Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lis 2010, 15:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2009, 19:20
Posty: 35
GG: 0
Samochód: Fiat Punto

Witam serdecznie :D :D

Mam pytania odnosnie Kwalifikacji Wstepnej Uzupelniajacej.
Pod koniec ubieglego roku zrobilem prawko kat C i C+E; bylo to po 10.09.2009 r. W czerwcu zakonczylem 280 h Kwalifikacje na kat. C, C+E. Dzisiaj zapisalem sie na prawo jazdy kat D i wiem ze bede musial przejsc Kwalifikacje Uzupelniajaca, ten blok specjalistyczny w liczbie bodajze 95 h. Jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi. I ma pytania:

1. Czy napewno bede mogl przejsc ta Kwalifikacje Uzupelniajaca dla bloku programowego D, D+E w liczbie tych niecalych 100h?

2. Czy istniej moze Kwalifikacja Uzupelniajaca ale dodatkowo jeszcze przyspieszona?

3. Czy jest egzamin po tej Kwalifikacji taki jaki przechodzielm po 280 godzinnej KW na kat C, C+E i czy dotyczy on tylko czesci specjalistycznej na kat D, D+E ktora teraz bede robil, czy pytania z czesci podstawowej tez sie pojawia?

4. Do przystapienia do egzaminu bede potrzebowal badan lekarskich i psychotestow. Czy te badania ktore posiadam (i psychotesty) robione przed egzaminem na KW 280 h na kat C, C+E beda wazne w tej sytuacji, czy na kat. D, D+E sa inne i bede musial je jeszcze raz robic? Dodam ze badania lekarskie i psychotechniczne robilem 22.03.2010 roku?

Troche skomplikowane te moje pytania ale chchialbym sie poprostu wszystkiego dokladnie dowiedziec.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 lis 2010, 20:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Na pewno możesz przystąpić do KW uzupełniającej tj :
moduł części specjalistycznej - 65 godzin zajęć teoretycznych
moduł części specjalistycznej - 5 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym
a o ile masz ukończyłeś 23 lata możesz przystąpić do KW uzupełniającej przyspieszonej tj:
32,5 godz. zajęć teoretycznych
2,5 godz. zajęć w ruchu drogowym
Egzamin zawiera 10 pytań z części specjalistycznej kwalifikacji wstępnej kierowców, czas trwania testu to 15 min

Co do badań lekarskich i psychologicznych, jeśli na orzeczeniach nie masz wpisanych żadnych kat, prawa jazdy tylko "kierowca wykonujący przewóz drogowy" albo masz już wpisane "D" to będą na pewno dobre, w innym przypadku nie mam pojęcia.


Post Wysłano: 23 lis 2010, 20:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2009, 19:20
Posty: 35
GG: 0
Samochód: Fiat Punto

Dziekuje kolego za informacje. A jezeli chodzi o zaswiadczenie lekarskie i badania psychotechniczne ktore robilem przed przystapieniem do pelnej 280 godzinnej Kwalifikacji Wstepnej to mam na nich napisane:

1. Na zaswiadczeniu dotyczacym badan psychologicznych nie mam wymienionych zadnych kategorii prawa jazdy, tylko jest napisane, ze nie ma przeciwskazan do wykonywania przeze mnie pracy w charakterze kierowcy zawodowego

2. Na zaswiadczeniu lekarskim juz pewnie jest gorzej, poniewaz napisane jest: Imie Nazwisko, adres, legitymujacy sie prawem jazdy kategorii ..... I niestety nie ma tutaj kat. D, D+E poniewaz wtedy jeszcze nie mialem tych kategorii!!

Czyli zapewne bedzie trzeba jeszcze raz zrobic te badania lekarskie, czy mozna udac sie do lekarza zeby wystawili jeszcze raz zaswiadczenie lekarskie na ktorym bedzie dodatkowo zaznaczona kat. D, D+E (oczywiscie za jakas tam oplata).??


Post Wysłano: 23 lis 2010, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Może ten lekarz da jakaś zniżkę dla stałego klienta :) Ale jak już zapłacisz za lekarskie to by i psychotesty pasowało mieć by uprawnienia związane z kat "D" ważne były na 5 lat, z drugiej jednak strony za 4 lata i tak kończą Ci się uprawnienie kat "C" to i tak będziesz musiał wymienić prawko chcąc pracować jako kierowca ciężarówki.


Post Wysłano: 23 lis 2010, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2009, 19:20
Posty: 35
GG: 0
Samochód: Fiat Punto

Czyli wedlug Ciebie, zaswiadczenie lekarskie jest takie same jak posiadam, tylko chodzi o to zeby byla tam dopisana kat D i D+E, tak? Dobrze rozumiem:?:

A jezeli chodzi o te psychotesty, to to zaswiadczenie ktore ja posiadam bedzie dobre? Oczywiscie jezeli jakos przeboleje ten prawie rok ltory juz minal od daty jego "wykonania"?? Heheh :lol:


Post Wysłano: 23 lis 2010, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Tak, wydaje mi się, że jedyny problem to brak na lekarskim wpisanej kat. D.


Post Wysłano: 24 lis 2010, 11:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

No tak, kolega ma rację.

Psychotesty masz ważne, tylko o rok krótsze.
Lekarskie musisz zdobyć.


Kwalifikacja wstępna uzupełniająca - 70 godzin
Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona - 35 godzin
Jeśli masz skończone 23 lata wybierz tę drugą - przyspieszoną.

Niestety, kwalifikacja uzupełniająca (i uzupełn. przyspieszona) kończy się egzaminem teoretycznym w postaci testu składającego się wyłącznie z części specjalistycznej, czyli jedynie 10 pytań.

Na KW na kat. C/C+E miałeś na egzaminie 30 pytań - 20 z części ogólnej (i jej już nie zdajesz) oraz 10 z części specjalistycznej na C/C+E. Zostało ci więc do zdania 10 z części specjalistycznej na D.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 24 lis 2010, 13:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2009, 19:20
Posty: 35
GG: 0
Samochód: Fiat Punto

Dziekuje koledzy za informacje. Teraz juz wszystko wiem. A powiedz mi kolego Walp czy nie daloby sie pojsc do lekarza i poprosic o przepisanie tych badan lekarskich ktore ja mam, tak zeby byly na nich kategorie D i D+E? Bo badania na kat D, D+E sa chyba takie same jak na kategorie c, C+E czy sie jednak myle :?:


Post Wysłano: 24 lis 2010, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lut 2010, 14:56
Posty: 146
GG: 0

Czemu nie, badania są takie same więc może nawet wypisze nowe orzeczenie nie pobierając opłaty ;)


Post Wysłano: 24 lis 2010, 23:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
Czemu nie, badania są takie same więc może nawet wypisze nowe orzeczenie nie pobierając opłaty ;)
Właśnie w tym cały ich zysk, w związku z tym wątpie aby za darmo to przepisał. Niedawno robiłem badania lekarskie na C, spytałem lekarza czy nie mógł by mi odrazu zaznaczyc C+E, bo później będę się wybierał na ten kurs, odpowiedział mi 'no to jak będziesz potrzebował, to przyjdziesz i się wykona badanie' - także myślę, że i zapłatę.
Ale może akurat się uda, nigdy nic nie wiadomo :)


Post Wysłano: 25 lis 2010, 13:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2010, 16:37
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Ja robiłem kpl. badań w Maju, i w chwili obecnej muszę wykonać nowe!, gdyż tych mi nie chce uznać WK.
Złodziejski kraj..


Post Wysłano: 25 lis 2010, 14:38

Cytuj:
Ja robiłem kpl. badań w Maju, i w chwili obecnej muszę wykonać nowe!, gdyż tych mi nie chce uznać WK.
Złodziejski kraj..
Jak to Ci nie chcą uznać? Może wystawione na nieodpowiednim zaświadczeniu?


Post Wysłano: 25 lis 2010, 15:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:07
Posty: 213
GG: 0
Lokalizacja: Radom

Też słyszałem o przypadkach, że nie chcieli przyjmować badań jak ktoś robił w swoim zakresie przed KW...

_________________
B - 03.11.2008r.
C - 13.05.2010r.
CE - 07.07.2010r.
D - 04.04.2012r.
DE - 04.04.2013r.
KW - 23.11.2010r.
Karta kierowcy - 26.10.2010r.


Post Wysłano: 25 lis 2010, 15:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 cze 2010, 8:52
Posty: 13
GG: 0

Miałem podobny przypadek, tzn. WK zakwestionował zaświadczenie lekarskie, wskazując przy tym błędną podstawę prawną, którą kierował się lekarz. Biorąc pod uwagę fakt, iż lekarz musi posiadać pozwolenie wojewody na wykonywanie badań osób zatrudnionych w transporcie drogowym, sprawy nie wolno odpuścić bo to są kompetencje lekarza. Dlatego ja nie zapłaciłem za ponowne badanie a poszedłem aby sz.p. "doktor" wystawił je tak jak należy. Druga sprawa, że badania trzeba wykonać przed egzaminem końcowym kursu świadectwo kwalifikacji ale oczywiście już po zapisaniu się na powyższy kurs!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: