Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 gru 2009, 0:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2009, 18:15
Posty: 27
GG: 0
Samochód: Mercedes Atego Glob I

Witam. Pojawił mi się dziś problem otóż w atego panel na którym jest obrotomierz wskaźniki powietrza temp i wskaźnik paliwa przestały działać! Panel nie podświetla się i nie działa ten mały diagnostyczny wyświetlacz, nic nie pokazuje ani nie brzęczy. Tachograf działa bez problemu. Na panelu nie świecą także żadne kontrolki oprócz oprócz migaczy i długich. Auto zapala bez problemu. Może ktoś wie co się stało ?

_________________
:)viewtopic.php?f=44&t=25192


Post Wysłano: 12 gru 2009, 11:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Posty: 109
GG: 5995409
Samochód: E220 Coupe
Lokalizacja: Warszawa

Co konkretnie się stało oprócz "zepsuła się elektronika" to nie powiem. Jak w naszym się to stało to miało być 3500 za nowe (używane) zegary ale udało się znaleźć elektryka co to w miarę ogarnął i teraz tylko wskaźnik paliwa czasem poszaleje.

_________________
W124 220CE - dla smaku.


Post Wysłano: 13 gru 2009, 10:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 paź 2009, 18:15
Posty: 27
GG: 0
Samochód: Mercedes Atego Glob I

Zmiana planów:) Na drugi dzień panel i wyświetlacz zaczęły działać. ale zaświeciły się kontrolki blokady mostu, przewrócona kabina i taka jeszcze jedna cała żółta po prawej stronie wyświetlacza. Raz wyskoczył napis CODE na wyświetlaczu i auto kręci ale nie zapala. Słyszałem ze to coś z immobiliserem lub jakaś wiązka kabli się gdzieś mógł przerwać pod kabiną .. pomoże ktoś?

_________________
:)viewtopic.php?f=44&t=25192


Post Wysłano: 14 gru 2009, 0:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2008, 23:39
Posty: 58
Lokalizacja: Szczecin

Nie wiem czy pomogę, ale ostatniomiałem podobny przypadek z Atego i okazało się że główna wiązka kabli [owinięta w taki mały koc termiczny], która idzie po dolnej, prawej poprzecczce ramy na wysokości rozrusznika stopiła się i zwarła na skutek przedmuchu [dziury] w rurze wydechowej. Były podobne objawy, zwarło się około 20 przewodów z tej całej wiązki.

_________________
SCANIA Mój drugi dom


Post Wysłano: 16 gru 2009, 23:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 sie 2009, 9:49
Posty: 11
Lokalizacja: Oborniki

Kolego dużo nie pomogę, ale wiem że napis CODE oznacza iż ściera się kod na kluczyku. Nie wiem czy wiesz ale na pewno atego mają kodowane kluczyki. I nie chce cie straszyć ale jest możliwe że kiedyś tego kodu nie odczyta i będzie problem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: