Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sty 2010, 18:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2010, 20:46
Posty: 8
GG: 1071168
Samochód: volvoFl12

Witam! Mam problem, posiadam samochód marki volvo FL12 rok produkcji 1997, silnik zamontowany jest od FH12, od pewnego czasu po zapaleniu samochodu cały czas mruga kontrolka CHECK ENGINE, samochód traci moc, a później jest wszystko w porządku i za jakiś czas sytuacja się powtarza.


Post Wysłano: 22 sty 2010, 18:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sty 2010, 15:01
Posty: 116
GG: 0
Samochód: MAN

Miałem taki przypadek w osobówce z silnikiem o ZS, tracił moc i w tym momencie czasami zapalała się kontrolka od rozgrzewania świec żarowych(!?) no i silnik, przy tym samochód strasznie kopcił. Objawy po pewnym czasie zniknęły same(?). Dziwne to było:)
Zastanawiałem się czy to nie po prostu jakieś błędy komputera, przy elektronicznym wtrysku to się zdarza. Gdy samochód postał trochę wszystko się zresetowało i działał normalnie.
Spróbuj może odłączyć akumulator na chwilę...

_________________
B - sierpień 2006, C - lipiec 2009, E - wrzesień 2009
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec” (George Carlin)
Na nic koni kupa, gdy kierowca dupa!


Post Wysłano: 23 sty 2010, 13:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:52
Posty: 74
GG: 0

trudno powiedzic jak to wszystko zostalo przelozone, ale zakladam, ze z najwyzsza starannoscia, dlatego tez ja szukalbym przyczyny w czujniku cisnienia korektora ssacego, moze masz na desce zegar od cisnienia turbiny zaobserwuj czy czasem w momencie spadku mocy spada cisnienie na turbinie, druga zecz ale to jest malo prawdopodobne bo slyszalem o tym tylko raz ( dzialo sie to w aucie z wymienionym silnikiem)to zalaczenie sie VEB, maloprawdopodobne dlatego, ze VEB raczej przestaje dzialac a nizeli samoczynnie sie zalacza, chyba, ze dojdzie do zwarcia przewodu zasilajacego ale z drugiej strony VEB dzila na obnizonym napieciu do 5 volt, pzdr


Post Wysłano: 23 sty 2010, 19:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

kolego a jak byś poszukał na forum to byś znalazł co robić jak się zapala
"pomarańczowe szaleństwo",sczytaj kod usterki podaj na forum to może
coś pomożemy !.

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: