Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 sty 2014, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Post Wysłano: 04 sty 2014, 20:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5085
Samochód: orange i grafitowy

tytuł filmu wprowadza w błąd - jest to tylko test spalin.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 04 sty 2014, 22:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2009, 1:47
Posty: 232
Samochód: 2004 volvo vnl64t300
Lokalizacja: Bychawa

Cytuj:
to tylko test spalin
który jest obowiązkowy w Chicago ale nie jest to wymagane poza miastem, jak ja się przeprowadziłem na przedmieścia byłem zaskoczony, że nie ma takiego obowiązku a sąsiad żartował że mamy tutaj dużo czystego powietrza i nie potrzebne są nam takie udogodnienia. Przeglądów technicznych wcale nie było i nikt też nie zwracał uwagi na wycieki z silnika co szczególnie widać na przysklepowych parkingach.
Ciężarówki muszą przechodzić coroczną inspekcję ale może być ona podbita przez każdego mechanika a nawet samemu mażna kupić na stacji odpowiedni druk i naklejkę którą sami sobie wypiszemy i też to przejdzie przy kontroli.


Post Wysłano: 04 sty 2014, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
Cytuj:
to tylko test spalin
który jest obowiązkowy w Chicago ale nie jest to wymagane poza miastem, jak ja się przeprowadziłem na przedmieścia byłem zaskoczony, że nie ma takiego obowiązku a sąsiad żartował że mamy tutaj dużo czystego powietrza i nie potrzebne są nam takie udogodnienia. Przeglądów technicznych wcale nie było i nikt też nie zwracał uwagi na wycieki z silnika co szczególnie widać na przysklepowych parkingach.
Ciężarówki muszą przechodzić coroczną inspekcję ale może być ona podbita przez każdego mechanika a nawet samemu mażna kupić na stacji odpowiedni druk i naklejkę którą sami sobie wypiszemy i też to przejdzie przy kontroli.
No to u nas (czyt. w Polsce) to przynajmniej dowód rejestracyjny + prowizja dla diagnosty na OSKP czy tez PSKP zawitają, reasumując nie jest tak źle :lol:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 04 sty 2014, 23:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Przeglądów technicznych wcale nie było i nikt też nie zwracał uwagi na wycieki z silnika co szczególnie widać na przysklepowych parkingach.

U nas też wszystkie parkingi są w czarnych plamach i generalnie starych silników się nie uszczelnia. Za całkowicie mokry, kapiący silnik można usłyszeć na naszym przeglądzie co najwyżej "no zaczynają się pojawiać wycieki":)

Nie jest to może dobre, ale przynajmniej w tej kwestii prawo mamy dosyć liberalne. Dlatego jednak większość obywateli może sobie pozwolić na utrzymanie samochodu.
Gorzej jest kiedy niesprawne są kluczowe elementy samochodu. Ręczny, przerdzewiałe przewody hamulcowe, przetarte elastyczne i tak dalej i tak dalej.... To często też przechodzi, a wielu kierowców jest nawet nieświadomych zagrożenia.


Post Wysłano: 05 sty 2014, 1:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

NIESTETY, ale Ja spędziłem wiele lat w USA.
Tam jest bałagan !!!
Większy niż w Rosji za Cara Mikołaja !!!!
Jak chcesz pracować , to pracujesz :-)
Nie chcesz, to NIKT nie robi problemu !!!



Kontrola Techniczna ???????
To FIKCJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chcesz jechać , to jedź !!!

Jedynie kilka Stanów zobowiązuje do TESTÓW na spaliny
I TYLE !!!

Jedyne co musisz mieć , to papiery wozu,
Prawo Jazdy i STÓWKĘ na łapówkę :-)

[EDIT]
W związku z podejściem pseudo "moderatorów"
do spraw FAKTYCZNYCH jakie przejawia "łukasz"

to JA NIE WIEM czy jest jakikolwiek SENS do przedstawiania FAKTÓW autentycznych na Forum jeżeli "łukasz"-wszechwiedzący" TWIERDZI inaczej !?!?!?!?!?

(KTÓRY chiiiiba NIGDY nie był dalej niż od wioski ""Sołtysa")


>>>> niestety Mój stary końńńpiuter szwankiuje i nie mogłem JEGO komentarza zapiusać w pamięci !!!n <<<<

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Ostatnio zmieniony 05 sty 2014, 13:09 przez Anonymous, łącznie zmieniany 3 razy.
Proszxę korzystać z opcji "Zmień" a nie pisać posta-pod-postem


Post Wysłano: 05 sty 2014, 10:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2008, 10:53
Posty: 512
GG: 12345722

Ooo, wróciłeś. Brakowało nam Ciebie,Twoich postów które muszę przeczytać 10x żeby coś zrozumieć. Co to się stało? Leki przestały działać?
A to, gdzie był Łukasz czy ktokolwiek inny to nie Twoja brożka. Nie tylko Ty jesteś tak bardzo światowy :)


Post Wysłano: 05 sty 2014, 10:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
W związku z podejściem pseudo "moderatorów"
do spraw FAKTYCZNYCH jakie przejawia "łukasz"

to JA NIE WIEM czy jest jakikolwiek SENS do przedstawiania FAKTÓW autentycznych na Forum jeżeli "łukasz"-wszechwiedzący" TWIERDZI inaczej !?!?!?!?!?

(KTÓRY chiiiiba NIGDY nie był dalej niż od wioski ""Sołtysa")


>>>> niestety Mój stary końńńpiuter szwankiuje i nie mogłem JEGO komentarza zapiusać w pamięci !!!n <<<<
Mam Ci pokazać pieczątki z paszportu?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 05 sty 2014, 11:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2012, 22:46
Posty: 42
GG: 0
Samochód: Scania 124L

Poka, poka, były PITy, mogą być i paszporty.


Post Wysłano: 05 sty 2014, 11:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Poka, poka, były PITy, mogą być i paszporty.
No tak, Matee świecił PITem, to ja będe świecił paszportem :mrgreen: Dajcie chwilkę czasu, pieczątki muszę spreparować :P

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 05 sty 2014, 11:46

No ale nikt nie wspomina, że wagi przy autostradach to nie tylko ważenie, ale i sprawdzenie stanu technicznego, znienawidzone DOT.


Post Wysłano: 05 sty 2014, 12:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
No ale nikt nie wspomina, że wagi przy autostradach to nie tylko ważenie, ale i sprawdzenie stanu technicznego, znienawidzone DOT.
Ale do sprawdzania stanu technicznego to chyba wyrywkowo biorą? Jak jechałem autobusem tam, to kilka wag przejeżdżał, ale jakichś innych specjalnych kontroli nie zauważyłem...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 06 sty 2014, 22:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:27
Posty: 493
Samochód: Iveco Stralis AT440S43 T/P
Lokalizacja: okolice Korycina, podlaskie, PL

Cytuj:
Cytuj:
No ale nikt nie wspomina, że wagi przy autostradach to nie tylko ważenie, ale i sprawdzenie stanu technicznego, znienawidzone DOT.
Ale do sprawdzania stanu technicznego to chyba wyrywkowo biorą?(...)
Tak, wyrywkowo, chociaż gdy w Montanie ściągnięto mnie na dokładną inspekcję 2-gi raz w ciągu 2-ch godzin, nawet inspektor w budynku diagnostycznym z niedowierzaniem zapytał, czy ja zjechałem do niego z własnej woli ;) Jest w USA jednak system oznaczania pojazdów nalepkami i wtedy z zewnątrz, bez zatrzymywania widać, w którym miesiącu jaki pojazd był na kanale. Mówię o pojazdach komercyjnych.
Jeśli chodzi o testy spalin, za niepoddanie pojazdu takiemu testowi (który, jak już wspomniano, nie wszędzie obowiązuje), właściciel traci prawo jazdy. Po trzykrotnym negatywnym wyniku testu pojazd musi być zezłomowany... Albo sprzedany komuś, kto mieszka poza strefą ekologiczną :)

_________________
Janusz Kastyk
Ahoj, przygodo! :) Przygodo... ahoj?
Wiozę się pomału...
http://truckmapa.wagaciezka.com - mapa dla ciężarówek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: