Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 cze 2009, 15:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2006, 13:37
Posty: 22
Lokalizacja: Chobienia koło Lubina

Witam

pisze posta z zapytaniem do specjalistów. Jakis czas temu zakupiłem owe radio z anteną Midland Alan PC4 kolega ustawił mi swr itd. Antenka przykrecona jest przez uchwyt SF40. Z czasem zauważyłem ze mam bardzo krótki zasięg i w ogole radio cholernie szumi zasieg mam wyrazony w wyswietlaczu w kreskach - 10 kresek i jezeli ktos do mnie mowi to dobrze zaczynam slyszec dopiero od 4-5 kresek ponizej to cholerni szumi i musze ograniczac zasieg (mowie o trasie). Jak ktos obok mnie stoi to on mozoe odebrac sygnal bez szumów a u mnie szumi powedzcie jaka moze byc tego przyczyna - zła masa czy po prostu radio takie jest i nalezy je zmienic? zeby czysto slysze musze po prostu mocno skracac zasieg mimo ze mnie slysza dobre. Jake raio jak cos polecacie zamiast tego?

pozdrawiam

_________________
http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=6658595

ZAPRASZAM!!

http://www.pneumatyka-tir.pl


Post Wysłano: 02 lip 2009, 17:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lip 2009, 16:18
Posty: 7
GG: 0
Samochód: kosiara

Cytuj:
zasieg mam wyrazony w wyswietlaczu w kreskach - 10 kresek i jezeli ktos do mnie mowi to dobrze zaczynam slyszec dopiero od 4-5 kresek

kolego to nie zasięg a siła sygnału jaki dolatuje do Ciebie od respondenta...
po za tym o zasięgu radia stanowi antena... generalnie im bliższa 11m tym lepsze :) PC4 to malutka antenka polecał bym zmienić np. na LEMM at 7x, lub z krótkich helikalne gamma 90, gamma IIR, Sirio DV27

co do radia
Inteki to nie są dobre radia... polecam CI Unidena 68XL sam jeżdże z podobnym radio ma bardzo dobre filtry anl/nb do tego automatyczny SQ czyli DSC (dynamic squelch control) czyli automatyczne wycinanie szumów :)


Post Wysłano: 03 lip 2009, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Kolego antenka masz dobrą, nie trzeba jej zmieniac. Ważne żeby była dobrze zestrojona i miała dobrą masę. Mówisz że masz antene na uchwycie SF40, zapewne zamontowałeś ją na klapie, sprawdź czy śruby z uchwytu wgryzły sie w metal zapewniając dobrą masę, jeśli nie zedrzyj troszkę lakieru pod śrubami.

Jeśli chodzi o radio. Tak jak poprzednik, radia intek to radia z obiornikami procesorowymi, które powodują dużo zakłóceń w torze odbiorczym. Nigdy nie miałem Inteka, ale koledzy radiowcy mówili mi że te radia kompletnie się u nich nie sprawdziły, głównie przez mocno zaszumiony odbiór. Na Twoim miejscu sprzedałbym to radio i za tą samą cenę kupił coś lepszego: jak np: TTI880 czy też używkę starego radia z pewnej ręki. pozdrawiam i życze bezszumnego odsłuchu :)

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: