Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

czesc, za jakies niecale 3 tygodnie zaczynam kariere kiermanska i mam latpopa i fajnie byloby miec internet, niewiecie czy jest COS co oferuje taki internet bezprzewodowy na ta karte czy cos ? jak to jest? moze cos na staly abonament?

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Idź do orange. Proponują tam internet "freedom", który ma zasięg taki sam jak telefon. Prędkość do 3 mb/s, cena coś między 60-70 zł. Limit ściągania 3GB. Więcej pytaj w orange, bo nie korzystałem z tego typu usług.


Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

o ladna odpowiedz dzieki Jacek, przejde sie na pewno, bo juz zaczeto mnie straszyc, ze nie ma takiej opcji nigdzie, ze jezeli juz to placisz jakos za kazdy kilobajt czy tez za minute.

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
o ladna odpowiedz dzieki Jacek, przejde sie na pewno, bo juz zaczeto mnie straszyc, ze nie ma takiej opcji nigdzie, ze placisz jakos za kazdy kilobajt czy tez za minute.
Jeśli wyjedziesz poza granicę, to tak. :twisted:


Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

tzn, ze niby korzystam z tej oferty co Jacek napisal i potem wjezdzam np do Niemiec i co place za minute? czy za kb?

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
tzn, ze niby korzystam z tej oferty co Jacek napisal i potem wjezdzam np do Niemiec i co place za minute? czy za kb?
Za każdy kb, zgodnie z cennikiem usług zagranicznych. :wink:


Post Wysłano: 25 lut 2009, 21:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

Cytuj:
Cytuj:
tzn, ze niby korzystam z tej oferty co Jacek napisal i potem wjezdzam np do Niemiec i co place za minute? czy za kb?
Za każdy kb, zgodnie z cennikiem usług zagranicznych. :wink:

swietnie a przez chwile mialem nadzieje.., jestes pewien? moze jakis cennik gdzies widziales a moze w ogole slyszales o jakiejs opcji dostepnu internetu za grainca w abonamencie ?

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 25 lut 2009, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Jeśli masz laptopa z wbudowaną kartą Wi-Fi to możesz sobie 'ściągać' bezprzewodowy internet za darmo, który jest praktycznie na każdej większej stacji. Jeśli takowej karty nie posiadasz to można bez problemu dokupić zewnętrzną. Są przypadki, że połączenie będzie dopiero możliwe po wpisaniu kodu, no ale to rzadkość, w większości przypadkach dostęp do bezprzewodowego internetu jest 'wolny'.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 25 lut 2009, 22:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

Cytuj:
Jeśli masz laptopa z wbudowaną kartą Wi-Fi to możesz sobie 'ściągać' bezprzewodowy internet za darmo, który jest praktycznie na każdej większej stacji. Jeśli takowej karty nie posiadasz to można bez problemu dokupić zewnętrzną. Są przypadki, że połączenie będzie dopiero możliwe po wpisaniu kodu, no ale to rzadkość, w większości przypadkach dostęp do bezprzewodowego internetu jest 'wolny'.

Tak laptop jest z Wi-Fi i wiem oco chodzi z pobieraniem internetu, wyszukiwanie sieci bezprzewodowych- bardzo czesto sa to sieci zabezpieczone a wiec bez mozliwosci skorzystania z nich..dlatego chcialbym miec w kazdych warunkach internet i stad te pytania czy cos/ktos oferuje w abonamencie internet w kraju jak i po za jego granicami

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 26 lut 2009, 0:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2007, 18:08
Posty: 30
GG: 2429607
Lokalizacja: Stalowa Wola/Kraków

W Niemczech czy Szwajcarii na większych stacjach benzynowych czy parkingach internet jest bezprzewodowy więc jeśli masz Wi-Fi to nie powinno być problemu z dostępem do sieci.

_________________
ZoltaN
M*A*N POWER

... "Jeżdżę szybko gdyż lubię zapie....ać" ...
... "Biere każde auto z boku, nikt dziś do mnie nie ma szans" ...


Post Wysłano: 26 lut 2009, 8:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Masz 3 opcje:

1. Wi-Fi - nie wiem czy faktycznie jest takie powszechne jak napisał Łukasz, ale podejrzewam, że może być problem z zasięgiem. Wbudowana w laptopie antena raczej będzie miała ciężko połączyć się z czymkolwiek na zewnątrz kabiny.

2. Poprzez sieci komórkowe - ERA blueconnect, orange freedom, iPlus. Stały miesięczny abonament, ale obowiżuje tylko na terenie Polski. Poza granicami kraju ponosisz koszty roamingu.

3. Internet satelitarny. Drogi przy zakupie i nie mały abonament. Dostępny praktycznie z każdej części europy, ale musisz ze sobą wozić sprzęt i za każdym razem jak chcesz skorzystać to trzeba ustawiać na aucie antenę satelitarną - podobną jak do TV. Także jest to rozwiązanie mało praktyczne.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 26 lut 2009, 11:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

Cytuj:
Masz 3 opcje:

1. Wi-Fi - nie wiem czy faktycznie jest takie powszechne jak napisał Łukasz, ale podejrzewam, że może być problem z zasięgiem. Wbudowana w laptopie antena raczej będzie miała ciężko połączyć się z czymkolwiek na zewnątrz kabiny.

2. Poprzez sieci komórkowe - ERA blueconnect, orange freedom, iPlus. Stały miesięczny abonament, ale obowiżuje tylko na terenie Polski. Poza granicami kraju ponosisz koszty roamingu.

3. Internet satelitarny. Drogi przy zakupie i nie mały abonament. Dostępny praktycznie z każdej części europy, ale musisz ze sobą wozić sprzęt i za każdym razem jak chcesz skorzystać to trzeba ustawiać na aucie antenę satelitarną - podobną jak do TV. Także jest to rozwiązanie mało praktyczne.

No to tak pocieszony to znow nie jestem ale bylo to do przewidzenia,

Ad. 1

na Wi-Fi i sprawnosc jej na parkingu raczej nie liczylbym chociaz ja siedzac tutaj z bloku sciagam rozne sieci bezprzewodowe ktore nie wiem skad sie biora, no ale na trasie to co najwyzej bede mogl liczyc na internet przez Wi-Fi na promach.

Ad. 2

Jestem ciekaw jakie to sa koszta roamingu, za minute czy za kilobajty, czas pokaze bede musial sie przejechac i popytac.

Ad. 3

Wyobrazam sobie jakie to sa koszta no i ten caly zachod, dodatkowa torba do sprzetu internetu.

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 26 lut 2009, 13:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
na Wi-Fi i sprawnosc jej na parkingu raczej nie liczylbym chociaz ja siedzac tutaj z bloku sciagam rozne sieci bezprzewodowe ktore nie wiem skad sie biora, no ale na trasie to co najwyzej bede mogl liczyc na internet przez Wi-Fi na promach.

Nie przesadzaj. Kup sobie porządną antenę WIFI, bo te wbudowane słabo ściągają i w bardzo wielu miejscach będziesz mógł skorzystać z Internetu. A jak jednego dnia nie znajdziesz Internetu to chyba w furie nie wpadniesz? Po za tym jedziesz do pracy a nie surfować po Internecie. Są jeszcze inne sposoby na zabicie wolnego czasu.


http://www.allegro.pl/item562848547_kar ... _38cm.html - kolega korzysta z podobnego urządzenia. W większości przypadków miał dostęp do Internetu bez problemu.


Post Wysłano: 26 lut 2009, 13:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Tylko, że laptopy zazwyczaj nie posiadają gniazd na zewnętrzną antenę Wi-Fi, a dokupywać specjalnie drugą kartę... moim zdaniem nie bardzo. Chyba, że laptop po gwarancji i wie się gdzie mogliby takie wyprowadzenie gniazda anteny zrobić ;) Mój kolega z kierunku zajmuje się serwisem laptopów i pewnie zrobiłby coś takiego w 5 minut, ale to niestety w Częstochowie.
Cytuj:
Jestem ciekaw jakie to sa koszta roamingu, za minute czy za kilobajty
Zawsze jest za kilobajty. Z sieciami GSM istnieje jeszcze taka opcja, że kupujesz sobie jakieś startery - np. francuskiej i niemieckiej (w zależności gdzie się jeździ) telefonii komórkowej i na nich śmigasz. Wtedy koszt kilobajta jest względnie do przełknięcia. A na pewno będzie dużo taniej niż bawić się w roaming.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 26 lut 2009, 13:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Cytuj:
Masz 3 opcje:
1. Wi-Fi - nie wiem czy faktycznie jest takie powszechne jak napisał Łukasz, ale podejrzewam, że może być problem z zasięgiem. Wbudowana w laptopie antena raczej będzie miała ciężko połączyć się z czymkolwiek na zewnątrz kabiny.
To wszystko zależy od mocy routera jaki posiada dany obiekt do "rozdawania" internetu.

A ze znalezieniem takich parkingów z wolnym dostępem do internetu nie powinno być problemu, a tym bardziej na zachodzie. W mojej okolicy na każdej konkretniejszej stacji i zajeździe jest Wi-Fi. Według mnie będzie tego coraz więcej bo każdy parking barem lub innym zapleczem gastronomicznym dzięki temu będzie mógł sobie przyciągnąć więcej klientów.

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Post Wysłano: 26 lut 2009, 13:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

Pazdz,

Jest inna mozliwosc zabijania czasu ale i tez jest mozliwosc na pauzach chociazby dobowych troche w tym internecie posiedziec, jedni woza rower za kabina, inni biegaja, jeszcze inni grilluja a inni chleja. Co do tej anteny Wi-Fi to ona widze pod USB jest? Jezeli tak to bede musial o niej pomyslec

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 26 lut 2009, 14:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 mar 2007, 19:27
Posty: 274
Samochód: Rav
Lokalizacja: Sieradz/ Zadzim

Sprawdź najpierw jak będzie ci działać ta wbudowana- może okaże się wystarczająca, po co masz wydawać od razu tyle kasy.

_________________
Polska Mieszkam w Polsce


Post Wysłano: 26 lut 2009, 15:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 maja 2006, 18:33
Posty: 443
Lokalizacja: WM

Najnowsze wbudowane karty potrafią spokojnie łapać sygnał oddalony o 100m, a jeśli to jest za mało, to można dokupić wzmacniacz sygnału współpracujący z wbudowaną kartą i zasięg łapania sygnału poprawia się znacznie. Ciężko jest znaleźć restaurację/stację/hotel w którym internet jest przewodowy, także z dostępnością hot-spotów nie ma najmniejszych problemów, tym bardziej na zachodzie.

_________________
"640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć." - Bill Gates, 1981r.

Fotogaleria, Trasy - zapraszam do przeglądania i komentowania.


Post Wysłano: 26 lut 2009, 15:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:13
Posty: 96
Samochód: 106.460
Lokalizacja: Suwałki

Pablo,
no zobaczymy moze obejdzie sie bez wzmacniaczy

Lukasz,
Laptopa kupilem nowego i to niby nowosc takze te Wi-Fi to moze nie takie slabe jest...a w razie czego ten wzmacniacz to widze na allegro jedna oferte 300zl.., nieco drozsza niz antena do wi-fi pod usb ktora podal Pazdz- 130zl

_________________
geszynta hotel, tajp, gierej, asztoni paletos :shock:


Post Wysłano: 26 lut 2009, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 16:05
Posty: 212
Lokalizacja: Łódzkie

Kolego nie masz co na razie szastac kasą. Sprawdzisz co i jak z odbieraniem sygnalu na tej antenie którą masz. Jesli nie będzie działać tak jak oczekujesz wtedy możesz zacząc się zastanawiać jak to polepszyc. Pamiętaj jednak że internet internetowi nie równy. Wiele teraz tego się reklamuje, ale nie wszystko działa jak mówia. Pamiętaj internet będzie Ci działal tak jak telefon w danej sieci. Jesli przykladowo nie masz u siebie zasięgu Play to i internet z tej sieci Ci nie będzie działał w danym miejscu.
W wielu miejscach jak pisali inni internet jest bezprzewodowy ogolnie dostepny. Nie są to tylko stacje czy parkingi badz to hotele. Wiele miast na zachodzi a takze kilka w Polsce (nie pamietam juz ktore) w bardziej ruchliwych miejscach montuja nadajniki pozwalajace korzystac z darmowego bezprzewodowego internetu. Pamietaj tylko o tym aby nie bawic sie sieciowym bezprzewodowym internetem poza granicą. W Orange z tego co pamietam jak sie pytalem jest to koszt kazdej minuty. Liczony jest normalny roaming. Warto tez dodac ze lepiej sprawdzic czy jestesmy jeszcze w danej sieci z ktorej korzystamy w okolicy granicy panstwa. Powodem tego moga byc silniejsze nadajniki zagranicznych sieci siegajace naszego terytorium. Wtedy mimo ze jestesmy u siebie zaplacimy jak za roaming.

_________________
nie pyskuj bo ściana
najlepsza przyjaciółka-fajerka


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: