Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 maja 2009, 14:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 sie 2008, 20:25
Posty: 4
GG: 0

Może mi ktoś pomoże, mam problem z przełączaniem grup z wysokiej na niską i odwrotnie. Po odpaleniu auta po nocy można przełączać normalnie a po przejechaniu ok. 10km nie mogę zmienić grupy. Trzeba się zatrzymać spuścić powietrze do zera. Podczas pompowania powietrza grupa się przełączy z wysokiej na niską, następnie po ruszeniu przerzuci się z niskiej na wysoką i nie chce wrócić na niską, znowu trzeba stanąć spuścić powietrze i od nowa pompować itd.


Post Wysłano: 13 maja 2009, 17:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

"Przyczyn może być kilka" jak usłyszałem w serwisie, jednak najczęściej zawodzi siłownik odpowiedzialny za przebitke góra dół lub elektrozawór.

Siłownik znajduje się (patrząc od góry na skrzynie) po prawej jej stronie w górnej części z czoła, 2 przewody pneumatyczne, kształt walca o średnicy okolo 10 cm. Komplet naprawczy jak dobrze paniętam to koszt około 120 zł.

Elektrozawór po lewej stronie, na górze skrzyni, 2 bądź 3 przewody pneumatyczne, i przewód elektryczny, koszt zaworu około 300-350 zł

A sprubój wejść pod spód po przejechaniu kilku kilometrów, wcześniej przełączając na dolną skrzynię i uderzyć delikatnie choćby trzonkiem śrubokręta w ten elektrozawór.
Przerobiłem już to, szczęśliwie objechałem Tarnów-B.Biała-Tarnów(24T), ale za każdym razem jak się zatrzymałem pod spód i musiałem potraktować elektrozawór.

_________________
Dostał funkcje i głupieje...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: