Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 maja 2009, 22:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2009, 21:55
Posty: 78
GG: 0
Samochód: MAN TGL

Witam
Posiadam MAN-a TGL 7.150 rocznik 2007.Kupiłem go z przebiegiem 5 tys. teraz ma 40 tys. Mam takie problemy po pierwsze po każdym przekręceniu kluczyka wyświetla mi się SERVICE DUO ,czyli niedługo serwis,olej byl wymieniany przy 5 tyś tylko nie skasowany licznik przez poprzednika,Czy można to obejść??
Druga sprawa trochę poważniejsza wyświetla mi się napis " press clutch pedal " a drugi komunikat to nazwa błędu FFR Diagnosis 03263-08, czasami wyświetlane sa na przemian ,czasami pojedynczo , czasami wogóle, czasami jak jadę na pusto,czasami załadowany.Znika mi po tych komunikatach numeracja biegów na wyświetlaczu jest tylko kreska. Czasami jak porusza się gałką biegów coś zaczyna łączyć i znowu jest dobrze.Po prostu zależy jak leży ;-) . Wkurza trochę bo jeżdżę w kurierce i muszę trochę się nazapalać na dzień a tu milion komunikatów!!
Trzecia sprawa to kompresor z którego wystaje przewód gumowy zakończony takim plastikiem z dziurami, lekko spocony olejem i dziwnie syczy,dziwny dźwięk wkurzający.
Proszę o pomoc w tych kwestiach to moje pierwsze auto ciężarowe ,gwarancja już tylko mech. i nic z tego j.w. nie obejmuje a gość z serwisu mi zaczął liczyć to sobie odpuściłem!! Auto w kredycie nie wytrzepię z rękawa .
Pozdrawiam


Post Wysłano: 14 maja 2009, 2:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2008, 22:35
Posty: 75
GG: 483170
Samochód: IVECO MAN DAF SCANIA RENAULT
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

witaj. przy 5000 jeśli był olej wymieniany to raczej przez serwis i dlaczego nie "popchneli" przeglądu to nie wiem.jedyna rada jaka mi przychodzi na myśl to jechac na serwis i poprosic ich ocałkowite wyłącvzenie przeglądów.To jest możliwe i niech nie mówią że nie bo widziałem takie auto ,i łaski nie zrobią bo jest twoje.
drugie.- masz uszkodzony czujnik pozycji neutralnej skrzyni biegów -ale dziwi mnie że nie masz problemu z uruchamianiem mana.Bo rozrusznik nie wystartuje jeśli nie ffr nie dostanie informacji o "LUZIE".To idzie w parze z błędem 03263
trzecie.- nie sposób odpowiedziec-bo w pewnych warunkach ma syczec a w pewnych nie. jedź do kogoś kto zna się dobrze na pneumatyce.Nie chcę ci tutaj niczego sugerowac bo może byc sprawny.

_________________
HELP-TIR-Pomoc24 help-tir@wp.pl GaduGadu 483 170
Elektromechanika ciężarowa


Post Wysłano: 14 maja 2009, 22:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2009, 21:55
Posty: 78
GG: 0
Samochód: MAN TGL

jeśli wiesz gdzie taki czujnik się znajduje to daj cynk,bo na razie działa, zdarza się to tylko czasami. Ale skoro mówisz ze może nie odpalać to lepiej zadziałać póki zdarza się to czasami niż potem się zdziwić przed wyjazdem w trasę ;-) . Jak na razie nie miałem problemu z odpaleniem! Jeśli chodzi o kompresor i ten plastik to syczy jakby było coś zatkane w nim przynajmniej częściowo (tylko drożny jakiś jeden otworek) bo powietrze jest i na bieżąco jest uzupełniane widać to na wskaźniku. Może wystarczy odkręcić ,umyć przeczyścić ,to naturalna rzecz?? Qurcze nie znam się .
Pozdrawiam


Post Wysłano: 27 maja 2009, 0:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2008, 22:35
Posty: 75
GG: 483170
Samochód: IVECO MAN DAF SCANIA RENAULT
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

na samej skrzyni jest "wybierak" jest to miejsce w które wchodzi "ruchomy" wałek zmiany biegów.Są tam 2 czujniki jeden od wstecznego drugi od "luzu".Ten plastikowy grzybek to tylko tłumnik.ma za zadaqnie wyciszyc syk z zaworu. powtarzam-jedź do kogoś kto sie zna na pneumatyce bo może dojśc do tego że ci się zawiesi i nie będziesz mógł nabic powietrza

_________________
HELP-TIR-Pomoc24 help-tir@wp.pl GaduGadu 483 170
Elektromechanika ciężarowa


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: