Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 07 sie 2009, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

Mam naczepę Schmitz mega z 2003r. i w niej drzwi na zawiasach trzymają takie pręty. Pręt jest chyba przez całą długość i mi się pękł akurat przy zawiasie, także ten ma luzy. I teraz pytanie: jak tego pręta wyciągnąć z tych drzwi? Albo jakiś pomysł co zrobić, żeby to normalnie chodziło?
Tak to wyglądało
Lewe drzwi, drugi zawias od dołu.
Jeśli coś wie, to proszę o pomoc, bo raczej pilne.
Z góry dzięki


Post Wysłano: 08 sie 2009, 0:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Ten pręt to chyba najgłupszy pomysł Schmitza.Nie idzie go wyjąć z dwóch powodów. 1.Pokrywa się korozją i praktycznie wiąże z aluminium. 2.W czasie jazdy i szarpania robą sie na nim swego rodzaju "uskoki" w niejscach gdzie są zawiasy.Schmitz-najprawdopodobniej zdając sobie sprawę,ze nie da się tego rozebrać do naprawy wybitych zawiasów wypuścił tzw. zestaw naprawczy zawiasa.Tak jak to aluminiowe, ale składające sie z dwóch części skręconych na śrubki.A w rzeczywistości nic nie warte.Drzwi latają we wszystkie strony po założeniu tego zestawu.Przy nowych modelach nieco zmieniono zawiasy.Ale i tak są lata świetlne za Krone czy całkiem ciekawym rozwiązaniem zawiazów Kogla.
A jak wyjąć ten pręt..Ja rozcinałem od góry do dołu aluminium wzdłuz niego i dawało sie go kawałkami wybić.Potem nowy pręt i spawanie przecięcia od góry do dołu

_________________
ego


Post Wysłano: 08 sie 2009, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

No nie bardzo pasuje mi to cięcie i spawanie później, bo w domu tylko zwykła spawarka ;P
Ale dzięki za radę.
Spróbuję nowego pręta od góry wbić, bo w tym zawiasie u góry, też pękł ten pręt...

Dokładnie tak, jak mówisz. Nic głupszego wymyślić nie mogli z tymi zawiasami...
Będę próbował w poniedziałek. Jak ktoś ma jakieś jeszcze pomysły, to niech pisze.
Dzięki.


Post Wysłano: 09 sie 2009, 2:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Próbuj.. Może akurat.. Ale jeśli sie ten pręt poprzeginał w zawiasach to nie wyjdzie.Gdyby sie w ogóle ruszył, to można po kawałku ucinać i wybijac dalej.Powodzenia.

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: