Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 wrz 2009, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:33
Posty: 19

Witam.
Jak w temacie: mam kilka pytań dotyczących prawa jazdy (ale nie tylko).

Spróbuję ująć je w punktach.

1. Ile trzeba mieć lat, by móc zacząć kurs na kategorię B? Słyszałem, że 17, ale papierek się dostanie w dniu 18 urodzin.
2. Ile lat trzeba mieć ukończone, by móc zacząć kurs na kategorię C?
3. Ile lat trzeba mieć na C+E (kurs, a nie praca w firmie, jakby się komuś myliło).
4. Czy kwalifikacja wstępna dotyczy jakiejś kategorii?
5. Jeżeli dotyczy C, to czy by pracować we firmie na ciężarówce (C) muszę mieć KW? (Z tego co wiem to na C+E trzeba mieć KW (?) )

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam


Post Wysłano: 24 wrz 2009, 22:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

1. Kurs możesz zacząć trzy miesiące przed 18tką, ale do egzaminu można przystąpić po urodzinach.
2. Obecnie 18.
3. J.w.
4. C i D.
5. Przeglądnij ten dział...


Post Wysłano: 24 wrz 2009, 22:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
1. Ile trzeba mieć lat, by móc zacząć kurs na kategorię B? Słyszałem, że 17, ale papierek się dostanie w dniu 18 urodzin.
Możesz zapisać się przed 18 urodzinami lecz egzamin możesz miec po 18 urodzinach
Cytuj:
2. Ile lat trzeba mieć ukończone, by móc zacząć kurs na kategorię C?
18
Cytuj:
3. Ile lat trzeba mieć na C+E (kurs, a nie praca w firmie, jakby się komuś myliło).
18
Cytuj:
4. Czy kwalifikacja wstępna dotyczy jakiejś kategorii?
D oraz C
Cytuj:
5. Jeżeli dotyczy C, to czy by pracować we firmie na ciężarówce (C) muszę mieć KW? (Z tego co wiem to na C+E trzeba mieć KW (?) )
Nie uwazasz ze to logiczne ze skoro dotyczy C to aby pracowac na C trzeba miec KW. Pracujac na C+E tez trzeba miec.
Cytuj:
Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam
Masz szczęście ze mam dobry dzień bo w innym wypadku bym cie wyśmiał gdyż twoje pytania są idiotyczne i nie raz były zadawane na forum. Tak wiec następnym razem użyj opcji szukaj. I nie rób z siebie IDIOTY

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 wrz 2009, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:33
Posty: 19

Cytuj:
Masz szczęście ze mam dobry dzień bo w innym wypadku bym cie wyśmiał gdyż twoje pytania są idiotyczne i nie raz były zadawane na forum. Tak wiec następnym razem użyj opcji szukaj. I nie rób z siebie IDIOTY

Chłopie uważaj na słowa. Znieważaj sobie kolegów publicznie, ale nie mnie. Mam wątpliwości to pytam i tyle. Jak uważasz, te pytania, za śmieszne to nie odpisuj. PS: Zniewaga - występek, zagrożony karą grzywny albo karą ograniczenia wolności na podstawie art. 216 § 1. Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności jeżeli znieważa inną osobę za pomocą środków masowego przekazu (§ 2.).

Aha i dzięki za odpowiedzi


Post Wysłano: 24 wrz 2009, 22:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Za takie pytania to powinien być warn.

Masz wątpliwości to szukasz odpowiedzi a nie zadajesz pytania które były tysiąc razy wałkowane.

Jakos definicje słowa zniewaga potrafiłeś znaleźć

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 wrz 2009, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sie 2009, 15:30
Posty: 51
Lokalizacja: [TKI]

Kolego Sojusz ty może zostań prawnikiem lub sędzią jeśli tak dobrze znasz kodeks karny a nie kierowcą skoro nawet nie znasz podstawowych pojęć.
Poczytaj sobie Kodeks Drogowy a w szczególności Art. 88 i Art. 90 to będziesz wiedział.


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Kolego Sojusz ty może zostań prawnikiem lub sędzią jeśli tak dobrze znasz kodeks karny a nie kierowcą skoro nawet nie znasz podstawowych pojęć.
Poczytaj sobie Kodeks Drogowy a w szczególności Art. 88 i Art. 90 to będziesz wiedział.
Przepraszam za off-topic, ale nie mogłem sie powstrzymać.
Piszesz, ze on zna dobrze kodeks karny?
Śmiem twierdzić, ze nawet tego nie zna...

@Sojusz

Obraza, zniesławienie..hahahah
Po wpisaniu do google "Kategorie prawa jazdy"
http://www.google.pl/search?q=kategorie+prawa+jazdy
np: http://www.grupa33.jgora.pl/Article69.phtml

O C i C+E, oraz o KW było już miliard razy na tym forum...

Wytoczysz sprawę dla Ciucmy, to ja Ci wytoczę cywilną o wykorzystywanie Nas w celu uzyskania korzyści (zwalanie na nasze barki wyszukiwania interesujących Cię zagadnień) :P

PS: Nie rób z siebie IDIOTY Sojusz...

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 10:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

a mnie zastanawia inna rzecz:

wygląda że część ludzi robi prawo jazdy nie wiedząc po co, a żeby było śmieszniej po uzyskaniu prawa jazdy również na mają pojęcia do czego ów dokument ich uprawnia.

dziwię się tylko kolega Sojusz ma czas i chęci na sprawdzanie w KK rzeczy błachych, ale sprawdzenie w ustawie o ruchu drogowym dopuszczalnego wieku i sytuacji z KW na forum, a więc rzeczy bezpośrednio dotyczących go, już nie.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 11:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sie 2009, 15:30
Posty: 51
Lokalizacja: [TKI]

Cytuj:
wygląda że część ludzi robi prawo jazdy nie wiedząc po co, a żeby było śmieszniej po uzyskaniu prawa jazdy również na mają pojęcia do czego ów dokument ich uprawnia.
niestety tak jest, wykują na pamięć pytania na egzamin teoretyczny ( żeby tylko zdać ) a później myślą że są panami dróg bo mają plastik uprawniający ich do jazdy na dana kategorię.


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2008, 17:04
Posty: 15
GG: 0
Samochód: Polski

ludziska, coście się tak uwzięli na młodego chłopaka...skoro już znalazł to forum, napisał pytanie, to wystarczy odpowiedzić na nie i już, ma odpowiedz i jest happy, można ewentualnie napisać "użyj opcji szukaj" a nie każdy zaraz wylewa swoje żale i frustracje wyzywając kogoś od idiotów, nie tędy droga..., zastanów się jeden z drugim zanim coś napiszesz...trochę CIERPLIWOŚCI panowie :D


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 13:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sie 2009, 15:30
Posty: 51
Lokalizacja: [TKI]

Wyzywanie kogoś od idioty a powiedzenie żeby nie robił z siebie idioty to jest różnica, bo zamiast wpisać w wyszukiwarce kodeks drogowy i go poczytać to on zaczął grzebać w kodeksie karnym! Jakby tak każdemu odpowiadać na takie pytania to by było 10 tys badziewnych i tych samych tematów. Jak tak każdy by pobłażał to nikomu by się nie chciało korzystać z opcji szukaj.
I to właśnie on nie potrafi grzecznie się odnosić do innych osób, tylko straszy sądem. Tak na prawdę nie wiedząc o co chce się sądzić! Także pomyśl co ty piszesz, no chyba że jesteś jego kolegą i go bronisz ;)


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

Cytuj:
skoro już znalazł to forum


skoro już przebył tak daleką drogę... mógł też znaleźć na tym forum "kwestie prawne"

Dla stałych użytkowników forum tego typu tematy zaczynają się męczące i stają się plagą.

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 13:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
ludziska, coście się tak uwzięli na młodego chłopaka
Koledzy chyba dostatecznie wyczerpali temat ale skoro chcesz wiedzieć czemu się na niego uwziąłem to już ci odpisuje.

Wkur mnie jak ktoś znajdzie to forum i pierwsze co robi to tworzy tematy z pytaniami na które odpowiedzi była podana setki razy. Ok jest to forum i każdy może pytać o co chce ale nie róbmy sobie jaj i nie pytajmy o podstawy które na forum dostatecznie były wytłumaczone. Ponieważ pewnego dnia wejdziesz na forum a ono będzie tak zasypane durnymi pytaniami ze zanim dokopiesz się do ciekawych tematów to ci się odechce czytać.

Tak wiec dla wszystkich którzy będą chcieli o coś zapytać istnieje opcja SZUKAJ i to jej używajcie najpierw a dopiero potem pytajcie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 19:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2009, 14:05
Posty: 33
GG: 0
Samochód: opel

Niech pyta chłopak jak nie umie lub nie chce mu się szukać
Przepisy się często zmieniają i tematy wtedy będą bardziej aktualne

"Kto Pyta, nie błądzi"

_________________
B-2005
C-2009
E-2009
Kurs na przewóz rzeczy
Karta kierowcy-jest
Obecnie cysterna Silos :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 14 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: