Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Jak wymienić uszczelniacz piasty na tylnej osi, bo mi leci olej po feldze. Chciałem zrobić sam, wyjąłem ośkę, a tam najpierw siedzi chyba łożysko i dopiero za nim jest ten simering. Ma ktoś pomysł jak to wyszarpać, bo zakład naprawczy mówi, że dopiero w przyszłym tygodniu może to wymienić, a auto na sobote potrzebne :/ ?

Sprinter 416.

_________________
NIE-POMPIARZ


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2007, 18:56
Posty: 99
Lokalizacja: Szczytno

Musisz odkręcić nakrętkę i zdjąć piastę z czopa,uszczelniacz jest z drugiej strony piasty.Składając wyreguluj luz na łożyskach.

_________________
Bo dory Bóg zrobił co mógł,a teraz trzeba fachowca!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Odkręciłem ośkę, wyjąłem ją, a w środku siedzi chyba te łożysko a simeringu nie widzę, więc musi byc dalej, czyli tak jak mówisz z drugiejs trony. To co widzę ma jakby ząbki, jakby na jakiś klucz specjalny do odkręcenia i są tam ślady od młotka lub czegoś i wygląda na to jakby ktoś to próbował odkręcić za pomocą młotka i przecinaka. No i nie wiem jaks ię do tego zabrać

U zaborka robisz czy w Lider-Serwisie u Dabrowskiego? Bo patrze, że szczytno :]

Zapomniałem dodać, ze jest to oś bliźniacza

_________________
NIE-POMPIARZ


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Chodzi o coś takiego:
Obrazek

Wczoraj samochód był zaprowadzony do mechanika (po tygodniu czasu :/, ale mniejsza o to), jeszcze tego samego dnia od mechanika został przyprowadzony i mechanik rzekomo wymienił ów simering. Dzisiaj pojechałem w trasę i działo się dokładnie to samo. Przyjechał tamten mechanik na firmę i pokazuję mu, że dalej olej leci, a on na to, że to jakis stary olej i on musi wylecieć, bo tam nic innego lecieć nie może i co się okazało, to nie wymienił NIC, tylko odkręcił tą kopułkę, która trzyma pół ośkę i zakleił silikonem, bo była mokra od oleju i on twierdził, że to z tej kopułki leci. Owszem, była mokra, bo sam próbowałem coś zdziałać i odkręciłem pół oś, gdzie ulała się bardzo niewielka ilość oleju, ale wcześniej nic z niej nie leciało, była sucha, a wyciek był z tych miejsc, które są widoczne na zdjęciu. Zdjecie wyżej zrobiłem przed chwilą i zwracam się do was z prośbą o poradę, bo ten mechanik, próbóje mi wcisnąć kit, że to z tej kopułki leciało i dalej leci, wiec jakim k**** cudem olej wylatuje z tamtych dziurek? Nie potrafił tego wytłumaczyć i kazał przyjechać jutro, to mówi, że tylko umyje tą felgę z "resztek oleju", i że tam nic nie ma, że jest wszystko dobrze i, że to co leci, to musi wylecieć :|:|:|:| Zdenerwował się, zdenerowował mnie i poszedł :/ Szef oczywiscie dał wiarę mechanikowi i nakazał jutro jechać w trasę.

_________________
NIE-POMPIARZ


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lip 2006, 11:06
Posty: 380
GG: 0
Samochód: Opel Zafira 2.0 DTi
Lokalizacja: Kraków

mr.x, fakt, ze nigdy nie rozbierałem tego, ale jak darłem auta na akcjach serwisowych, to widziałem, ze jakby simering był dupiety to lałoby się więcej, niz to co na zdjęciach. ale fakt tez moze byc taki, ze juz sie rozszczelnia i dlatego też juz leje.

Z tego co mówią u mnie w robocie, to wymiana tego dziadostwa to niestety jest ciężka do wykonania bez ściągacza. ale z drugiej strony, sam sie przekonałem ze jak u mnie w robocie mówią ze nie da sie, to znaczy ze trzeba próbowac.

a jesli Cie szef w trase wysyła, to jedź, jak mi sie kończyl krzyżak na wale to też pojechałem, tyle ze musieli mnie ściągnąc..

Pozdrawiam !

_________________
ze mnie to tiroweic żaden :(!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: