Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: pytanko
Post Wysłano: 15 sty 2010, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

To zwykły szumofon ;]. Sunker ma tylko takiej sobie jakości anteny z których po małych modyfikacjach nieźle można latać . Jeżeli antenka to florida to alan 18 / 78 To są radia który powinny praktycznie nie szumieć z tą anteną :). A alan 18 ze swoją wspaniałą modulacja pomoże wycisnąć ostatnie poty z florydy :D.


Tytuł: Re: pytanko
Post Wysłano: 16 sty 2010, 18:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2010, 13:35
Posty: 4
GG: 6523765

właśnie przeglądałem te radyjka, i wpadło mi jeszcze w oko jedno a mianowicie ALAN 48 PLUS ma troszkę więcej przycisków jak 78 a co mnie zaciekawiło to przełącznik funkcji ANL, czy ten filtr który mam pod kontrolą móc ją włączyć bądź obierać sygnał bez niego jest lepszy od tych wbudowanych już w 78 bądź 18?
przepraszam że tak męczę ale chce kupić takie radio które mi posłuży przez jakiś czas ;)


Tytuł: Re: pytanko
Post Wysłano: 16 sty 2010, 18:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 mar 2008, 17:24
Posty: 104
GG: 4436071
Lokalizacja: Poznań>>Gądki>>Eu

Dobra mamy już wybrane 3 radia . 2 mikroprocesorowe kontra staromodne kwarcowe radyjko . Teraz jeżeli chodzi o sprawę z filtrami to według mnie najlepiej powinien sprawować się alan 18 (staromodna sprawdzona konstrukcja dość odszumiona ) oraz 48 w wersji plus ponieważ ta wersja ma skokową zmianę czułości odbiornika co w swoisty sposób też jest pewnym filtrem (zazwyczaj jeździ się na opcji DX a po przełączeniu na lokal radio wycina co poniektóre zakłócenia) . Jeżeli osobiście sam miałbym wybierać to wybrał bym alana 18 bo jest to radio które jest tanie w naprawie ma bardzo ładną modulację i pomimo tego ,iż nie posiada RF gaina jest dość dobrym radyjkiem . Znowu alan 48 plus to nowoczesny alan 18 z mikroprocesorem rf gainem i kilkoma dodatkowymi opcjami ale jest bardzo drogi w naprawie w razie ewentualnej awarii . . Wybór należy do ciebie ale wiesz mniej więcej czym się kierować ;).


Tytuł: Re: pytanko
Post Wysłano: 16 sty 2010, 19:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2010, 13:35
Posty: 4
GG: 6523765

tak więc rozpoczynam poszukiwania alana 18 a jak to się nie uda to poszukam 48 w rozsądnej cenie :)
Wielkie dzięki za pomoc :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: