Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Trasy Drivera
Post Wysłano: 01 lut 2010, 18:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 17:04
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

Witam, to moja pierwsza recenzja więc proszę o wyrozumiałość. Przedstawię tu dwudniową trase lecz inne trasy także się tu pokażą.


1 dzień

Budzik dzwoni, patrze a tu 3 rano... Pierwsze myśli "[wycenzurowano].. za co ja to kocham". Za chwile obudził się i tato, ogarnęliśmy się trochę i zabraliśmy dzień wcześniej spakowane rzeczy. Wpakowaliśmy sie do osobowego i pałer na baze (10 minut drogi). Przywitaliśmy się z stróżem i psem, za chwilę nadjechała reszta ekipy. Sławek, Solar potem jak zawsze na końcu Generał z Rybeńką :). Wpakowaliśmy się do busa i gonimy do Jankowic gdzie stoją Scanie. Po drodze Solar się obudził, że nie ma kluczyków i 15 minut już dołożone.
Wysiedliśmy z busa i tak, żeby tamtejszy cieć nie widział foto na szybko
Obrazek

Wsiedliśmy, grzejemy motory i but do Wisły na załadunek. Na 31 kanale jak to zwykle obgadujemy wszystko co jest dookoła.Wjeżdżamy na góre z nadzieją, że nie ma kolejki a tam... Rybeńka się zdenerwował a tata rzucił mu tekst "Wiesiu jesteś chudy i ładny, nie denerwuj się" na co Wiesiu "Szczupły [wyedytowano] i piękny"
Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Czyli na radio od razu tato rzucił hasło "Kto na kawe?" Przyszedł Generał bo miał blisko a reszta zalała się u Sławka.
ObrazekObrazekObrazek

Na szczęście przyjechała druga ładowarka i po 30 minutach staliśmy już na dole obok wagi.
Obrazek
ObrazekObrazek

Zdjęć z pierwszego rozładunku nie mam sam nie wiem dlaczego :) Z lenistwa chyba...
Drugi raz na załadunek a tam tylko 4 auta, zjechaliśmy na dół i tata poszedł na wage. Wjechał Solar i na moją prośbę odpalił żarówki.
Obrazek

Droga do Żor na budowę drugim kursikiem przebiegła spokojnie, jak to z rańca :lol: . A tutaj już wozidła, kurz i wredni kreskowi :) Na rozładunku było dużo nerwów bo auta z Tritexu nie potrafiły cofać a do tego robili to ślamazarnie. Generałowi sie udało bo wszystkie siedem Tritexów wyprzedził tam na dużej skrzyni gdy oni wlekli się na małej :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Szybko potem na Wisłe, żeby wyprzedzić Tritexy. Udało się, operacja zakończona, siedem Tritexów wyprzedzonych :) .Załadowaliśmy się i pojechaliśmy wysypać na inny odcinek budowanej przez nas autostrady ;)
A tam 5 aut z napisem na globie "SEWTRANS" i od razu nerwy. Kiper w górę i najmniejsze obroty 15 minut dźwiga kiper. No nic, trudno przynajmniej pauze wyrysowaliśmy bez stawania po drodze (praktycznie dwie 45 minut :mad: )
ObrazekObrazek

W końcu nasza kolej, szwab na równiarce i walcowy dali rade z ich materiałem. Stoimy kiper w górę a tu nagle Mantrans podjechał.
ObrazekObrazek

Wyjechaliśmy z budowy i nadjechał Ryba i Solar, posłuchajcie ostatniego zdania Solara.
http://www.youtube.com/watch?v=gz5X1Mgz ... annel_page

Gonimy do Wisły po kolejny ładunek, załadowani liczymy czas którego jeszcze troche mamy. Ogień z ruruf do Żor na wyżej opisany kochany odcinek.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Na miejscu bylo troszkę aut ale kierowcy mieli pojęcie o jeździe i w 30 minut załatwiło się około 10 zestawów.

Obrazek

Potem szybka narada na CB gdzie pauzujemy i postanowiliśmy zrobić pauze w Ustroniu pod Czantorią :) Poszliśmy z tatą na sklepu po coś na śniadanie i jakąś przekąskę. Zjedliśmy po batoniku i nadjechała reszta ekipy: Generał, Sławek, Rybeńka i Solar.
Rybeńka wyciągną grilla, udaliśmy się już wszyscy do sklepu po kiełbasę, boczek i jakiś procent.Po zakupach Solar zastawił zestawem miejsce naszego relaksu ponieważ czego oczy nie widzą, temu sercu nie żal i nie chcieliśmy aby jakiś moher zadzwonił na policje, że "Tirowcy robią grilla i pewnie są już okropnie pijani". W miłej atmosferze spędziliśmy wieczór. Na noc udałem się do Sławka ponieważ tato posiada tylko jedno łóżko w tym szrocie.
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Od lewej: Rybeńka, Solar, Generał, Sławek i Tata.
Obrazek

Przepraszam za ilość zdjęć ale cały czas miałem też lustrzankę taty kolegi i cykałem mu foty "w pracy".

2. dzień

Ustaliliśmy, że o 5:00 budziki mają dzwonić no i tak było. Wstaliśmy i każdy na szybko się umył z banaiaka w naczepie, zmiana przepoconych ciuszków i but do Wisły żeby przypadkiem kolejki nie było. Jeszcze na szybko poleciał zrobić fotke przed wyjazdem na której widać jak Solar miał ustawiony zestaw, żeby nikt nie zaglądał.
ObrazekObrazekObrazek

W Wiśle tylko my. Zabrałem się za śniadanko, parę kanapek z serkiem topionym i do tego Gorący Kubek "Serowa". Potem tata jeszcze zalał mi kawe, operatorowi się nie paliło to mieliśmy czas. Potem najechało się aut od Gomuli i pare jednoosobowych prywaciarzy.Załadowni zmierzamy ku A1, dziś nowy odcinek bo mieliśmy budować serwisówke od jakiegoś osiedla do lotniska w Rybniku ale to był dosyć kawałek więc w ciągy dnia posunęliśmy się tylko o około 100m.
Obrazek

Gonimy do Wisły.
Obrazek
Z tego kursu tylko ta fotka bo jak wspominałem, robiłem foty lustrzanką.

Załadowaliśmy się i spokojnie bez pośpiechu jedziemy na ten "nasz" odcinek budowy. Już na początku gdy jechaliśmy przed budowe do miejsca rozładunku coś nam nie pasowało bo żadnych aut tu miało nie być oprócz nas. Minęliśmy tam jak wariaty 3 auta a potem 5 aut, jak na pierwszej focie z budowy widać teren grząski. Generał odjechał i my tyłujemy nagle zjechały się wszystkie ciężarówki z odcinka A1 który buduje Strabag. 30 aut (pełne) w nie ubitym piasku, wyobraźcie to sobie... Tato tylko naszym którzy stali na końcu kolejki krzyknął aby nie stawali wjeżdżając w ten piasek bo już 5 aut siadło. Wysypani gonimy się załadować i zjechać do Jankowic odstawić auto z ładunkiem na parking.
ObrazekObrazek

Tuta nasz sklep gdzie zaopatrzyliśmy się w kolacje i śniadanie. Zza wysokiej trasy widać kawałek miejsca gdzie spaliśmy.
ObrazekObrazek

Wjeżdżamy na góre a tylko jedno auta przed nami i Generał eRką (Solar, Sławek i Rybeńka stali w Żorach na końcu kolejki)
Obrazek

Biała "czwórka" się załadowała i operatorzy ładowarek pojechali na przerwę więc pogadaliśmy troszkę o tym kołchozie jaki nam załatwili kierownicy budowy. Przyjechała ładowarka a tato kazał mi podjechać pod załadunek. Mała dwójka wbita, ręczny spuszczony i podjechałem ten kawałek, na CB krzyknąłem "Belka na środku,29 ton."
Tato jeszcze poszedł do niego z papierami i dowiedzieliśmy się, że przed Wisłą koło Mokate jest wypadek. Objechać się nie da więc mamy ciekawie. Wyjeżdżamy z kopalni...
ObrazekObrazekObrazek.

Od Wisły siedzieliśmy na 19 i pytaliśmy się co to za wpadek i w którą stronę jest ten korek. Na każdym aucie antena od CB ale nikt z osobówki nie odpowie :mad: . To co zobaczyliśmy nie wyglądało najciekawiej, Scania od Gomuli się złamała.
ObrazekObrazek

A było zapewne tak, że chłopak wyprzedał osobówki ale debil zobaczył , że TIR go wyprzeda to przyśpieszył i schował mu się w martwym polu. Ten myślał, że ma go za naczepą i wracał na prawy a tu osobowy...
Przez te dwa dni tyle się nadenerwowałem bo to co Ci ludzie wyprawiają jest nieodpowiedzialne ! Z Generałem (najczęściej z nim jeździliśmy) mieliśmy sposoby na takich frajerów, pierwszy wyprzeda i po hamulcach a drugi na trąbach przejeżdża. Kiedyś na 19 dostał taką litanię, że w końcu nas przeprosił.

Wypadek nie był po naszej stronie a Sławek zadzwonił, że tam jest pusto i można jechać wysypać, tak zrobiliśmy i zjechaliśmy do Jankowic odstawić zestawy. Wpakowaliśmy się do busa i do domu.



Tydzień przed świętami udało mi się wybrać w trase. Troche to nietypowa trasa bo w niedzielę. A było to tak.
Godzina 3:00 budzik drze się do mnie. Poklepałem go i wstałem. Tato się obudził, poranna (o 3 w nocy poranna...) toaleta. Wsiedliśmy do Seata i jedziemy całe 3km na baze. Na bazie odpaliliśmy Scanie, ja grzałem się z webastem i bawiłem radiem, tata poszedł po wodę na kawe. Przyjechał Tomek i Rafał to but do odcięcia w stronę Działoszyna.
Obrazek
W Siewierzu na światłach w lewo na Wawę, jedziemy i rozmawiamy na 31 kanale aż tu nagle patrze kxenony, limit edyszyn i napis KON na chłodni. Szybkie przejście na 19 i krzyczę "Junior BTC Junior BTC jesteś?" i cisza, kilka powtórzeń i nic. To jedziemy dalej. Tutaj przelocik nocą przez Częstochowę.
http://picturepush.com/+BPWc
Dojechaliśmy do Działoszyna, stanęliśmy na parkingu dla aut w kolejce. Jedno Volvo tylko przed nami. Reszta się zjechała jak hieny w mgnieniu oka. Rafał przyszedł na kawe. Zaczęła się wojna w kolejce bo jeden wyjechał z końca kolejki i but pod brame. Poszły wyzwiska bo auta wjeżdżają po dwa na zakład a od [wycenzurowano] się przed około 20 aut. Rafał go potem spotkał na bramie w portierni i koleś się zrobił czerwony, udał debila i przeprosił.
Rafał wjechał Tomek wyjechał to teraz nasza kolej. Z zakładu nie ma fotek bo nie było wolno a oko kamery na nas patrzyło. Tu przed zakładem parking.
http://picturepush.com/+BPWm
ObrazekObrazek
Zaplandeczeni but do Dąbrowy Górniczej na EkoCem.
http://picturepush.com/+BPXJ
http://picturepush.com/+BPYi
Dojechaliśmy, Tomek kipruje Rafał już na wadze pusty, zaraz nasza kolej.
Obrazek
http://picturepush.com/+BPZ2
But do Działoszyna pod drugi ładunek. Zima nas zaskoczyła, drogowcy byli zaskoczeni już w lipcu.
ObrazekObrazek
http://picturepush.com/+BPaE
Z załadunku nie ma fotek bo musiałem oszczędzać baterie w aparacie. Lecimy już z drugim kursem.
http://picturepush.com/+BPal ( tutaj jest przykład tego jak osobówką wyhamowuje załadowaną ciężarówkę pod górką)
http://picturepush.com/+BPdy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Pusto but na baze, z Dąbrowy G. do nas jest około 20km. Mijamy po drodze auta od nas z firmy które ładowały się zaraz po nas.
http://picturepush.com/+BPeQ
http://picturepush.com/+BPeb

To tyle. Dodam jeszcze, że autka które był na końcu porannej kolejki do załadunku zjechały na baze grubo po 18 :( Polecam wsłuchać się w dialogi z filmików ;)


Post Wysłano: 02 lut 2010, 0:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

To są te klimaty, trasa pięknie opisana no i co ważne są zdjęcia. Nie jechaliście czasem przez Jarosław jechały takie same identyczne Scanie z takimi naczepami, takie byłe piękne że specjalnie przez przejście nie przechodziłem aby zobaczyć je wszystkie. :>


Post Wysłano: 02 lut 2010, 4:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 17:04
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

@B-Boy musiałbym zobaczyć zdjęcie. Tata mi mówił, że auta jeżdżą gdzieś pod granice z "ruskim" bo sól drogową i jest to w czort daleko ale nigdy tam nie byłem. Jeśli gdzieś w tamtych okolicach jest możliwość załadowania się solą drogową to zapewne te autka.




PS Widziałeś może też takie zestawy ObrazekObrazek ?
Jeśli tak to były by to te Scanie.


Post Wysłano: 02 lut 2010, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Nie ja kolego widziałem tylko te same SCANIE http://picturepush.com/public/2327468 jechało ich 5 a po chwili jeszcze 2 jechały. :wink:

W Przemyślu coś sprzedają tą sól drogową, ale nie wiem czy stamtąd brali, niech twój tata popyta innych kolegów z firmy może oni coś wiedzą.


Post Wysłano: 03 lut 2010, 9:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 kwie 2006, 17:43
Posty: 162
GG: 0
Samochód: bez adblue
Lokalizacja: SKL

Co tam ciekawego wieźliście z Działoszyna do Eko-cemu?? Widzę ze trasy obszerne:) ile macie aut w firmie i dużo macie tych naczep Inter-Cars ??

_________________
EKIPA TYSIĄCA I JEDNEJ TARCZY :):)


Post Wysłano: 03 lut 2010, 13:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 17:04
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

Z Warty z Działoszyna woziliśmy żużel. Inter Cars'ów jest około ośmiu sztuk.


Post Wysłano: 04 lut 2010, 16:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Widzę że moje ulubione klimaty czyli transport materiałów sypkich 8) . Kolego Driver 99BTC trasa opisana ładnie dużo zdjęć i filmiki. Mam takie pytanie czy czasem dwa lata temu firma w której pracuje twój tata nie jeździła na budowie autostrady A4 Kraków-Szarów bo wydaje mi się że kojarzę te zestawy :?:

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 04 lut 2010, 17:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 17:04
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

Możliwe, że jeździliśmy na ten odcinek drogi ale jeździliśmy my też w tamte strony do Ochmanowa do otaczarni.


Post Wysłano: 04 lut 2010, 20:10
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Świetny opis kiedy kolejny


Post Wysłano: 04 lut 2010, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 17:04
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

Spodziewajcie się następnego w okresie ferii :D


Post Wysłano: 05 lut 2010, 23:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Traska bardzo fajnie opisana. Lubię opisy z moich okolic:)

jak ja kocham tą myjkę:D
http://picturepush.com/public/2327511

Nie jeden tam miał problem :lol:


Post Wysłano: 06 lut 2010, 23:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2009, 13:39
Posty: 19
GG: 6275964
Lokalizacja: Zelów

Trasa bardzo fajnie opisana
W tym filmie jest zaje..... muza :)

_________________
Życie kierowcy nie liczy się w latach, tylko w kilometrach :)


Post Wysłano: 06 lut 2010, 23:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lut 2009, 19:48
Posty: 97
GG: 19905821
Samochód: ---
Lokalizacja: Środa Śląska

Naprawdę fantastycznie , podoba mi sie wszystko w tej relacji . Przeczytałem całą i czekam z niecierpliwością na następną .


Post Wysłano: 27 lut 2010, 20:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2010, 17:04
Posty: 6
GG: 0
Samochód: Scania

http://www.youtube.com/watch?v=j5kCP2M1WPE

Taka troszke inna recenzja z jednej z tras w te ferie. Jest to na razie cz 1. ale nie martwcie się dokończę robotę ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: