Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 kwie 2009, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 kwie 2009, 19:52
Posty: 2
GG: 0
Samochód: Scania 124L

Witam wszystkich.
Na początek chciałem powiedzieć, że nie znam się na samochodach ciężarowych tylko chciałem pomóc tacie (ja lepiej posługuję się komputerem a on znacznie lepiej zna się na mechanice).
W aucie Scania 124L 420KM z Opticruise (prawdopodobnie 9 biegów) występują następujące problemy:
1. Sprzęgło bierze bardzo nisko - prośba o podpowiedź na temat sposobu oraz umiejscowienia regulacji sprzęgła bądź możliwych przyczyn takiego stanu.
2. Wyskakują biegi i są załączane ponownie (np. jak chcemy ruszyć z 4 biegu i ustawiamy go na skrzyni to na wyświetlaczu na zmianę pokazuje się 4 i N, 4, N itd.)
Dotyczy to wszystkich biegów, bo tak się dzieje również podczas jazdy np. z biegiem 9.
3. Czasami przestaje reagować pedał gazu. Czy jako elektronik mogę go w jakiś rozsądny sposób naprawić i co w takim elektronicznym pedale gazu mogło ulec uszkodzeniu? (pytam, ponieważ nie miałem jeszcze tego pedału w rękach).
Bardzo proszę forumowiczów o pomoc w poszczególnych sprawach.
Dziękuję za wyrozumiałość i podpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich
Mecenas.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2009, 16:52
Posty: 74
GG: 0

witam po opisie usterek sugeruje Ci sprawdzenie elektronicznego czujnika (ciezko go nazwac) "wybranego biegu" czyli ma on m/i zadanie poinformowania o biegu na ktorym aktualnie pracuje skrzynia znajduje sie on na gorze skrzyni przy wybieraku biegow, nisko dzialajace sprzeglo (zakladam ze tarcza jest jeszcze groba) powodem moze byc zapowietrzony uklad wysprzeglika powinienes przepompowac przez ten uklad okolo 2-3 litry plynu przy cisnieniu okolo 1 atm (15psi) zaczynajac od pompy sprzegla z przodu auta, jest do tego "specjalne" urzadzenie ale mozesz go sam zbudowac, nie mozesz odpowietrzac sprzegla ta sama metoda co hamulce w malych autkach, pedal gazu powinien dzialac poprawnie po usunieciu 1-szej usterki. pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 kwie 2009, 19:52
Posty: 2
GG: 0
Samochód: Scania 124L

Cytuj:
witam po opisie usterek sugeruje Ci sprawdzenie elektronicznego czujnika (ciezko go nazwac) "wybranego biegu" czyli ma on m/i zadanie poinformowania o biegu na ktorym aktualnie pracuje skrzynia znajduje sie on na gorze skrzyni przy wybieraku biegow, nisko dzialajace sprzeglo (zakladam ze tarcza jest jeszcze groba) powodem moze byc zapowietrzony uklad wysprzeglika powinienes przepompowac przez ten uklad okolo 2-3 litry plynu przy cisnieniu okolo 1 atm (15psi) zaczynajac od pompy sprzegla z przodu auta, jest do tego "specjalne" urzadzenie ale mozesz go sam zbudowac, nie mozesz odpowietrzac sprzegla ta sama metoda co hamulce w malych autkach, pedal gazu powinien dzialac poprawnie po usunieciu 1-szej usterki. pozdrawiam
Witam.
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Na pewno sprawdzę co zaproponowałeś. Niestety teraz nie wiem kiedy to zrobię więc narazie jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: