Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 wrz 2009, 19:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Więcej zdjęć Rki po lifcie można znaleźć na http://www.imagebank.scania.com wybierając R-series i Long haulage.


Post Wysłano: 17 wrz 2009, 19:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 sie 2007, 13:47
Posty: 63
GG: 30108
Samochód: Scania

http://imagebank.scania.com/pic_e/09137-001.jpg

No coz oslony, zderzak, grill, dosc ciekawe halogeny doszly w zderzaku..

Ale coz z nowa wersja niskiego zderzaka Rka zaczyna mi przypominac ta z EuroTruckSimulatora ...


Post Wysłano: 17 wrz 2009, 22:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Szczerze mówiąc jestem załamany. Nie tego oczekiwałem, atrapa wygląda jak ciosana siekierą na szybko, zupełnie mi się nie podoba. Jedynie ładnie poprawione wnętrze-lepsza kolorystyka.


Post Wysłano: 17 wrz 2009, 22:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

New SCANIA R :>
http://www.scania.com/media/calendar/20 ... eries.aspx

Gr :!:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Post Wysłano: 17 wrz 2009, 22:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2008, 14:16
Posty: 362
Lokalizacja: Leszno

http://www3.scania.com/en/New-R-series/International/

Grill z poprzedniej wersji bardziej mi się podoba. Ten jest jakiś taki zbyt kanciaty :P


Post Wysłano: 17 wrz 2009, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

http://www.youtube.com/watch?v=vuVLnuDb ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=8D6yzAvW ... r_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=VmKtb8j- ... r_embedded

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 9:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2008, 12:46
Posty: 4
GG: 3505037

największa zmiana to nowy grill i oslony boczne. akumulatory mogą byc specyfikowane na tylnym zwisie i zbiorniki mogą miec teraz max 1500l.
we wnetrzu sa nowe kolory i materialy, wiecej schowków.
z mechaniki to wprowadzono nowy opticruise ktory dziala o niebo lepiej niz dotychczasowy. ma dodatkowe funkcje (Power, tryb manewrowy).
Więcje info
http://www.scania.com/media/calendar/20 ... aspx?tab=1


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 11:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 paź 2005, 14:33
Posty: 326
Lokalizacja: Suwałki, Dublin

Z tym łóżkiem dolnym to jak jest? W jednej wersji szersze w drugich węższe? Czy może one jest wysuwane o kilkanaście cm, tylko jak ? :)

_________________
International Haulage


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 11:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Grill można jeszcze jakoś przeżyć, ale osłony międzyosiowe pasują do wąskiego zderzaka jak pięść do nosa...


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 12:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 maja 2009, 20:22
Posty: 108
GG: 10095414

No i diody panowie, diody w halogenach na dole (chyba), oraz na obrysowki nad szybą :mrgreen:

_________________
A - zastanawiam się
B - jest
C - jest
E - jest
D - jest
kurs na przewóz rzeczy jest buahaha :P


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 12:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 10:43
Posty: 727
Lokalizacja: Lublin

Jedyne co mi się w niej nie podoba to pozaokrąglane górne części grilla. Zalatuje mi tu tymi chińskimi ciężarówkami... :mrgreen:
Tak to pozytywnie, zderzak w odróżnieniu od innych osób podoba mi się, międzyosiówki również ciekawe. Ogólnie nie licząc grilla Scania bardzo ładna :)
No i te liczniki - piękne :D


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 14:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

A moje zdanie jest następujące:
1. zegary jakoś zalatują mi strasznie VW (czyżby wpływy właściciela?)
2. nowy grill jest do d*py. Stary miał to coś a ten wygląda tak jakby projektantom nie chciało się użyć krzywików i pojechali linijką aby odwalić i było prościej.
3. plus za zderzak oraz osłony międzyosiowe.
4. schowki w kabinach highline/topline wyglądaja imponująco
5. ładne wykończenie kabiny na jasno.
6. i tutaj znowu minus za tego Driver Guide'a. Wygląda mi to jak nędzny tutorial z gierki gdzie dostajesz odznaczenia za wykonane zadanie choć może się to przynieść efekty w ekonomicznej jeździe.
7. podejrzewam, że te diodowe "halogeny" są to światła do jazdy dziennej oraz doświetlanie łuków/skrętów.
8. opticruise - w końcu konkurent dla I-Shifta? Z tego co słyszałem od innych kierowców to jego poprzednik miał spore opóźnienia w "myśleniu" jeśli porównujemy jego do I-Shifta. Ciekawe jak ten będzie się sprawował. I-Shift miał już dużo wcześniej "wyrywanie" samochodu z dołka i "wolne koło".
Wszystko okaże się w praniu jak to wszystko będzie się sprawowało. Wiecie coś o prezentacji nowego silnika i czy w ogóle takowy będzie?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 14:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

To już nie tyle lifting co po prostu nowa Rka

Panowie nie ma złotego środka,jednemu podobają się między osiowe osłony,a inni mówią że są brzydkie itd...i tak ze wszystkim.
Mi osobiście bardzo podoba się wnętrze;dobrze rozplanowane,dużooo schowków,stolik,półeczka...
A do wyglądu zewnętrznego trzeba się przyzwyczaić...trzeba też pamiętać że musieli coś pozmieniać bo nie można klepać w kółko takiego samego auta a zwłaszcza że konkurencja nie śpi...
(mercedes MP III,VOLVO FH,tam według mnie zaszły mniejsze zmiany)

Ogólnie to widać że sie postarali,ale ciekawe jak będzie się sprawować technicznie.

ps.te gwiazdki to rzeczywiście taki o pomysł.


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 15:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2008, 12:46
Posty: 4
GG: 3505037

nowy grill ma wieksze otwory gdyż jest większa chłodnica.
driver support ma nie tyle ułatwić prowadzanie, bo nie o to chodzi. ma wspomóc kierowcę "support" w wykonywaniu czynności np podjazd pod wzniesienie, zmiana biegów itd. system przelicza wiele czynników (obciążenie, prędkość, bieg, pochylenie terenu) i podpowiada kiedy najlepiej zmienić bieg aby jazda była ekonomicza i efektywna.
ale z tego co widzę na ulicach, to znajdą się znawcy, którzy od razu stwierdzą że ten system jest gówniany i tylko kosztuje. i tak jak wielu kierowców będą cały czas jeździli ile fabryka dała. taka już mentalność polaków.

niestety dopóki taki jeden z drugim nie przejdzie szkolenia i nie pozna o co chodzi z takimi wspomagaczami dopóty będzie tak jeździł, marnował paliwo i tak dalej.

a czy scania myśli o nowym silniku, tego się nie dowiemy na razie :>


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 16:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny - podoba mi się, nawet bardzo, szczególnie w ciemnym kolorze i wersji z niskim zderzakiem. Podkreślenie litery "V" na grillu dodaje moim zdaniem charakteru. Jedyny minus to być może zbyt duże logo producenta na masce, ale takie są dzisiejsze trendy :wink:

Znacznie bardziej zainteresowało mnie wnętrze. Plusy to zmienione zegary (które pojawiły się już w pierwszej generacji R) - są bardziej czytelne i moim zdaniem lepiej ułożone. Zaletą jest także wysuwany stolik przed fotelem pasażera (co ważne dalej znajduje się tam schowek), dwie duże wnęki na butelki w drzwiach, wykorzystanie przestrzeni za fotelami na półki (co również znamy z pierwszej generacji R), uchwyty na kubki po stronie pasażera. Przyjemna dla oka wydaje się też być nowa kolorystyka wnętrza. Minusem jest, według mnie, przeniesienie schowków nad przednią szybą z poprzedniego modelu (kabina Topline) - chociaż środkowy mógłby nie być przedzielony półką (chodzi mi o coś na kształt chociażby DAF-a).

Poczekajmy aż to cudo pojawi się na drogach :wink:

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 16:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 gru 2007, 21:07
Posty: 258
GG: 2578718
Lokalizacja: Lublin

Cytuj:
Z tym łóżkiem dolnym to jak jest? W jednej wersji szersze w drugich węższe? Czy może one jest wysuwane o kilkanaście cm, tylko jak ? :)
Na tym :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=5iIFW2sUERQ&NR=1 filmiku jest mowa i widać , że łóżko przesuwa się do przodu .

Ogólnie co do nowej wersji Scanii wrażenia są pozytywne . Wnętrze jest dla mnie bardzo ładne i wydaje się praktyczne . Z zewnątrz również jest OK. . Bardzo fajny patent z tymi akumulatorami z tyłu .


Są dwie wysokości zderzaków :?: Bo jak na razie albo widziałem tylko niski , albo są do siebie tak podobne , że nie rozróżniam :?:

_________________
Scania V8 Power


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 17:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 kwie 2006, 22:34
Posty: 246
GG: 9590680
Samochód: Żółty
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Cytuj:
Są dwie wysokości zderzaków :?: Bo jak na razie albo widziałem tylko niski , albo są do siebie tak podobne , że nie rozróżniam :?:
Dwie, dwie :wink: Na tych oficjalnych zdjęciach ze strony Scanii, wersja z kabiną Topline ma zderzak "krótki", a Higline "szeroki", szosowy.

_________________
Już odlatuję, wszystko mi jedno gdzie...
Niech ktoś spróbuje na chmurze złapać mnie!


Post Wysłano: 18 wrz 2009, 20:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Cytuj:
2. nowy grill jest do d*py. Stary miał to coś a ten wygląda tak jakby projektantom nie chciało się użyć krzywików i pojechali linijką aby odwalić i było prościej.
Ale jakby zrobili właśnie te ''krzywiki'' to wyszło by to samo.

Jestem pozytywnie zaskoczony nową wersją Scanii R. Podoba mi się strasznie wnętrze, a nowe zegary zasługują na uznanie. Komfort za pewne jeszcze lepszy, schowki są imponujące. :)

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 19 wrz 2009, 11:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2007, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Swarzędz [PZ]

Cytuj:
Cytuj:
2. nowy grill jest do d*py. Stary miał to coś a ten wygląda tak jakby projektantom nie chciało się użyć krzywików i pojechali linijką aby odwalić i było prościej.
Ale jakby zrobili właśnie te ''krzywiki'' to wyszło by to samo.

Jestem pozytywnie zaskoczony nową wersją Scanii R. Podoba mi się strasznie wnętrze, a nowe zegary zasługują na uznanie. Komfort za pewne jeszcze lepszy, schowki są imponujące. :)

Zgadzam się w 100% z Torebą. Scania musiała wypuścić albo nowy model albo R-kę po liftingu no i udało im się. Zmodyfikowana z zewnątrz, szczególnie z przodu bardzo przypadła mi do gustu. Wystarczy tylko czekać aż będzie można spotkać kilka sztuk na drogach...


Post Wysłano: 19 wrz 2009, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1360
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Jak dla mnie zmiany które mimo że są prawie niezauważalne są wystarczająco pozytywne.Grill stał sie teraz bardziej wyrazisty i ma ciekawszy krztałt.Boczne osłony międzyosiowe są trochę dziwne,ale może to tylko tymczasowe odczucie(na początku np lusterka MAN-a TG-X wydawały mi się ochydne a teraz bardzo mi się podobają i dziwnie by wyglądało to auto np z tymi od TG-A...).Faktem jest,te osłony bardziej podobają mi się w ciemniejszym kolorze.''Radośniej'' wygląda wnętrze,a dużo tutaj pomogło jasne wykończenie i metalizowane wykończenia których wcześniej było jak na lekarstwo.Interesujący jest patent z poszerzanym łóżkiem,ciekaw jestem jak to dokładnie działa.Fajnie wyglądają poprawione klawisze sterujące w górnych ramionach kierownicy i światełko pod kokpitem nad tą nową półką-tego chyba wcześniej nie było?Zrezygnowano z pustych klawiszy i stworzono przydatny schowek coś w stylu Volvo FH.Wszystko fajnie wygląda,tylko ciekawe jat to będzie jeździło z tymi nowymi silnikami,bo już słyszałem pierwsze negatywne opinie na ich temat(XPi)... :> :wink:

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 0:02 przez łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: