i egzaminy na prawo jazdy mam już za sobą i nikomu nie życzę powtórek :mrgreen:

PS: Dziś głosowano za zmianami ale termin ich wprowadzenie nie jest jeszcze znany choć mówiono o tym, że wnioskodawcy będą optowali by wprowadzono je jeszcze w tym roku.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

To co ja słyszałem, to ustawa dopiero trafiła na biurko marszałka, gdzie jest wiele innych ustaw.
Jeśli posłowie szybko się za nią wezmą, to możliwe, ze wejdzie jeszcze w tym roku.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Ustawa z jednej strony wprowadza sankcje na młodych, a z drugiej strony w sposób ogromy zwiększa poczucie bezkarności wśród pozostałych kierowców.

Podniesienie punktów do 48 plus dodatkowo planowane zniesienie zabierania prawa jazdy za punkty, a tylko kierowanie na kurs dokształcający sprawia, ze tak naprawde na rok będzie dostepne 96 pkt.

Osobiście nie będę narzekal, bo sam nie jestem święty, ale dziwi mnie takie postępowanie wśród ustawodawcy oraz brak konsekwencji.

Co do zabierania prawa jazdy młodym.
Cytuj:
1 - przekroczysz o 10 km/h
2- nie zatrzymasz sie na stopie ...np. z daleko widzisz ze wolne
3- staniesz na zakazie. badz źle zaparkujesz.. o byle co mogą się doczepić..
Powiedzmy sobie szczerze, większośc z nas popełnia wykroczenia, które wymieniłeś na codzień, a mandaty i tak są rzadkością.

Według mnie przepis, który wprowadzają jest dobry.

Bo jeśli młody kierowca dostanie w takim krótkim okresie 3 mandaty, to są trzy opcje

1. albo miał strasznego pecha
2. albo w sposób nadzwyczajny nie szanuje prawa o ruchu drogowym
3. bardzo, bardzo dużo jeździ.

Wydaje mi się, że punkty 1 i 3 nie są aż tak prawdopodobne wśród tej grupy kierowców tak wiec nie wiem o co ta panika.


Poza tym powiedzmy sobie szczerze, generalnie żaden radiowóz poza drogówką nie reaguje na nie zatrzymywanie się na stopie bądź zielonej strzalce, to tak weszło w krew, że bez zastanowienia się jeżdża tez tak wszystkie patrole. W przypadku postawienia samochodu na zakazie też rzadko kiedy podejmowana jest interwencja (oczywiście w odniesieniu do ilości samochodów parkujących), bo w naszych zatłoczonych miastach po prostu nie ma gdzie parkowac. Może zalezy to od miasta, ale takie jest moje odczucie.

Tak wiec naprawde nie przesadzajmy


p.s nie popieram ignorowania znaku stopu, bo toczenie się 2 kmh (co tez jest wykroczeniem) a wpadanie na skrzyżowanie jak kamikadze to różnica. ostatnio na jednym z przejazdów kolejowych u mnie w mieście była uszkodzona rogatka, przed torami stał znak stop z napisem "uszkodzona rogatka", kilkurazowo naprawde niewiele brakowało aby doszło do tragedii, mój kumpel uciekł 30 m przed pociagiem.

To jest skutek braku szacunku dla stopu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

Cytuj:
Według mnie przepis, który wprowadzają jest dobry.

Bo jeśli młody kierowca dostanie w takim krótkim okresie 3 mandaty, to są trzy opcje
.
.
.
3. bardzo, bardzo dużo jeździ.

Wydaje mi się że punkty... i 3 nie są aż tak prawdopodobne wśród tej grupy kierowców tak wiec nie wiem o co ta panika.

krótkim ?? 2 lata! to jest mało? człowieku prawie każemu prawo jazdy zabiorą..

moja kolezanka:
- raz źle zaparkowała
- miała stłuczkę < rozwalone światło >

jeszcze tylko jedno i po prawku..

i nie pisz żę mało jeźdzą. b.duzo jeżdzą...np. do sql codziennie dojeżdzam:) ;p


BTW zapytaj się swoich znajomych czy w ciągu 2 lat dostali więcej niż 3 mandaty. jeśli faktycznie użytkują samochód, jeżdzą po mieście etc


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Faktycznie chodzi o 2 lata, myslalem ze owszem 2 lata okresu próbnego, ale 3 wykroczenia mozna popelnic w ciagu roku. w takim razie to faktycznie przesada.

Jednak nadal uwazam, że ktoś kto robi powiedzmy 20 000 km rocznie, a to i tak bardzo bardzo zwielokrotniony sredni przebieg takiej osoby to nie tak latwo dostac 3 mandaty za 3 wykroczenia, chyba ze czlowiek sam sie prosi.

mnie wkrotce walnie 2 lata posiadania prawka i jakies 60-70 000 km swoim i firmowymi autami w rozncyh dorywczych robotach i jakos mandat mialem tylko jeden, a weekend w weekend robie po 150-200 km dziennie po nie za duzym miescie przelatując z jednego konca na drugi i nigdy mandatu w ten sposób nie zarobiłem, a okazji jest wiele.

Cytuj:
nie pisz żę mało jeźdzą. b.duzo jeżdzą...np. do sql codziennie dojeżdzam:) ;p
Tacy jak Ty są raczej w mniejszości, ja mam bardzo mało znajomych, którzy chociaż średnio dużo jeżdżą, większosc nie ma własnego samochodu nawet. 2 lata zlecą i nawet tego nie zauważą i tu pojawia się własnie problem. osoby, które po zdaniu prawka mają praktyke podlegają sankcjom, a te co po 2 latach przerwy wsiąda pierwszy raz są już tymi doświadczonymi:)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

heh w sumie też niepoprawnie napisałem < fajnie byłoby mieć wgląd w oryginalną treść ustawy - szukałem lecz nie znalazłem >

cytat z portalu gazetaprawna.pl

" Jeżeli w tym czasie popełni dwa wykroczenia drogowe, zostanie odesłana na specjalny kurs reedukacyjny, a okres próbny zostanie wydłużony. Z kolei za popełnienie trzech wykroczeń w czasie próby młody kierowca utraci prawo jazdy. "


jeśli popełnimy 2 wykroczenia..okres próby zostaje wydłużony. czyli wychodzi że w okresie ponad 2 lata nie mozemy zrobić więcej niż 3 mandaty.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jest jeszcze jedna sprawa, 3, a nawet 4 wykroczenia można mieć za jednym zamachem, np gdy dopadnie nas "vectra". :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

kurcze mozemy przesadzamy;p

media zrobiły szum " 3 wykroczenia i po prawku " może w tej ustawie jest to bardziej sprecyzowane. o jakie wykroczenia chodzi.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Kolejny kretyński pomysł wymyślony przez kogoś kto nigdzie sam nie jeździ bo wszędzie go wożą a o problemach na polskich drogach dowiaduje się z telewizji :lol: Przypuszczam, że liczba wypadków się nie zmieni ale zmianie ulegnie liczba osób jeżdżących bez prawka.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2009, 13:39
Posty: 19
GG: 6275964
Lokalizacja: Zelów

Cytuj:
... Przypuszczam, że liczba wypadków się nie zmieni ale zmianie ulegnie liczba osób jeżdżących bez prawka.
Liczba ta na pewno się zmieni ale co takiej osobie zrobią która nie na prawka i ją złapią to co jej zrobią nic chyba ze sprawa ta trafi do sądu.

_________________
Życie kierowcy nie liczy się w latach, tylko w kilometrach :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o kierujących pojazdami.

http://www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1792287-p_1.htm

Moim zdaniem to ruch w dobrą stronę, aczkolwiek przesadzony.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Kiedy to wchodzi w życie? Coś wiadomo?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sty 2010, 14:31
Posty: 25
GG: 0

z strony Ministerstwa Infrastruktury :

"Młodzi kierowcy", w przypadku popełnienia dwóch wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, będą kierowani na kurs reedukacyjny. W wyjątkowych sytuacjach mogą także utracić uprawnienia do kierowania pojazdami.


wyjątkowych sytuacjach ..juz inna wersj niz przedstawiona przez media < 3 wykroczenie >


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: