Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lip 2009, 16:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2009, 21:04
Posty: 197
Samochód: Scania 124L Topline

witam
mam takie male pytanie jak w temacie
czy kierowca posiadajacy kat C moze prowadzic samego konia bez naczepy?czy jest potrzebne C+E?

za odp wielkie dzieki


Post Wysłano: 14 lip 2009, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lis 2008, 22:59
Posty: 103
GG: 7182535
Lokalizacja: Karsin | GKS

a czemu niby nie?
jak jedziesz dla "siebie" to możesz normalnie.


Post Wysłano: 16 paź 2009, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2009, 14:05
Posty: 33
GG: 0
Samochód: opel

witam mam pytanie mianowicie czy jak posiadam prawo jazdy kat.C czy moge jezdzic normalnie ciagnikiem rolniczym ?

_________________
B-2005
C-2009
E-2009
Kurs na przewóz rzeczy
Karta kierowcy-jest
Obecnie cysterna Silos :)


Post Wysłano: 16 paź 2009, 15:07

Cytuj:
witam mam pytanie mianowicie czy jak posiadam prawo jazdy kat.C czy moge jezdzic normalnie ciagnikiem rolniczym ?
A nienormalnie jeździć to jak jest? Możesz.


Post Wysłano: 16 paź 2009, 15:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
witam
mam takie male pytanie jak w temacie
czy kierowca posiadajacy kat C moze prowadzic samego konia bez naczepy?czy jest potrzebne C+E?

za odp wielkie dzieki
A czemu miałby nie móc. Jeśli posiada wymagane dokumenty oraz DMC ciągnika siodłowego nie przekracza 7,5t to można

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 paź 2009, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

co za bzdety?

tu chodzi o uprawnienia.

trzeba otworzyć kodeks i przeczytać do czego uprawnia prawo jazdy kat C, bo po pierwsze nie ma tam nic o 7,5tony, po drugie ciągnik siodłowy nie ma DMC. ale żeby to wiedzieć trzeba najpierw wiedzieć co to jest DMC.

poza tym co ma kategoria prawa jazdy do tego czy jedzie dla siebie czy nie dla siebie?

mój apel do kolegów posiadaczy prawa jazdy dowolnej kategorii, jak już zdacie egzamin to proszę o zajrzenie do kodeksu aby dowiedzieć się do czego Was uprawnia właśnie zdobyty dokument.

na razie jest pytanie o prowadzenie, potem pewnie padnie drugie: czy mogę wykonywać transport pojazdem takim czy innym?

a to już inna bajka.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 16 paź 2009, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
przeczytać do czego uprawnia prawo jazdy kat C, bo po pierwsze nie ma tam nic o 7,5tony,
O kurde ale błąd zrobiłem. Chodziło mi oczywiście o to ze jeśli nie ma się 21lat to można do 7,5DMC. Jakos się zamyśliłem i tak napisałem ponieważ sam nie mam 21

DMC= Dopuszczalna masa całkowita tj. według kodeksu drogowego największa, określona właściwymi warunkami technicznymi, masa pojazdu, obciążonego osobami i ładunkiem, dopuszczonego do poruszania się po drodze.

Kategoria C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 paź 2009, 17:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...masa pojazdu, obciążonego osobami i ładunkiem...
wiec podaj dopuszczalną ładowność ciągnika siodłowego.

ciągnik siodłowy nie ma DMC, ma tylko masę własną, nacisk na siodło i DMC zespołu pojazdów jaki może tworzyć wraz z naczepą.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 16 paź 2009, 18:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Przeczytałem to co piszecie i trochę poszukałem na google i znalazłem takie "cóś"
Cyryl mówi że nie ma DMC dla c.s i tak jest...dla c.s jest za to "DMC zespołu pojazdów"

Z tego co można wywnioskować to skoro C.S nie ma DMC,tylko pod uwagę bierzemy masę własną to można jeżdzić c.s na kat.C nawet nie mając 21lat.

" Problem z dopuszczalną masą całkowitą

Zasadą jest, że do opodatkowania przyjmuje się dane zawarte w dokumentach urzędowych, a więc pozwoleniu czasowym, dowodzie rejestracyjnym, świadectwie homologacji, karcie pojazdu, zaświadczeniu ze stacji kontroli pojazdów. Często zdarza się, że w ww. dokumentach nie znajdziemy wszystkich potrzebnych informacji. Wówczas na podatniku spoczywa obowiązek zadeklarowania odpowiednich danych, a na organie podatkowym obowiązek ich weryfikacji. Dla zrozumienia sposobu ustalania dopuszczalnej masy całkowitej niezbędne jest poznanie definicji poszczególnych pojęć:

dopuszczalna masa całkowita (DMC) pojazdu – suma masy własnej i dopuszczalnej ładowności,

masa własna pojazdu – masa pojazdu z jego normalnym wyposażeniem, paliwem, olejami, smarami i cieczami w ilościach nominalnych, bez kierującego,

dopuszczalna ładowność – największa masa ładunków i osób, jaką może przewozić pojazd po drodze,

dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów – masa własna ciągnika siodłowego i dopuszczalna masa całkowita naczepy albo masa całkowita ciągnika balastowego i dopuszczalna masa całkowita przyczepy.

Nie ma problemów z ustaleniem dopuszczalnej masy całkowitej samochodów ciężarowych, ponieważ wynika ona z dowodu rejestracyjnego. Każdy samochód ciężarowy ma w odpowiednim miejscu dowodu rejestracyjnego określoną dopuszczalną masę całkowitą. W przypadku starych dowodów rejestracyjnych należy zsumować dwie pozycje z dowodu, a mianowicie masę własną oraz dopuszczalną ładowność. Trudności pojawiają się przy ustalaniu dopuszczalnej masy całkowitej zespołu pojazdów dla poszczególnych środków transportowych. W piśmie Ministerstwa Finansów – Departamentu Podatków Lokalnych i Katastru z 21 listopada (LK 2123/LK/01/KT) – Informacja w sprawie podatku od środków transportowych – czytamy, że w przypadku rejestrowanych (po 26 marca 2001 r.) ciągników siodłowych organ rejestrujący wpisuje dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów w dowodzie rejestracyjnym ciągnika. W przypadku ciągników siodłowych, które nie mają wpisanej w dowodzie dopuszczalnej masy całkowitej zespołu, jedynym sposobem jej określenia jest dokonanie stosownego wpisu przez organ rejestrujący. Podatnicy, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, powinni się zwrócić do starosty o dokonanie w „adnotacjach urzędowych” odpowiedniego wpisu."


Post Wysłano: 16 paź 2009, 21:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2814
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
ciągnik siodłowy nie ma DMC
Wiem o tym dobrze. Napisałem już ze w pierwszym moim poście popełniłem błąd z tym 7,5dmc bo ciągnik siodłowy nie ma DMC a posiadając kat.C nie ma granicy DMC pojazdu chyba ze ma się poniżej 21 lat

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 paź 2009, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

Co powstanie podobny temat, to od razu zamieszanie...

Dodaj, że mówisz o przewozie zarobkowym.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: