Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lis 2009, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 7:53
Posty: 11
GG: 0
Lokalizacja: Wodzisław śl.

Dowiedziałem się, że błąd edc 18 to uszkodzony czujnik ciśnienia oleju. U mnie wskazania oleju są, jednak słabe. Na wolnych obrotach zimny motor niecałe 4 atm. na gorącym 1 i zaczyna migać kontrolka ciśnienia. Panewki? Też tak pomyślałem i je wymieniłem, były bardzo słabe (1000000 km)i teraz mam na zimnym 3 atm na gorącym poniżej 1. Gorzej niż przed wymianą :shock: . Po przekręceniu stacyjki zapala się edc i nie gaśnie, dopiero przy odpaleniu znika. Mój magik powiedział,że walnięty jest czujnik ciśnienia oleju i błędnie pokazuje, bo niby edc ma po włączeniu stacyjki od razu zgasnąć.
Może ktoś wie coś na ten temat, bo czujnik tani nie jest.... :(


Post Wysłano: 15 lis 2009, 0:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

jak jest z niego taki magik to ciekawe dlaczego nie zmierzyl cisnienia normalnym manomentrem ?

panewki skad byly ? rozmiary wszystkie sie zgadzaly ?

Co do edc to zgadza sie - powinno gasnac po wlaczeniu zaplonu i przetestowaniu ukladu.


Post Wysłano: 15 lis 2009, 9:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 7:53
Posty: 11
GG: 0
Lokalizacja: Wodzisław śl.

Panewki główne to jakiś dobry zamiennik, niby są takie same jak z r6 a korbowodowe oryginały. Ciśnienia zmierzyć nie mógł bo tam czujnik jest jakoś wciskany na oringu gumowym i nie da się podejść zegarem (tak przynajmniej twierdzi mechanik).
Ale czy zdarzyło się komuś że czujnik niby uszkodzony a pokazuje fałszywe wartości? Według mnie jak czujnik pada to nic nie pokazuje.


Post Wysłano: 15 lis 2009, 13:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

no to kiepski z niego magik. Taka przejsciowke mozna sobie dorobic - chocby najtanszym kosztem - ze starego/uszkodzonego czujnika.

Nie rozumiem tylko mentalnosci ludzi: czesc panewek oryginalnych, a czesc jakis zamiennik :roll:
Pozniej problemy, narzekania itd ...

Uszkodzony czujnik moze pokazywac nieprawidlowe wartosci.


Post Wysłano: 15 lis 2009, 13:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2008, 7:53
Posty: 11
GG: 0
Lokalizacja: Wodzisław śl.

Juto zamawiam czujnik, napisze co z tego wyniknie.


Post Wysłano: 15 lis 2009, 13:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Z tym EDC to się nie przejmuj umnie w manie jest dokładnie tak samo kontrolka gasnie dopiero po odpaleniu auta wiem, że powinna gasnąć po 3 sekundach od przekręceniu kluczyka ale jest inaczej i nic strasznego się nie dzieje :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: