Regulamin forum


Zasady publikowania pojazdów:

1. Nazwa tematu musi zawierać nazwę pojazdu (np: Scania 124L Topline), dla dwóch samochodów identycznie (np: Scania 124L Topline, MAN TGA XLX).
2. Prezentujemy jedynie pojazdy z homologacją ciężarową i autobusy.
3. Opisujemy pojazd według wzoru:
Marka: -
Model: -
Rok produkcji: -
Przebieg: -
Wyposażenie: -
Zabudowa/Naczepa/Przyczepa: -
Obsługiwane kierunki: -
4. Opis samochodu może zawierać inne informacje, jednak podane w punkcie 3 są obowiązkowe.
5. Prezentacja samochodu musi posiadać minimum 3 zdjęcia opisywanego pojazdu.
6. Zdjęcia muszą być zamieszczone w formie miniaturki, która jednocześnie jest odnośnikiem do pełnowymiarowej fotografii.



Strona 49 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 147 48 49 50 5163 Następna
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Pisałem Ci na fb napiszę i tu, że zestaw elegancki. Magnum w pełnym spojlerze ma swój majestat :)
Co do rodziny to się nie przejmuj. Tyle się komukolwiek należy co gest Kozakiewicza. Korzystać na czyimś nieszczęściu to już czyste sku*********o.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Pierwszy raz widzę taki patent z "podnaszanym" hydraulicznie dachem :D
Chyba każda naczepa mega ma taki patent.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Chyba każda naczepa mega ma taki patent.
Z tym, że moja nie jest megą. Mam 4.02 m. wysokości, 2.8 w drzwiach a od boku 2.62 i to można unosić do 3.2 m. Koła 385/55/22.5

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Cytuj:
Chyba każda naczepa mega ma taki patent.
Z tym, że moja nie jest megą. Mam 4.02 m. wysokości, 2.8 w drzwiach a od boku 2.62 i to można unosić do 3.2 m. Koła 385/55/22.5
Na zdjęciach wydaje się troszkę większa jak standardowe naczepy. To mnie zmyliło.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Na zdjęciach wydaje się troszkę większa jak standardowe naczepy. To mnie zmyliło.
Bo normalny Schmitz ma chyba 2.70-2.75. Ta jest bardziej pół mega temu mam niski profil opon.

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Cytuj:
Na zdjęciach wydaje się troszkę większa jak standardowe naczepy. To mnie zmyliło.
Bo normalny Schmitz ma chyba 2.70-2.75. Ta jest bardziej pół mega temu mam niski profil opon.
Bo to pewnie Varios, który może być i standardem i megą. :wink:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
Bo to pewnie Varios, który może być i standardem i megą.
Czytałem o Variosie, podobno mają 2 wysokości jazdy. U mnie jest tylko 1 poziom. Taka nie typowa naczepa mi się trafiła ale bardzo dobrze, że wysoka :D

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2007, 15:41
Posty: 1067
Samochód: MAN TGX 18.440
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
Cytuj:
Bo to pewnie Varios, który może być i standardem i megą.
Czytałem o Variosie, podobno mają 2 wysokości jazdy. U mnie jest tylko 1 poziom. Taka nie typowa naczepa mi się trafiła ale bardzo dobrze, że wysoka :D
Targałem Schmitza megę, ale strasznie styrana była, dach uciekał gdzieś na środku na prawą stronę, masakra była z zsuwaniem.
Twoja bardzo fajnie wygląda, widać że dbana/odremontowana. Aby się darzyło :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Tata ciągął Krone standardową (nie megę) i też miała podnoszony hydraulicznie dach - to prostu kwestia zamówienia.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2014, 13:19
Posty: 83

Magnum piękne, kolor ładny, wnętrze masz już te nowsze? Powodzenia w biznesie ;)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
Tata ciągął Krone standardową (nie megę) i też miała podnoszony hydraulicznie dach - to prostu kwestia zamówienia.
Kwestia zamówienia, albo przeróbka z racji oszczędności na oponach. Sam ciągałem takie wynalazki, ciągnik przerobiony ze standardu na megę albo naczpę z megi na standard z unoszonym dachem. W Polsce wszystko da się zrobić :)

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Akurat w tym przypadku ciągnik standardowy, od nowości w firmie, naczepa tak samo. Przez zastosowanie mniejszych kół (już nie pamiętam jaki rozmiar konkretnie), po podniesieniu dachu wchodził ładunek 2.80m na standardową naczepę.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Akurat w tym przypadku ciągnik standardowy, od nowości w firmie, naczepa tak samo. Przez zastosowanie mniejszych kół (już nie pamiętam jaki rozmiar konkretnie), po podniesieniu dachu wchodził ładunek 2.80m na standardową naczepę.
Opony mają profil 55 a nie 65. Dartom ma takie naczepy standard ale na niższym profilu opon


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam,

Naczepa to raczej typowy standard, plandeka oryginalna flexos (28.09.2010) i ma 2.8 m wysokości więc jak na megę to chyba za mało. Nie jest też nigdzie sztukowana. Stałem na parkingu obok innego schmitza, to góra była równa, natomiast moja była niższa dołem właśnie o te ok. 10 cm (profil opon, może rama niżej osadzona)
Cytuj:
Magnum piękne, kolor ładny, wnętrze masz już te nowsze? Powodzenia w biznesie
Wnętrze identyczne jak w starej, tylko ma dziurę w dachu i brakuje łóżka. Dzięki :D
Cytuj:
Tata ciągął Krone standardową (nie megę) i też miała podnoszony hydraulicznie dach - to prostu kwestia zamówienia.
U mnie też chyba tak jest. Węże hydrauliczne wyglądają bardzo profesjonalnie, puszczone środkiem ramy pod podłogą, wszystko w "peszelach". Wcześniej była ciągana Manem TGA 315/70 i 385/55.

Kilka zdjęć przed wyjazdem:

Było:
Obrazek
Jest:
Obrazek
Obrazek

Wnętrze :
Uprzedzam, że to są zdjęcia Dxi, kierownica już taka była, nie oklejałem i nie przełożyłem z rozbitej bo jej nie znalazłem... Jak spojrzałem na kierownicę to wiedziałem, że kupię właśnie tą :mrgreen:
Co więcej, to był jedyny samochód z 6 który odpalił w czasie oględzin :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam :D

_________________
8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Ewidentnie ktoś tu zaglądał i sie wzorował :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1349
Lokalizacja: BIA

Masz tacho na kartę :shock: W tym roczniku chyba nie występowało w standardzie.

_________________
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3575
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Wszystkie auta, nawet renie były od 2006 roku, paradoksalnie od maja wyposażane były w kartę, sam miałem się pytać jakie ma tacho, bo to taka sytuacja podbramkowa była...

Ogólnie to gratulacje za szybkie podniesienie i ogarnięcie po takim zdarzeniu...... i za odwagę, żeby owych czasach patologistycznych iść w temat transportu...

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Ostatnio zmieniony 26 kwie 2015, 17:46 przez ociu, łącznie zmieniany 2 razy.

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sie 2008, 12:59
Posty: 595
Samochód: VOLVO FH500 EEV

Od 1 maja 2006 roku "karta" musiała być montowana w ciężarówkach. :)
Więc jeśli jest to maj 2006, no to trochę "słabo" - myślę, że stan techniczny dużo nadrabia tą "niedogodnością" (albo ułatwieniem, co kto woli).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2014, 13:19
Posty: 83

naczepa na prawdę dość ciekawa :) a jeszcze mnie ciekawi, dlaczego zmieniłeś lodówki?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Cytuj:
naczepa na prawdę dość ciekawa a jeszcze mnie ciekawi, dlaczego zmieniłeś lodówki?
Oryginalna miała uszkodzone drzwi, kawałek ułamany, chciałem podmienić same drzwi bo niby 3 lata młodsza ale jakoś szybciej mi poszła całkowita wymiana. Pozdrowienia dla tego ..... złomiarza co chciał wszystko ukraść, mało mu za holowanie 4700.
Cytuj:
Od 1 maja 2006 roku "karta" musiała być montowana w ciężarówkach.
Więc jeśli jest to maj 2006, no to trochę "słabo" - myślę, że stan techniczny dużo nadrabia tą "niedogodnością" (albo ułatwieniem, co kto woli).
Z tachografem to ogólnie dziwna sprawa, bo ma datę instalacji/produkcji marzec 2007. Mi tam karta nie przeszkadza, tylko trzeba zczytywać dane, chyba że jest coś jeszcze o czym się nie dowiedziałem.
Cytuj:
Ogólnie to gratulacje za szybkie podniesienie i ogarnięcie po takim zdarzeniu...... i za odwagę, żeby owych czasach patologistycznych iść w temat transportu...
Młody to głupi... Bardziej z dumy i z chęci pokazania "rodzince" i "znajomym" że jeszcze coś ze mnie będzie i że nie tak łatwo zniszczyć. Ale robotę na stałe też mam więc biedy nie ma.
Cytuj:
Masz tacho na kartę W tym roczniku chyba nie występowało w standardzie.
Oglądałem mana TGA z 2005 i też już miał.

Kupię żaluzję lewą do magnumki a sprzedam lodówkę (2006) i webasto (2003)

_________________
8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 49 z 63 [ Posty: 1243 ] Przejdź na stronę Poprzednia 147 48 49 50 5163 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: