Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Młody do pracy
Post Wysłano: 22 kwie 2009, 13:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2008, 0:34
Posty: 53
GG: 0
Samochód: volvo

Witam, mam takie pytanie odnośnie prawdopodobieństwa dostania pracy.
Chodzi o to że mam 21 lat, prawo jazdy C+E, kurs na przewóz rzeczy i badania psychologiczne na 5 lat. I zastanawiam się jak bardzo pracodawca zwraca uwagę na wiek przyszłego pracownika. Zapewne osoba w wieku 25 lat ma większe szanse na otrzymanie zatrudnienia.
Miał ktoś taki przypadek, że powiedziano komuś, że jest za młody?
Pozdrawiam


Post Wysłano: 22 kwie 2009, 16:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 13:47
Posty: 415
GG: 32844623
Lokalizacja: Radomsko

Kolego może nie jestem znawcą w tych sprawach , ale z tego co czytałem i słyszałem prawie każda osoba w twoim wieku (jeszcze w dobie kryzysu) otrzyma negatywną odpowiedź.
Nawet kierowcy z kilkunastoletnim doświadczeniem mają kłopoty z zatrudnieniem ,a co dopiero bez :(

Cytuj:
Miał ktoś taki przypadek, że powiedziano komuś, że jest za młody?
Może nie że jest za młody , ale nie ma doświadczenia .


Ps: Jeśli coś źle napisałem to proszę o poprawienie :wink:


Post Wysłano: 22 kwie 2009, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2008, 15:18
Posty: 55

Zgadzam się z moim porzednikiem.

Poczytaj ten temat,trochę tu jest wiadomości viewtopic.php?f=43&t=19665

_________________
Jak się nie ma co się lubi,to sie lubi co się ma.

MAN Lion's Coach viewtopic.php?f=44&t=16031


Post Wysłano: 22 kwie 2009, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2009, 21:13
Posty: 13
GG: 0

Osobiście się przekonałem że jest dokładnie tak jak napisałeś , teraz kiedy jest rzekomy kryzys nie chcą zatrudniać po pierwsze że młody a po drugie że bez doświadczenia albo ze słabym doświadczeniem . Co do wieku to tak, nie chcą zatrudniać ponieważ twierdzą że będziesz im kradł paliwo bo będziesz się chciał nachapać albo rozbijesz im auto , więc w tym czasie jaki teraz jest to prawie jak trafić w totka żeby gdzieś młodego i bez doświadczenia wzięli.

_________________
Będziemy wiecznie gnać nie próbujcie nas zatrzymać !!!


Post Wysłano: 23 kwie 2009, 0:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 sty 2006, 16:10
Posty: 407
GG: 0
Samochód: duży z naczepą
Lokalizacja: Opolskie

A ja Ci powiem, żebyś się nie zrażał. Ja w tamtym roku wysłałem tony aplikacji do jakiś dziwnych firm a szczęście znalazłem 2km od domu i przez przypadek wstąpiłem do firmy która znajduję się obok, brakowało mi wówczas kilkanaście dni do 20 urodzin i teoretycznie nie miałem żadnego pojęcia o pracy a w 3 dni po rozmowie pojechałem w pierwszą trasę do Rzymu i pracuję tam do dzisiaj, wówczas jeszcze pracodawca szedł mi na rękę i pościągał mnie na wszystkie egzaminy maturalne, które o dziwo udało mi się zdać :lol: jest spoko nie załamuj się i powodzenia w szukaniu :)

_________________
Jezus też palił !!! wszyscy palili !!! to prawda, tym wszystkich których "uzdrowił"? dał poprostu pare gramow ze swojej plantacji!! ot cała prawda!


Post Wysłano: 23 kwie 2009, 10:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2009, 9:45
Posty: 114
Samochód: Volvo
Lokalizacja: Ool

kolego jesli to nie tajemnica to jaka to jest firma w ktorej jezdzisz ? ja tez jestem z opolskiego a tak samo koncze szkole jak ty rok temu


Post Wysłano: 23 kwie 2009, 10:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 gru 2008, 0:34
Posty: 53
GG: 0
Samochód: volvo

Cytuj:
z tego co czytałem i słyszałem prawie każda osoba w twoim wieku (jeszcze w dobie kryzysu) otrzyma negatywną odpowiedź.
Nawet kierowcy z kilkunastoletnim doświadczeniem mają kłopoty z zatrudnieniem ,a co dopiero bez :(
Kryzys jak to ładnie brzmi :). Jestem z Lubelszczyzny i w moich okolicach o kryzysie tylko wiadomo na kolei PKP CARGO wysyła ludzi na urlopy, ale co do innych działalności chyba tak źle nie jest. Kociuk ogłoszenia w gazecie puszcza, że zatrudni itp.
Cytuj:
Osobiście się przekonałem że jest dokładnie tak jak napisałeś , teraz kiedy jest rzekomy kryzys nie chcą zatrudniać po pierwsze że młody a po drugie że bez doświadczenia albo ze słabym doświadczeniem . Co do wieku to tak, nie chcą zatrudniać ponieważ twierdzą że będziesz im kradł paliwo bo będziesz się chciał nachapać albo rozbijesz im auto , więc w tym czasie jaki teraz jest to prawie jak trafić w totka żeby gdzieś młodego i bez doświadczenia wzięli.
I to jest jakieś (sorry za wyrażenie :)) durne przekonanie. A co starszy paliwa nie będzie kradł? A i samochód każdy może rozbić to zależy dużo od szczęścia i umiejętności, które się nabywa jeżdżąc a jak nie będę jeździć to np w wieku 25 lat będę z umiejętnościami na takim samym poziomie co teraz :(.
Cytuj:
A ja Ci powiem, żebyś się nie zrażał. Ja w tamtym roku wysłałem tony aplikacji do jakiś dziwnych firm a szczęście znalazłem 2km od domu i przez przypadek wstąpiłem do firmy która znajduję się obok, brakowało mi wówczas kilkanaście dni do 20 urodzin i teoretycznie nie miałem żadnego pojęcia o pracy a w 3 dni po rozmowie pojechałem w pierwszą trasę do Rzymu i pracuję tam do dzisiaj, wówczas jeszcze pracodawca szedł mi na rękę i pościągał mnie na wszystkie egzaminy maturalne, które o dziwo udało mi się zdać :lol: jest spoko nie załamuj się i powodzenia w szukaniu :)
Dzięki za słowa otuchy :). Ale sorry, że zapytam w wieku 20 lat jeździłeś zestawami za granicę? No ale i tak zazdroszczę roboty.

Pozdrawiam

Edit:
Aha i jeszcze jedno na oku mam taką firmę
http://www.arka.eu/index.php/,page,acti ... pg,43.html

Ma ktoś jakieś zdanie o niej?


Post Wysłano: 23 kwie 2009, 17:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 kwie 2009, 18:30
Posty: 37
GG: 6660358
Samochód: Actros mp4
Lokalizacja: Dobroszyce

Słuchajcie, ale patrząc na to z perspektywy szefa. Ja sam nie przyjął bym młodziana zaraz po zdaniu prawka do pracy. Po prostu bym się bał. O auto najbardziej.

A jeżeli już, to na pewno w podwójnej obsadzie. Rzucił bym do jakiegoś starego drajwera na douczenie i za jakiś czas spytał go o zdanie na temat jazdy młodego ... :P
Nie widzę innej opcji (mówię ofkorz o swoim zdaniu).

Aha, no i żeby nie było. Ja wiem, że to jest w c**j niesprawiedliwe i młody jest z góry na przegranej pozycji. No ale tak jest, większość ludzi tak myśli i nie sądzę, żeby to się zmieniło :)

Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 kwie 2009, 20:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 23:11
Posty: 152
GG: 0
Samochód: Mitsubishi Galant 2.4l
Lokalizacja: Wrocław

Przecież nikt Ci nie każe jeździć od razu w transporcie międzynarodowym. Może powtórzę wyświechtane powiedzonko ale całe życie człowiek się uczy.
Osobiście po skończeniu studiów wyjechałem zagranicę aby wreszcie zarobić troszkę prawdziwego grosza a nie dostawać te zasiłki u nas w kraju szumnie nazywane - wypłatami. Tam - dużo w tym przypadku - zrobiłem uprawnienia na ciężarówki. Popracowałem troszkę na ichniejszych zestawach i postanowiłem wrócić do kraju mając troszkę grosza w kieszeni i doświadczenie.
Nie ma co się nakręcać na początku. Poszukaj odpowiedniej pracy dla siebie a nie bierz byle czego. Ja po powrocie tak zrobiłem i później żałowałem że wkopałem się w bagno i ni jak nie mogłem z niego wyjść.
Skoro masz 21 latek rozglądaj się spokojnie za pracą i nie wykonuj nie przemyślamych ruchów. Jak będzie Ci dane znaleść pracę która Ci odpowiada to ją znajdziesz. Nic na siłę :)
Powodzenia :P


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: