Autor
Wiadomość
Tytuł: symulator
Post Wysłano: 20 wrz 2009, 9:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:12
Posty: 37
GG: 0

Czy zna ktoś jakiś dobry symulator w którym jest plac manewrowy. Jak narazie wyjezdziłem dopiero 3 godziny na kursie, ale idzie mi fatalie mam problemy z cofaniem praktycznie na prostej ( zdaje C+E ) może taki symulator by mi to ułatwił .


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 20 wrz 2009, 9:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2008, 14:17
Posty: 28
GG: 0
Samochód: honda
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Czy zna ktoś jakiś dobry symulator w którym jest plac manewrowy. Jak narazie wyjezdziłem dopiero 3 godziny na kursie, ale idzie mi fatalie mam problemy z cofaniem praktycznie na prostej ( zdaje C+E ) może taki symulator by mi to ułatwił .
Witam.Kolego nie trzeba żadnego symulatora,3 godziny na kat.C+E to dopiero rozgrzewka,też miałem chwile zwątpienia w pierwszych godzinach ,szczególnie cofanie,dosłownie masakra.Praktycznie wszystkie manewry miałem opanowanie gdzieś po około 20 godzinach ,czyli końcówka kursu,także kolego głowa do góry :wink:
Pozdro


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 20 wrz 2009, 16:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 22:59
Posty: 103
GG: 7182535
Lokalizacja: Karsin | GKS

Ja mam za sobą 5h manewrów na C+E. ! raz szło fatalnie mimo tego, że robiłem tylko rękaw... Za drugim razem przez złamanie przyczepy pod większym kątem niż powinienem potłukłem klosz lampy. Robiłem garażowanie przodem i tyłem, o dziwo lepiej mi to szło niż rękaw. Nadal nie czuję się pewnie w manewrach, bo na to potrzeba więcej czasu oraz praktyki i żaden symulator tu nie pomoże. ;]
pozdrawiam i życzę powodzenia w manewrowaniu.


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 20 wrz 2009, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Czy zna ktoś jakiś dobry symulator w którym jest plac manewrowy. Jak narazie wyjezdziłem dopiero 3 godziny na kursie, ale idzie mi fatalie mam problemy z cofaniem praktycznie na prostej ( zdaje C+E ) może taki symulator by mi to ułatwił .
Tylko upewnij się przed egzaminem, ze w Twoim WORDzie można zdawać praktyczny na komputerze z zainstalowaną jakąś gra (typu Haulin`)

no comments

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 20 wrz 2009, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:12
Posty: 37
GG: 0

Moim zdaniem taka nauka na symulatorze napewno daje jakieś podstawy , w Polsce jest jeden taki ośrodek (kiedyś widziałem w TV ) że jest kabina wygląda jak prawdziwa ,nawet pochyla się na zakrętach ,miała lusterka w których było widać naczepe itp , itd. za pare lat może właśnie tak się będzie zdawało egzamin . Więc nie ma się z czego śmiać panie/pani krcr


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 20 wrz 2009, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2815
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Moim zdaniem taka nauka na symulatorze napewno daje jakieś podstawy , w Polsce jest jeden taki ośrodek (kiedyś widziałem w TV ) że jest kabina wygląda jak prawdziwa ,nawet pochyla się na zakrętach ,miała lusterka w których było widać naczepe itp , itd. za pare lat może właśnie tak się będzie zdawało egzamin . Więc nie ma się z czego śmiać panie/pani krcr
Chłopcze znaczni czytać forum.

Taka śmieszna kabina jaka widziałeś w TV to jest symulator wykorzystywany podczas kwalifikacji wstępnej i jest ich kilka w Polsce. Gdyż lepiej opłaca się zakupić symulator niż ciężarówkę dostosowana do szkolenia jak i wykonać potrzebna do tego infrastrukturę.

I jestem w stanie ci zagwarantować ze na symulatorze nigdy nie będzie zdawało się egzaminu na prawko

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 8:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:12
Posty: 37
GG: 0

To ja Ci coś powiem Chłopcze ,że akurat Ty nie możesz tego wiedzieć czy w przyszłości nie będzie się uczyło jazdy na symulatorach , technika idzie do przodu a Tobie widać pasuje to ,że stoisz w miejscu.Tak się szkoli pilotów myśliwców czy nawet ludzi z NASA . Może za jakieś 10 lat co drugi taki CHŁOPACZEK jak Ty teraz, będzie miał w domu symulator który będzie się wydawał bardziej prawdziwy niż rzeczywistość, nie wiesz tego ani TY , ani ja , ani nikt inny Więc nie mów że tak nie będzie ,bo tego sam nie wiesz .


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 9:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sie 2009, 15:30
Posty: 51
Lokalizacja: [TKI]

Wszechwiedzący kolego tomek0407 skoro taki mądry jesteś to czemu nie czytasz ze zrozumieniem ? najeżdżasz na niego a nie wiesz o czym on w ogóle napisał. Napisał o tym że na symulatorze nie będzie się zdawało egzaminu a nie że się na nim nie będzie uczyło jazdy.
Cytuj:
Taka śmieszna kabina jaka widziałeś w TV to jest symulator wykorzystywany podczas kwalifikacji wstępnej i jest ich kilka w Polsce. Gdyż lepiej opłaca się zakupić symulator niż ciężarówkę dostosowana do szkolenia jak i wykonać potrzebna do tego infrastrukturę.
więc pomyśl zanim coś napiszesz!


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 12:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:12
Posty: 37
GG: 0

Teraz to jasne że się nie zdaje , ale może będzie się zdawało, i on tego nie wie. To o to mi chodziło a, jeżeli kiedyś by się zdawało na symulatorze to pewnie uczyło by się też na nim , jedno wynika z drugiego.

Może to Ty (eMCe) zacznij czytać ze zrozumieniem .


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 12:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sie 2009, 15:30
Posty: 51
Lokalizacja: [TKI]

Ja tu się kłócić nie chcę tylko zastanów się co ty piszesz. Jak sobie to wyobrażasz żeby zdawać egzamin w świecie wirtualnym a później zasiadać na kierownicą prawdziwego samochodu w prawdziwym świecie, trochę twoje wypowiedzi się kupy nie trzymają.


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 15:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2815
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Jak sobie to wyobrażasz żeby zdawać egzamin w świecie wirtualnym a później zasiadać na kierownicą prawdziwego samochodu w prawdziwym świecie, trochę twoje wypowiedzi się kupy nie trzymają.


OOOOO dokładnie o to mi chodziło. Taki pilot samolociku czy helikopterka oprócz symulatora musi polatać trochę prawdziwa maszyna aby dostać uprawnienia. Wiec i na samochodzik będzie tak samo ze troszeczkę trzeba będzie pojeździć w realnym świecie i egzamin tez będziesz zdawał w realu a nie Simsach.

Symulacja nigdy nie będzie realniejsza od życia.

I taki chłopczyk jak ja nie przyjął by do pracy kogoś kto tylko jeździł na symulatorze ale pracodawcy są rożni wiec życzę ci powodzenia w Haulinie czy innym ustrojstwie

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 17:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:12
Posty: 37
GG: 0

Chciałem się zapytać tylko czy ktoś zna taki symulator w którym jest plac manewrowy bo uważam że dało by mi to jakieś podstawy przy cofaniu bo w rzeczywistości jak się ma te 25 godzin na kursie to może nie każdemu wystarczy , bo też nie każdy jeździł w domu ursusem z dwoma przyczpami i taki na egzamine nie ma problemu , ale ja dopiero pierwszy raz w życiu prowadziłem jakikolwiek zespół pojazdów i chciałem poćwiczyć w domu .A wy zaczynacie się kłucić ze mną że nie będzie się uczyło i zdawało kiedyś w przyszłości na symulatorach (a przecież już są takie ośrodki w Polsce gdzie uczą na profesinalnych symulatorach ) albo mówicie mi że nie umiem czytać ze zrozumienie kiedy to ja mam racje. Nie wiem o co wam chodzi ?? Pewnie to dlatego że jestem nowy na tym forum i wy chcecie być solidarnie przeciwko mnie.


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 17:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Do czego służy taki profesjonalny symulator już zostało tutaj powiedziane. A co do ćwiczenia w warunkach domowych... Klikanie w strzałki na klawiaturze to nie to samo co obracanie kierownicą... Nie każdy od razu rodził się mistrzem w cofaniu zestawem i kurs jest po to, żeby się tego nauczyć.


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sie 2009, 15:30
Posty: 51
Lokalizacja: [TKI]

Cytuj:
A wy zaczynacie się kłucić ze mną że nie będzie się uczyło
czy któryś z nas napisał że nie będzie się uczyło jeździć na symulatorach ? Właśnie będzie się uczyło i już jest to wprowadzane. Pisaliśmy tylko, że nikt nie będzie zdawał egzaminów na symulatorach!
Zdawać egzaminy sobie możesz w jakieś gierce o ciężarówkach i jeździć w jakieś wirtualnej firmie z kolegami ale z tego raczej nie utrzymasz ani siebie ani rodziny!
Cytuj:
kiedy to ja mam racje
tak z pewnością masz rację. trochę samokrytyki kolego !
Cytuj:
Nie wiem o co wam chodzi ?? Pewnie to dlatego że jestem nowy na tym forum i wy chcecie być solidarnie przeciwko mnie.
i znowu coś sobie następnego ubzdurałeś. niestety nie trafiłeś, nie znamy się, ja nowy jestem na forum.


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2815
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Pewnie to dlatego że jestem nowy na tym forum i wy chcecie być solidarnie przeciwko mnie.
Niby z kim mam być solidarny skoro gościa o nicku eMCe w życiu na oczy nie widziałem.

Nie bez powodu podczas nauki jazdy jest 25godzin czy ileś tam. Jest to liczba po której każdy normalny człowiek powinien mieć pojecie w która stronę kręcić kierownica aby zdać egzamin bo jeździć będzie się uczył po egzaminie. Chcesz się nauczyć w chacie to zamknij oczy i wyobrażaj sobie ze cofaj myśląc w która stronę trzeba skręcić kierownica aby naczepa poszła tak jak chcemy.
Cytuj:
albo mówicie mi że nie umiem czytać ze zrozumienie kiedy to ja mam racje
Brawo dla tego pana


A tak na marginesie to jeśli dobrze widzę to ty dopiero 3 godziny wyjeździłeś to o ile dobrze liczę zostało ci 22 wiec przestań srać w portki tylko weź się za jazdy żeby potem nie było ze w połowie trasy zaczniesz okazja wracać

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:12
Posty: 37
GG: 0

Dobra kończmy tą żenade , bo i tak nie dojdziemy do porozumienia , chodziło mi tylko o symulator z placem manewrowym a kłócimy się o jakieś pierdoły jak małe dzieci .


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 21:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2009, 14:05
Posty: 33
GG: 0
Samochód: opel

Ściągnij sobie "Euro Truck simulator" jak chcesz sobie pograc,
nauczyc raczej bedzie sie ciezko czegos
http://euro-truck-simulator.softonic.pl/

_________________
B-2005
C-2009
E-2009
Kurs na przewóz rzeczy
Karta kierowcy-jest
Obecnie cysterna Silos :)


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 21:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Wyjeździłeś dopiero 3h i już szukasz pomocy w komputerze? A jak w końcu zdasz te prawko, znajdziesz pracę i wyślą cię do Portugalii, to w połowie drogi wrócisz stopem, bo powiesz, że nie dałeś rady?! Bo symulator nie nauczył, że psychika to robi swoje??

_________________
NIE-POMPIARZ


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 21 wrz 2009, 22:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

Cytuj:
Chciałem się zapytać tylko czy ktoś zna taki symulator w którym jest plac manewrowy bo uważam że dało by mi to jakieś podstawy przy cofaniu bo w rzeczywistości(*) jak się ma te 25 godzin na kursie to może nie każdemu wystarczy , bo też nie każdy jeździł w domu ursusem z dwoma przyczpami i taki na egzamine nie ma problemu(**) , ale ja dopiero pierwszy raz w życiu prowadziłem jakikolwiek zespół pojazdów i chciałem poćwiczyć w domu .A wy zaczynacie się kłucić ze mną że nie będzie się uczyło i zdawało kiedyś w przyszłości na symulatorach (a przecież już są takie ośrodki w Polsce gdzie uczą na profesinalnych symulatorach ) albo mówicie mi że nie umiem czytać ze zrozumienie kiedy to ja mam racje. Nie wiem o co wam chodzi ?? Pewnie to dlatego że jestem nowy na tym forum i wy chcecie być solidarnie przeciwko mnie.
* Rozumiem że jeśli pójdziesz do pracodawcy z wpisanym w CV "30 godzin cofania na symulatorze", to masz pewną posadę?
** Co ma Ursus z 2 przyczepami do egzaminu na samochody?

Póki co polecam profesjonalny słownik ortograficzny ;).

PS. Jesteś nowy więc musimy cię skocić. W następnej kolejności będziesz przechodził przez ognisko, potem będziesz musiał wytrzymać deski spadające z naczepy oraz niesprawne webasto...

Przepraszam, musiałem...

_________________
Semper Fidelis


Tytuł: Re: symulator
Post Wysłano: 22 wrz 2009, 9:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7206
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Kolego weż sobie zabawkę ciągnik z naczepą lub auto z przyczepą najlepiej zeby miał skręcane koła i nim się pobaw :wink: to zobaczysz w którą stronę trzeba kręcić kołami i w którą stronę trzeba łamać skład żeby skręcić tam gdzie chcesz. Przy jeżdzie na wprost do tyłu jeśli ucieka naczepa do prawej to kręcisz w prawo, anologicznie jest w lewą stronę :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: