Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 gru 2009, 15:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2009, 15:13
Posty: 1
GG: 0
Samochód: scania 114

witam
mam problem ze sprzęgłem scania 114/380,
na chodzącym silniku nie można włożyć biegu i nie przełącza mała-duża skrzynia, przy zgaszonym silniku biegi na dużej skrzyni wchodzą dobrze,natomiast na małą nie można przełączyć,
czy mieliście taki przypadek jeśli tak proszę o pomoc
dzięki :mrgreen:

stefanek22


Post Wysłano: 23 gru 2009, 12:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2008, 19:44
Posty: 57
GG: 0

odnośnie zakresów skrzyni sprawdź czy do cewki na elektrozaworze dochodzi prąd ( to ten z tyłu skrzyni) jak masz przełączone na małą skrzynię to na cewkę musi być zasilanie jeśli nie ma prądu sprawdź wtyczkę do cewki oraz przełącznik na lewarku. Jak z prądami ok i słychać że cewka się odzywa przy przełączaniu góra/dół to pozostaje rozebrać ten elektrozawór jeśli nie ucieka z niego powietrze to wyczyść go i nasmaruj ten tłoczek rzadkim smarem najlepiej do zaworów albo oliwką dla dzieci chodzi o to żeby był rzadki przy niskich temp. Zajrzyj też do tego małego tłoczka w od cewki, czy sprężynka jest ok i też możesz kapnąć troszkę oliwki. Jeśli to zrobiłeś i dalej jest problem sprawdź czy dochodzi do elektrozaworu powietrze (odkręć najgrubszy przewód od trójnika idzie on od zaworu przykręconego do ramy). Możesz jeszcze zajrzeć do cylinderków na skrzyni jak wygląda gładź w środku cylinderków oraz oringi na tłoczkach i aluminiowych przekładkach, tak samo przesmarować rzadkim smarem. Napisz co się dzieje ze sprzęgłem


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: