Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 gru 2009, 20:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Cytuj:
4 stówki i 6 pkt za przekroczenie w zabudowanym o 57 km/h i brak pasów u pasażera obok ;/
za takie wykroczenie nie ma takiego mandatu w PL


Post Wysłano: 02 gru 2009, 20:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Za pasy pewno nie doliczyli, wtedy by sie zgadzało


Post Wysłano: 02 gru 2009, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Temat pierwsza klasa ale myślę, że bez przyszłości, z przyczyn oczywistych :>


Post Wysłano: 02 gru 2009, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 maja 2007, 9:20
Posty: 68
Lokalizacja: 43-,61-

Jeśli cię bardzo interesuje temat mandatów to powiem, że największy mandat jaki może nałożyć ITD podczas jednej kontroli to 15 000 zł.Mowa oczywiście o kontroli na drodze.

_________________
...Górale są twardzi jak twarda jest grań, od dziecka wiedzą że, by spojrzeć ze szczytu i świat u stóp mieć...WYSTARCZY TYLKO CHCIEĆ...


Ostatnio zmieniony 02 gru 2009, 22:18 przez Spedytorka:P, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 02 gru 2009, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Chodzi o mandat dla kierowcy czy 'na firmę'?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 02 gru 2009, 22:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
czesc,
Moje pytanie :
Jaki mieliście największy mandat na siebie czy na firmę ?
Kto jest najlepszy ?
Pochwalić się !

pozdro


Post Wysłano: 02 gru 2009, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

art. 20 albo § 27 lub §
37. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 11 - 20 km/h 50 - 100 i 2 pkt karne
38. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 21 - 30 km/h 100 - 200 i 4 pkt karne
39. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 31 - 40 km/h 200 - 300 i 6 pkt karne
40. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 41 - 50 km/h 300 - 400 i 8 pkt karne
41. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 51 km/h 400 - 500 i 10pkt karne
Cytuj:
4 stówki i 6 pkt za przekroczenie w zabudowanym o 57 km/h i brak pasów u pasażera obok
kuxi weż odwiedź tą stronkę- http://bajki.org/


Post Wysłano: 02 gru 2009, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Pytanie tylko jak dawno dostał ten mandat, może jeszcze przed 'taryfikatorem' ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 02 gru 2009, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lut 2007, 23:46
Posty: 79
Samochód: Scania G410 E6 Streamline
Lokalizacja: Ostrzeszów (POT)

500 zł, 6 pkt :/
Przejazd na "czerwonym" świetle, gdzie tak naprawdę ja tego czerwonego nie widziałem, przejechałem na żółtym. A nasi dzielni milicjanci stanęli sobie jak to oni mają w zwyczaju w krzakach i czekali na takich jeleni jak ja. Wredne typki, nie mogli dać 300, musieli dowalić.
Często śmigam tamtą trasą, często tam stoją i czekają.
Uważajcie na DK8, Oleśnica.
73!


Post Wysłano: 03 gru 2009, 0:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Cytuj:
art. 20 albo § 27 lub §
37. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 11 - 20 km/h 50 - 100 i 2 pkt karne
38. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 21 - 30 km/h 100 - 200 i 4 pkt karne
39. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 31 - 40 km/h 200 - 300 i 6 pkt karne
40. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 41 - 50 km/h 300 - 400 i 8 pkt karne
41. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 51 km/h 400 - 500 i 10pkt karne
Cytuj:
4 stówki i 6 pkt za przekroczenie w zabudowanym o 57 km/h i brak pasów u pasażera obok
kuxi weż odwiedź tą stronkę- http://bajki.org/
Bajki to ty polecaj swoim dzieciom. Policjant policjantowi nierówny i jak chce, to potrafi się dostosować do sytuacji dogodnej kierowcy. Niekażdy jest zwykłą mendą i mógł np. podpiąć się pod inny zapis taryfikatora, niekoniecznie dotyczący prędkości. Kwestia dobrej woli. Może i chłopak to zmyślił, ale nie znaczy to, że taki mandat jest nierealny.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 03 gru 2009, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2006, 17:19
Posty: 108
GG: 0
Samochód: Man TGA 18.480
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
500 zł i 10 pkt - przekroczenie o ponad 90 km/h w "terenie zabudowanym"
W niedzielę w Czechach motocyklem przekroczyłem o 45 km/h, chcieli zabrać motocykl w depozyt, jak na razie skończyło się wpłaceniem 6000 koron kaucji i czekam na wezwanie na sprawę.
Do iluś tam przekroczonego, nie zrozumiałem ile, jest mandat, powyżej sprawa.

W Polsce zawsze udaje się dogadać na mandat na miejscu lub utargować na niższy. Odpukać już od dłuższego czasu nie zatrzymali.


Post Wysłano: 03 gru 2009, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

a ja miałem taki przypadek:
wracałem z Obornik do Wrocławia z siatkówki. nie jest kierowcą F1 i jadę nie patrząc na licznik, ale tak w miarę. okazało się, że jakiś czas jechał za mną cywilny pojazd policyjny. zatrzymali mnie i wyszlo na to że jechałem 64km/h (maksymalnie) w obrzarze zabudowanym. skończyło się na 100zł i jakiś tam małych punktach.
przeliczyłem: autko 100tyś zł, wyposażenie tyle samo, umundurowanie, broń, przeszkolenie itp. kosztowali oni w sumie tak 400tyś zł, całe czatowanie na mnie, jazda, zatrzymanie i sprawdzanie (z połączeniem się centralną bazą danych) ponad 1h.

i za te 400tyś zł oni przynoszą 50zł/h. w normalniej firmie nie przepracowli by 2 godzin.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 03 gru 2009, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

Cytuj:
Bajki to ty polecaj swoim dzieciom. Policjant policjantowi nierówny i jak chce, to potrafi się dostosować do sytuacji dogodnej kierowcy. Niekażdy jest zwykłą mendą i mógł np. podpiąć się pod inny zapis taryfikatora, niekoniecznie dotyczący prędkości. Kwestia dobrej woli. Może i chłopak to zmyślił, ale nie znaczy to, że taki mandat jest nierealny.
Oczywiscie ze tak ;), sami przerabialismy taki przypadek. Ojca zlapali za predkosc w terenie zabudowanym. Gadka szmatka, czym sie pan zajmuje, ano jestem lekarzem, jezdze tez w pogotowiu. W gruncie rzeczy skonczylo sie na mandacie w wysokosci bodajze 50 zl, za uzywanie przednich swiatel przeciwmgielnych, ktorych nasze auto nawet nie posiadalo :lol:

Moj najwiekszy mandat poki co to 300 zl i 6 pkt. karnych za 84/40 na bramkach na A2. Fakt ze stali w tak strategicznym dla bezpieczenstwa miejscu troche mnie wku*wil, ale i tak dobrze ze gosciu nie pitolil za duzo ze tu mlody itd., i dal mandat 300 zl chociaz mogl dac tez 400 zl.

Oj jak ja bym chcial go spotkac zobaczyc jak jezdzi prywatnie np. na wakacje :lol:


Post Wysłano: 03 gru 2009, 22:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

Cytuj:
a ja miałem taki przypadek:
wracałem z Obornik do Wrocławia z siatkówki. nie jest kierowcą F1 i jadę nie patrząc na licznik, ale tak w miarę. okazało się, że jakiś czas jechał za mną cywilny pojazd policyjny. zatrzymali mnie i wyszlo na to że jechałem 64km/h (maksymalnie) w obrzarze zabudowanym. skończyło się na 100zł i jakiś tam małych punktach.
przeliczyłem: autko 100tyś zł, wyposażenie tyle samo, umundurowanie, broń, przeszkolenie itp. kosztowali oni w sumie tak 400tyś zł, całe czatowanie na mnie, jazda, zatrzymanie i sprawdzanie (z połączeniem się centralną bazą danych) ponad 1h.

i za te 400tyś zł oni przynoszą 50zł/h. w normalniej firmie nie przepracowli by 2 godzin.
Ja podobnie mialem za spaloną żarówkę świateł mijania.
Wiedziałem,że się spaliła i było ciemno,aczkolwiek miałem do przejechania ok 2-3 km w terenie zabudowanym,tylko po oświetlonych drogach.Dostanie się do tej żarówki po ciemku bez demontażu akumulatora to gimnastyka nie warta straty czasu,skoro jadę do domu i nie mam zamiaru dzisiaj nigdzie więcej jechac.
Oczywiście zostałem zatrzymany i nic nie widzę w tym złego.Sprawdzanie mojej i auta tożsamości zajeło ponad pół godziny,gdzie w cywylizowanym kraju nakazano by mi wymienic żarówkę i tyle-maksimum 30 sekund rozmowy z policjantem.

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Post Wysłano: 03 gru 2009, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2009, 10:09
Posty: 193
Samochód: Mercedes Actros 1845
Lokalizacja: Katowice

Cytuj:
Oj jak ja bym chcial go spotkac zobaczyc jak jezdzi prywatnie np. na wakacje :lol:
Kontrol pokazuje blachę i jedzie dalej.

_________________
TIR
według szefa Transport I Robota
według kierowcy Turystyka I Rekreacja


Post Wysłano: 03 gru 2009, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 20:22
Posty: 108
GG: 10095414

Cytuj:
Ja podobnie mialem za spaloną żarówkę świateł mijania.
Wiedziałem,że się spaliła i było ciemno,aczkolwiek miałem do przejechania ok 2-3 km w terenie zabudowanym,tylko po oświetlonych drogach.Dostanie się do tej żarówki po ciemku bez demontażu akumulatora to gimnastyka nie warta straty czasu,skoro jadę do domu i nie mam zamiaru dzisiaj nigdzie więcej jechac.
Oczywiście zostałem zatrzymany i nic nie widzę w tym złego.Sprawdzanie mojej i auta tożsamości zajeło ponad pół godziny,gdzie w cywylizowanym kraju nakazano by mi wymienic żarówkę i tyle-maksimum 30 sekund rozmowy z policjantem.

No cóż musieli pokazać, że są panami sytuacji i co to nie oni. Masz szczęście bo kiedyś koledze przetrzepali cały samochód (dosłownie, mało brakowało a pewnie musiał by tapicerke zrywać :roll: )-byłem świadkiem. Znam z widzenia jednego krawężnika, który tak się puszył, że mu w końcu piórka porządnie przeczesali :lol: :lol: , a teraz jest potulny jak baranek.

_________________
A - zastanawiam się
B - jest
C - jest
E - jest
D - jest
kurs na przewóz rzeczy jest buahaha :P


Post Wysłano: 04 gru 2009, 2:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

Cytuj:
Cytuj:
Ja podobnie mialem za spaloną żarówkę świateł mijania.
Wiedziałem,że się spaliła i było ciemno,aczkolwiek miałem do przejechania ok 2-3 km w terenie zabudowanym,tylko po oświetlonych drogach.Dostanie się do tej żarówki po ciemku bez demontażu akumulatora to gimnastyka nie warta straty czasu,skoro jadę do domu i nie mam zamiaru dzisiaj nigdzie więcej jechac.
Oczywiście zostałem zatrzymany i nic nie widzę w tym złego.Sprawdzanie mojej i auta tożsamości zajeło ponad pół godziny,gdzie w cywylizowanym kraju nakazano by mi wymienic żarówkę i tyle-maksimum 30 sekund rozmowy z policjantem.

No cóż musieli pokazać, że są panami sytuacji i co to nie oni. Masz szczęście bo kiedyś koledze przetrzepali cały samochód (dosłownie, mało brakowało a pewnie musiał by tapicerke zrywać :roll: )-byłem świadkiem.
Chce niech trzepie i szuka.Na pewno nic bym mu nie rozkręcał,ani nie zrywał żadnej tapicerki.Nie ważne czy policjant polski,niemiecki czy hinduski.

Jedyne czego mogłby sie czepic to brak gasnicy,ale auto mam zarejetrowane w UK,wiec moge miec nawet 4 opony o różnym biezniku,nie miec gasnicy a Pan P w tym wypadku moze mi ... dac pouczenie.

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Post Wysłano: 04 gru 2009, 11:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

121 zł za brak biletu komunikacji miejskiej :lol:


Post Wysłano: 04 gru 2009, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

nie ma się czym chwalić ale 4500sek czyli około 450E w kwietniu, w rozbiciu na przekroczenia to i tak nie wiele :wink:
1500 za zakaz wyprzedzania, 1500 za brak pauzy 45min, 1500 sek za prędkość 89 na 80km/h

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 04 gru 2009, 15:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 maja 2007, 9:20
Posty: 68
Lokalizacja: 43-,61-

Cytuj:
Chodzi o mandat dla kierowcy czy 'na firmę'?
niestety tego nie sprecyzowali na stronie WITD.

piszą następująco:

Kto wykonuje transport drogowy lub przewozy na potrzeby własne, naruszając obowiązki lub warunki wynikające z przepisów ustaw:

1. o transporcie drogowym,
2. o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych,
3. o czasie pracy kierowców,
4. o odpadach,
5. o ochronie zwierząt,
6. o ruchu drogowym oraz w zakresie ochrony środowiska, okresowych ograniczeń ruchu pojazdów na drogach lub zakazu ruchu niektórych ich rodzajów,
7. o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia,
8. wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych,
9. wspólnotowych dotyczących przewozów drogowych.

- podlega karze pieniężnej w wysokości od 50 zł do 15.000 zł.


Suma kar pieniężnych nałożonych podczas jednej kontroli nie może przekroczyć kwoty:

1. 15.000 złotych - w odniesieniu do kontroli drogowej,

2. 30.000 złotych - w odniesieniu do kontroli w przedsiębiorstwie.

_________________
...Górale są twardzi jak twarda jest grań, od dziecka wiedzą że, by spojrzeć ze szczytu i świat u stóp mieć...WYSTARCZY TYLKO CHCIEĆ...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: