Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sty 2010, 15:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2010, 15:11
Posty: 1

Witam, mam 20 lat, od dwóch miesięcy posiada prawo jazdy C+E. Chcę odbyć kurs na przewóż rzeczy. Czytałem, że unia europejska dofinansowuje 80% ceny kursu dla osób, które są zatrudnione w mikroprzedsiębiorstwach, lub są małymi przedsiębiorcami. Dzwoniłem do jednej ze szkół która prowadzi taki kurs. Szkoła jest z Wrocławia, i jedyny warunek, żeby dostać dofinansowanie to trezba byc zarejestrowanym w jakiejś firmie i mieć prawo jazdy C lub C+E. Cena kursu to 6900zł. Dzwoniłem także do innej szkoły z Kalisza, która taki kurs prowadzi za 3600zł. Jedna tutaj zeby dostać pieniadze z Uni trzeba spełnić taki warunek: tzreba miec wykształcenie podstawowe lub zawodowe, nie dotyczy osób z wykształceniem średnim i wyższym. Byłem tez w Urzędzie Pracy, tutaj znowu warunkiem jest ukończenie 21 lat.Może ktoś mi powiedzieć o co tutaj chodzi ??, dlaczego jest taka rozbierzność jeżeli chodzi o wymagania, które trzeba spełnić??, pozdro asmo90. :(


Post Wysłano: 21 sty 2010, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Bo to wygląda mniej więcej w dużym skrócie tak:

Unia Europejska daje kasę Wojewódzkim Urzędom Pracy - te zaś ogłaszają przetargi i różne konursy grantowe. A żeby wygrać lub przynajmniej być poważnie traktoewanym w takim konkursie, ośrodek szkolenia, który startuje w konkursie i ubega się o kasę na organizacje szkoleń, musi ustalić jakąś grupę docelową.

No i efekt znasz - radosna twórczość nie zna granic. :/

Nie pozostaje ci nic innego jak szukać oferty, do której "zmieścisz się".

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 27 sty 2010, 13:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2010, 16:03
Posty: 7
GG: 11791002
Samochód: brak

Witam.

Mam pytanko czy jak zrobię kwalifikację wstępną na kat .C to będę musiał robić oddzielnie na kat.D czy wystarczy mi kwalifikacja uzupełniejąca do D?

Jednym słowem czy za obie kwalifikacje wstępne trzeba płacić oddzielnie i bulić kupę kasy! :(


Post Wysłano: 27 sty 2010, 19:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2009, 19:25
Posty: 22
GG: 2831881
Samochód: IVECO STRALIS
Lokalizacja: Warszawa

Kwalifikacja Wstępna Uzupełniająca dla prawa jazdy kat. D, D+E, D1, D1+E

kierowca, który uzyskał Kwalifikacje Wstępną w ramach Kwalifikacji Wstępnej bloku programowego dla prawa jazdy kat. C, C+E, C1, C1+E i zamiezra wykonywać przewozy innymi pojadami, niż te dla których wymagane jest prawo jazdy odpowiadajace uzyskanej Kwalifikacji Wstępnej, zobowiązany jest odbyć kurs kwalifikacyjny w ramach Kwalifikacji Wstępnej Uzupełniające dla kat. D

Szkolenie obejmuje:

65 godz. zajęć teoretycznych
5 godz. zajęć w ruchu drogowym

Koszt szkolenia: 2 400 zł

_________________
Dobrze w domu, dobrze w lesie ale dla mnie najlepiej było w PEKAESie


Post Wysłano: 27 sty 2010, 20:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sty 2010, 16:03
Posty: 7
GG: 11791002
Samochód: brak

czyli jednak nie trzeba bulic podwójnie :D

Dzięki kolego :P


Post Wysłano: 28 sty 2010, 21:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2010, 21:40
Posty: 1
GG: 0

Cytuj:
Witam, mam 20 lat, od dwóch miesięcy posiada prawo jazdy C+E. Chcę odbyć kurs na przewóż rzeczy. Czytałem, że unia europejska dofinansowuje 80% ceny kursu dla osób, które są zatrudnione w mikroprzedsiębiorstwach, lub są małymi przedsiębiorcami. Dzwoniłem do jednej ze szkół która prowadzi taki kurs. Szkoła jest z Wrocławia, i jedyny warunek, żeby dostać dofinansowanie to trezba byc zarejestrowanym w jakiejś firmie i mieć prawo jazdy C lub C+E. Cena kursu to 6900zł. Dzwoniłem także do innej szkoły z Kalisza, która taki kurs prowadzi za 3600zł. Jedna tutaj zeby dostać pieniadze z Uni trzeba spełnić taki warunek: tzreba miec wykształcenie podstawowe lub zawodowe, nie dotyczy osób z wykształceniem średnim i wyższym. Byłem tez w Urzędzie Pracy, tutaj znowu warunkiem jest ukończenie 21 lat.Może ktoś mi powiedzieć o co tutaj chodzi ??, dlaczego jest taka rozbierzność jeżeli chodzi o wymagania, które trzeba spełnić??, pozdro asmo90. :(


Kolego a dokładniej moze cos wiesz o tym? masz moze namiar do tej firmy?


Post Wysłano: 29 sty 2010, 14:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 14:23
Posty: 1
GG: 16299346

witam wszystkic :D we wtorek ide na pierwsza godzine kursu na kat.c i mam pytanie. Czy po skonczeniu tego kursu i zdaniu prawka (mam nadzieje) jest jakis czas ze musze np robic te kwalifikacje wstepna? nie spieszy mi sie z tym narazie prace mam i moze cos sie zmieni za rok albo za dwa z tej zjeb.....ej ustawie. I nie bedzie tyle kosztowac. :/


Post Wysłano: 29 sty 2010, 15:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sie 2009, 18:09
Posty: 38
GG: 0

Nie ma zadnego wymogu co do tego kiedy masz zrobic kwalifikacje wstepna. Mozesz jej nigdy w zyciu nie zrobic. Ona jest tylko potrzeba wtedy, gdy zamierzasz jezdzic zawodowo.


Post Wysłano: 01 lut 2010, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2010, 20:17
Posty: 2
GG: 12072486
Samochód: uno

Witam,mam 30 lat,od roku 2006 mam prawo jazdy kat c,kurs na przewóz rzeczy zrobiłem 2008 roku. Mam pytanie czy mając takie dokumenty moge rozpocząc prace jako kierowca zawodowo. Z góry dzienkuje za odpowieć.


Post Wysłano: 01 lut 2010, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2009, 19:25
Posty: 22
GG: 2831881
Samochód: IVECO STRALIS
Lokalizacja: Warszawa

jeszcze psychotechnika, badania lekarskie i mozna rozpoczynac prace :) Jeszcze by sie przydala karta kierowcy
Pozdrawiam

_________________
Dobrze w domu, dobrze w lesie ale dla mnie najlepiej było w PEKAESie


Post Wysłano: 01 lut 2010, 21:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lut 2010, 20:17
Posty: 2
GG: 12072486
Samochód: uno

Cytuj:
jeszcze psychotechnika, badania lekarskie i mozna rozpoczynac prace :) Jeszcze by sie przydala karta kierowcy
Pozdrawiam
dzienki kolego za podpowiec,badania psyhoteccniczne mam ważne do 2011r,tylko pracy nie moge znales,zawsze ta sama odpowiec brak praktyki.pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: