Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Klima i CB
Post Wysłano: 13 maja 2009, 18:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2006, 15:22
Posty: 63
GG: 5888848

Mam radio President Johnny II ASC i do tego antenę President Florida. Gdy włączę klimatyzacje w samochodzie (Golf 4) Radio strasznie szumi i SQ mam ustawione prawie na maks żeby było cicho
Nie wiem co może być?? Może jakieś filtry są do kupienia, słabo się na tym znam proszę o pomoc.

P.S.
Gdy zgaszę auto lub wyłączę klimę chodzi idealnie :] :] :] :U

_________________
"Z przodu droga z tylu dym, daje w piz*** bo mam czym."

Słowa śp. Dziadka kierowcy


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 15 maja 2009, 1:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 maja 2008, 22:22
Posty: 6
GG: 4411008

Witam. Jak nie masz to spróbuj zamontować na zasilanie CB radia standardowy filtr przeciw zakłóceniowy (taka czarna kostka :))


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 15 maja 2009, 6:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Temat był już przerabiany wiele razy...

Johnny II to jedno z najgorszych radii jakie przeszło przez moje ręce. Nie posiada filtrów antyzakłóceniowych (ANL), niby pisze automatic ANL ale JA w to nie wierze. Komfort odsłuchu zerowy (dla porównania President Harry II Classic spisuje się dużo dużo lepiej w moim odczuciu). Radio Johnny mocno przereklamowane i przepłacone. Na Twoim miejscu sprzedałbym je dopóki jeszcze drogo za niego weźniesz. Ludzie jeszcze nie wiedzą, że to radio to kupa szmelcu, w którym filtrem antyzakłóceniowych jest RF-Gain (trzeba sobie nim pomagac i to dosc znacząco żeby zniwelowac zakłócenia z instalacji elektrycznej samochodu).

Antene masz bardzo krótką (helikalną - nie trzeba stroic) wiec do Twoich uszu powinny dochodzic tylko czyste sygnały. Polecam wymienic radio na chociażby ONWE MK3, a zauważysz różnice, nie wspomne już o Presidencie Herbercie I generacji jak wspominał w innym temacie kolega Leszek, bo jest to najbardziej dopracowane radio pod względem filtracji sygnału na dodatek w cenie Johnnego.

Zasugeruje jeszcze zamiene anteny na montowaną w dziurce, co daje lepszą masę anteny, przez co lepsza jej charakterystykę pracy, jakby jednosc z budą autka i zbieranie mniej niepotrzebnych sygnałów.

Na zewnętrzne filtry nie wydawaj pieniędzy, bo dają one bardzo mizerny efekt.

Dodatkowo możesz założyc zewnętrzny głośnik z dodatkową filtracją dzwięku odbieranego. (w 99% się to sprawdza, u mnie działa bez zarzutów).

Ostatnią chyba już opcją została wymiana przewodu na grubszy, o gęstszym oplocie i lepszym ekranowaniu.
pozdrawiam 73

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 15 maja 2009, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Cytuj:
Mam radio President Johnny II ASC i do tego antenę President Florida. Gdy włączę klimatyzacje w samochodzie (Golf 4) Radio strasznie szumi i SQ mam ustawione prawie na maks żeby było cichoNie wiem co może być?? Może jakieś filtry są do kupienia, słabo się na tym znam proszę o pomoc.
Żade fitrly ci nie pomogą. Poprosty ten Automatic ANL (wiem, masło maslane, ale to nazwa Presidenta) to straszne badziewie. Już ANL w Unidedenach działa lepiej. Proponuje posprawdzac radia w takiej kolejności: Uniden 510/520XL, President Walker, Alan 28, President Herbert. W najgorszym wypadku Herbert powinien sobie poradzić.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 15 maja 2009, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2006, 15:22
Posty: 63
GG: 5888848

Heh nie zgadzam się z wami bo mam tak strojone wszystko w samochodzie ze jak jadę samochodem z wyłączoną klimą i ustawionym radiem na max nie słyszę szumów prawie wcaleee
Radio u mnie spisuje się Bardzo dobrze!!!! Bardzo proste radio jakie chciałem!! Miałem wcześniej już nie pamiętam jakiej marki dokładnie, dałem za nie ponad 600 zyli a takie g****. Dałem niby na gwarancje jeździłem prawie 1,5 miesiąca be radia przysłali dalej g**** kanały się same zmieniały szumiało jak cholera. Z tym radiem już jeżdżę ponad 1,5 roku i jestem 100% zadowolony. Tylko teraz po zimie jak odpaliłem klimę i jakieś przebicie chyba robi. Teraz widzę ze to coś klima musi być nie tak. I zastanawiał mnie ten dziwny szum :):) Nic pojadę do gości od Klimatyzacji może oni coś poradzą. :| :| :|

Ps
Na ANL nie szumi bardzo ale widać na skali ze wysoko wychodzi(do drugiej diody normalnie stoi na samym dole). heh i tak tego NIGY nie używam sam sobie szumami steruje :/ :/ :/

_________________
"Z przodu droga z tylu dym, daje w piz*** bo mam czym."

Słowa śp. Dziadka kierowcy


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 16 maja 2009, 10:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 sie 2008, 9:47
Posty: 117
GG: 0
Samochód: xt660
Lokalizacja: Cieszyn

Cytuj:
heh i tak tego NIGY nie używam sam sobie szumami steruje
Kolego jak możesz tego nie używac skoro to załączone jest na stałe? Filtr ANL nie może szumiec, bo jest on po to żeby nie szumiało :) Za zadanie ma niwelowac zakłócenia pochodzace z silnika, zapłonu i instalacji elektrycznej. Tobie zapewne chodzi o automatyczną blokadę szumów ASC, która to po załączeniu wycina dosłownie wszystko...
Cytuj:
Nic pojadę do gości od Klimatyzacji może oni coś poradzą
Racja. Jest zasada, że najlepiej wyeliminowac źródło zakłóceń, w Twoim przypadku klime, skoro wcześniej pracowało Ci się dobrze.

pozdrawiam 73

_________________
W wolnych chwilach poprowadzę po Cieszynie i okolicach.

Kanał 25 AM (27,240 MHz)

Wszytkiego dobrego!


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 16 maja 2009, 11:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2006, 15:22
Posty: 63
GG: 5888848

Cytuj:
Kolego jak możesz tego nie używac skoro to załączone jest na stałe? Filtr ANL nie może szumiec, bo jest on po to żeby nie szumiało :) Za zadanie ma niwelowac zakłócenia pochodzace z silnika, zapłonu i instalacji elektrycznej. Tobie zapewne chodzi o automatyczną blokadę szumów ASC, która to po załączeniu wycina dosłownie wszystko...
Dzięki za zapoznanie mnie z tymi dwoma rzeczami, rzeczywiście pomyliłem się mój błąd :oops: :oops: :wink: :wink: Mam kolesia od klimy omówionego na poniedziałek także będę wiedział co jest nie tak :roll: :wink: 8)

_________________
"Z przodu droga z tylu dym, daje w piz*** bo mam czym."

Słowa śp. Dziadka kierowcy


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 17 maja 2009, 9:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

I nic ci nie poradzi.

_________________
Pozdrawiam
Leszek


Straż pożarna Częstochowa


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 17 maja 2009, 13:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 maja 2006, 15:22
Posty: 63
GG: 5888848

Mi się wydaje ze to się dzieje przez jakiś silnik elektryczny może wytarte szczotki. Okaże się:) :) :) :) Jadę odgrzybić przewody to się popytam, powiem mu żeby posprawdzał :> :> :roll: :roll: :twisted: :lol: :lol: :lol:

_________________
"Z przodu droga z tylu dym, daje w piz*** bo mam czym."

Słowa śp. Dziadka kierowcy


Tytuł: Re: Klima i CB
Post Wysłano: 20 maja 2009, 12:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2008, 13:42
Posty: 20
GG: 0

Kolego, człowiek od klimy nic Ci nie poradzi.
U mnie w busie też tak było, gdy włączałem w nim klimę (duża, dachowa) to radyjko Alan 100 strasznie szumiało, prawie aż wyło.
Jedyne co Ci mogę poradzić, to radyjko zmienić na takie z filtrem ANL, np Uniden 510/520 i podłączyć je bezpośrednio pod akumulator. To powinno zredukować szumy.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: