Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 lut 2009, 16:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 gru 2007, 21:08
Posty: 30
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Witam.Chcialem sie dowiedziec jakie powinien miec Daf obroty przy predkosci 90km/h, bo moj ma 1350 i wydaje mi sie ze troszke za malo gdyz jak pytalem sie innych kolegow to oni maj po ok. 1600?


Post Wysłano: 26 lut 2009, 17:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sty 2009, 23:43
Posty: 82
GG: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

To zależy od konfiguracji układu napędowego tzn. przełożenia w moście napędowym i od rozmiaru opon. Jeżeli auta będą miały jednakowy rozmiar opon, a przełożenie w moście w jednym aucie będzie wynosić np. 1:2,90 a w drugim 1:3,10 to w tym drugim aucie będą wyższe obroty niż w tym pierwszym, przy tej samej prędkości np. 90 km/h. Jeżeli w dwóch autach o tym samym przełożeniu w moście jeden będzie miał mniejsze opony od drugiego, to przy tej samej prędkości pierwszy będzie miał większe obroty niż ten z większymi oponami.


Post Wysłano: 01 mar 2009, 0:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2008, 23:41
Posty: 163
GG: 0

U mnie jest jakieś 1430obr/min przy 90km/h i jak dla mnie jest ok. Kolego najpierw sprawdz czy masz odpowiedni rozmiar tylnych opon, a potem sprawdz na jakiejś nawigacji czy jak jedziesz te 90km/h ile jest naprawdę , bo jeśli ktoś zalegalizował tachograf w ten sposób że pokazuje więcej to wówczas będzie efekt przekłamania obrotów względem prędkości.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: