Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 gru 2009, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2009, 19:20
Posty: 35
GG: 0
Samochód: Fiat Punto

Powiedzcie mi jedno koledzy. Pod koniec stycznia, lub na początku lutego przyszłego roku (jeszcze nie wiem dokładnie) rozpoczynam Kwalifikację Wstępną na kat. C, C+E. Czy żeby rozpocząć KW będą ode mnie wymagać badań lekarskich i psychotestów jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia? Czy będę mógł zrobić je w trakcie odbywania KW? I jeszcze sprawa badań lekarskich; chodzi mi o to czy badania które robiłem przed rozpoczęciem kursu na kat. C są takie same jak do KW czy są to jakieś inne badania?


Post Wysłano: 30 gru 2009, 23:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Badania lekarskie i psychologiczne musisz mieć PRZED przystąpieniem do egzaminu! Tak rozstrzyga ustawa. Chodzi o to, żeby je mieć przed wydaniem Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej - dotyczy to zarówno ukończenia KW jak i szkolenia okresowego. Szkolenie możesz więc zacząć bez badań ( w przeciwieństwie do kursów prawa jazdy, kiedy to trzeba mieć badania lekarskie przed rozpoczęciem kursu).

Jak zrobisz badania za wcześnie, to krócej będziesz miał ważne uprawnienia - ja zrobiłem miesiąc przed egzaminem i o ten miesiąc krótsze mam uprawnienia, bo liczy się data badań. Zrób więc je najlepiej kilka dni przed egzaminem.

Badania robione przed prawkiem są, a przynajmniej powinny być, identyczne jak te przed KW - lekarz ma wystawić orzeczenie na podstawie art. 39j ust. 4 ustawy o transporcie drogowym (czasem się mylą i wystawiają na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym, a to dotyczy instruktorów i egzaminatorów).

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 31 gru 2009, 10:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

To w takim razie ja tu czegos nie rozumiem. Jakiego lekarza jeszcze musze odwiedzic żeby mieć normalne uprawnienia? Mam kat. C wydana bezterminowo. psychotechnike zrobilem we wrześniu tylko tu mam na świstku art. 39k i 39m ust. z dnia 6 września 2001 o transporcie drogowym. To gdzie jeszcze się udać? Normalnie wyciąganie kasy z ludzi. Nie dość, że kw kosztuje krocie, a z przygotowaniem przyśpieszonego idzie naszym posłom jak woda pod górę, to jeszcze kolejne świstki jakby nie wystarczyły już te co człowiek dostał i zapłacił uczciwe pięniądze. Tzn. że kw jest tylko terminowa? Pozdrawiam

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Post Wysłano: 31 gru 2009, 12:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 mar 2009, 20:52
Posty: 1356
Lokalizacja: BIA

Cytuj:
To w takim razie ja tu czegos nie rozumiem. Jakiego lekarza jeszcze musze odwiedzic żeby mieć normalne uprawnienia? Mam kat. C wydana bezterminowo. psychotechnike zrobilem we wrześniu tylko tu mam na świstku art. 39k i 39m ust. z dnia 6 września 2001 o transporcie drogowym. To gdzie jeszcze się udać? Normalnie wyciąganie kasy z ludzi. Nie dość, że kw kosztuje krocie, a z przygotowaniem przyśpieszonego idzie naszym posłom jak woda pod górę, to jeszcze kolejne świstki jakby nie wystarczyły już te co człowiek dostał i zapłacił uczciwe pięniądze. Tzn. że kw jest tylko terminowa? Pozdrawiam
Normalnie badania lekarskie + psychotesty z tym że ma być napisane "zdolny do wykonywania zawodku kierowcy " czy coś w tym stylu a nie " zdolny do odbycia kursu C+E"
tak przynajmniej mi sie wydaje

_________________
Hello boss! Majkel...
Uśmiech Paryża 420dci, Ferrari Stralis 450, Robur MP2 1841, JelczNL 106 460, Kania R 450, Kania NG R 450, Iveco Stralis MY16 480 ...


Post Wysłano: 31 gru 2009, 13:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

To po kolei.

Badania psychotechniczne - jeśli masz zrobione i są - jak piszesz - na podstawie art. 39k i 39m ust. z dnia 6 września 2001 o transporcie drogowym, to masz problem z głowy! Jest tam zapewne formuła: "stwierdzam brak przeciwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy" lub podobnie brzmiąca. Musi być też określenie terminu następnych badań (zazwyczaj za 5 lat).

Badania lekarskie - tu jest większy problem. Idąc na kurs prawa jazdy lekarz zazwyczaj wystawia orzeczenie na podstawie art. 122 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym i stwierdza brak przeciwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami danej kategorii. Zazwyczaj wpisuje też bezterminową ważność orzeczenia. Takie orzeczenie daje ci TYLKO prawo do rozpoczęcia kursu i posiadania bezterminowego prawa jazdy danej kategorii a nie do pracy!
Jeśli natomiast chcesz pracować (a tym samym wcześniej odbyć KW i uzyskać wpis do prawa jazdy), musisz mieć orzeczenie wydane na podstawie art. 39j ust. 4 ustawy o transporcie drogowym. I tam musi znależć się stwierdzenie, że jesteś zdolny do pracy na stanowisku kierowcy oraz musi być określony termin następnych badań (zazwyczaj za 5 lat)!
Badania lekarskie musisz więc chyba zrobić na nowo, chyba że lekarz wystawi ci za darmo nowe orzeczenie na podstawie poprzedniego.

Kwalifikację Wstępną robisz raz, ale uprawnienia uzyskujesz maksymalnie na 5 lat! Przed ich upływem, a potem co kolejne 5 lat, musisz ponownie uzyskać orzeczenia lekarskie i psychologiczne oraz Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej, ale już po odbyciu szkolenia okresowego - na takie szkolenie też będziesz musiał chodzić co 5 lat - ale to zaledwie 35 godzin (obecnie kosztuje 500-700 zł).

Czyli teraz robisz KW i spokojnie 5 lat pracujesz, a potem co 5 lat idziesz na szkolenie okresowe, do lekarza i psychologa a na końcu wymieniasz prawko na nowe żeby mieć przedłużone na kolejne 5 lat uprawnienia.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 31 gru 2009, 15:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lis 2009, 19:53
Posty: 47
GG: 0
Samochód: Lancia Kappa
Lokalizacja: k. Mińska Maz

OK. Dzięki Walp. CZyli już mi się troszkę sytuacja rozjaśniła. Ide do tego samego doktorka co mi wystawił świstek na robienie kursu a potem na kw. Tylko po jaką... jeszcze to szkolenie okresowe? Było coś takiego wcześniej? Bo powiem szczerze, złe przypadki losowe spowodowały to, że ide za kółko i wcześniej się nie do końca tym interesowałem. Pozdro

_________________
kat. B -> 2005
kat. C -> 2010
kat. C+E -> 2010
kat. A -> 2010
... i na tyle starczyło sił...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: