Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Witam serdecznie :)

Może ktoś z was startował do pracy w ITD na stanowisko MŁODSZEGO INSPEKTORA TRANSPORTU DROGOWEGO ??!!

Zawsze było w ten sposób że potencjalny kandydat musiał spełniać minimalne kryteria:
* posiadanie obywatelstwa polskiego,
* posiadanie prawa jazdy co najmniej kategorii B,
* ukończone 25 lat, -
* posiada wymagany stan zdrowia dla stanowiska inspektora transportu drogowego,
* umiejętność obsługi komputera (Word, Excel),
* znajomość ustawy o transporcie drogowym wraz z aktami wykonawczymi,
* znajomość prawa o ruchu drogowym wraz z aktami wykonawczymi,
* znajomość co najmniej jednego języka obcego (niemiecki, angielski, francuski lub rosyjski),
* znajomość kodeksu postępowania administracyjnego.


To co rozmawiałem z panią w ITD Poznań to mówiła że w ostatniej "X edycji" było 72 osoby spełniające a tylko dwa etaty.
Kwalifikacja odbywa sie w kilku etapach( wiedza prawna , wiedza o ruchu drogowym , test z jezyka obcego )itd
Ostatnio zauważyłem ogłoszenie o naborze w ITD Poznań ale jako warunek konieczny jest
"Wymagania konieczne:
- ukończony kurs specjalistyczny dla kandydatów na stanowisko młodszego inspektora transportu drogowego z pozytywnie zdanym egzaminem kwalifikacyjnym."
http://www.witdpoznan.pl/index.php?opti ... &Itemid=28

Nigdy tego nie widziałem, czyli co najpierw trzeba zrobić kurs specjalistyczny, który pewnie bedzie kosztował kilka tysięcy( np. kurs na egzaminatora państwowego kat B -2400zł) a później dopiero bedzie można stawać do składania papierów do pracy w ITD ???

_________________
.A


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 20:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lut 2007, 23:39
Posty: 143
Lokalizacja: Wrocław

Inspektor jest stanowiskiem publicznym. Nie ma tam zwykłego naboru, tylko nowych pracowników przyjmuje się po ogłoszeniu naboru w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP). Jest weryfikacja kandydatów i Ci, którzy przejdą, rozpoczynają półroczne szkolenie w Legionowie. To nie jest tak, że ukończysz jakiś magiczny kurs i możesz startować na inspektora. Dopiero gdy w BIP pokaże się ogłoszenie, to można składać papiery. Trzeba czekać i śledzić witrynę GITD. I śledzić BIP, bo może akurat jest potrzeba...

_________________
A ja, jeżely pan pozwoly, z przyjemnością!!!


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 20:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Cytuj:
.... Jest weryfikacja kandydatów i Ci, którzy przejdą, rozpoczynają półroczne szkolenie w Legionowie. To nie jest tak, że ukończysz jakiś magiczny kurs i możesz startować na inspektora...
W 100% z Tobą się zgadzam. Było w ten sposób że jest zapotrzebowanie później rozmowy, testy kwalifikacyjne i wyłoniony kandydat odbywał szkolenie w Legionowie.
Ale czytając to http://www.witdpoznan.pl/index.php?opti ... &Itemid=28 dla mnie wynika jasno że musisz zrobić najpierw kurs specjalistyczny dla kandydatów na stanowisko młodszego inspektora transportu drogowego z pozytywnie zdanym egzaminem kwalifikacyjnym. i dopiero później możesz składać papiery na to stanowisko. Czyli podobnie jak na egzaminatora państwowego, najpierw musisz zrobić kurs(uprawnienia) a dopiero później możesz starać sie o prace.

_________________
.A


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Nigdy tego nie widziałem, czyli co najpierw trzeba zrobić kurs specjalistyczny, który pewnie bedzie kosztował kilka tysięcy( np. kurs na egzaminatora państwowego kat B -2400zł) a później dopiero bedzie można stawać do składania papierów do pracy w ITD ???
popatrz na wymagania, gdzie znajdziesz ludzi znających prawo o ruchu drogowym w stopniu średnim?
do tego akty wykonawcze, ustawa o transporcie drogowym, postępowanie administracyjne i jeszcze język.

podejrzewam, że absolwenci prawa bez przygotowania nie spełniliby wymagań.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Cytuj:
Cytuj:
...Nigdy tego nie widziałem, czyli co najpierw trzeba zrobić kurs specjalistyczny, który pewnie bedzie kosztował kilka tysięcy( np. kurs na egzaminatora państwowego kat B -2400zł) a później dopiero bedzie można stawać do składania papierów do pracy w ITD ???
popatrz na wymagania, gdzie znajdziesz ludzi znających prawo o ruchu drogowym w stopniu średnim?
do tego akty wykonawcze, ustawa o transporcie drogowym, postępowanie administracyjne i jeszcze język.

podejrzewam, że absolwenci prawa bez przygotowania nie spełniliby wymagań.
No właśnie mnie tego uczyli przez 5 lat na Politechnice Poznańskiej no może bez akt wykonawczych a później żeby to wszystko utwierdzić wysłali na Certyfikat kompetencji zawodowych w międzynarodowym transporcie rzeczy.

_________________
.A


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 20:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

facet z takimi wiadomościami na zawołanie prowadzi pewnie swoją działalność.
za takie pieniądze jakie oferuje ITD można wziąć kogoś ze średnimi umiętnościami i poduczyć.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 20:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

To co ostatnio rozmawiałem z panią w ITD Poznań to jest tylu chętnych na stanowisko młodszego inspektora w ITD, że w pierwszej kolejności liczą sie mgr bądź mgr inż.Transportu z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem( nie mówie że ktoś ze srednim wykształceniem nie ma szans)/ Dlatego zaraz po studiach zacząłem dygać za sterem, raz że bardzo to lubię a dwa aby obyć się ze strukturami transportowymi od praktyki.

Powracając do mojego pytania w temacie, wie może jak to jest ??

_________________
.A


Ostatnio zmieniony 17 lis 2009, 21:01 przez Marycha, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 21:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Kolego, daj sobie spokój z pracą w ITD. To praca do której trzeba mieć wyprany mózg. Jeżeli już chcesz mieć władzę na innymi i budzić postrach na drodze :lol: to idź do drogówki. Będziesz miał bardziej urozmaicone, życie. Jak się ustawisz to może pośmigasz Vectrą :wink: a pozatym zawsze trafi się jakiś pościg albo obława a nie to co w ITD. Masa papierkowej roboty i bycie znienawidzonym przez 3/4 kierowców zawodowych.


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 21:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Cytuj:
Kolego, daj sobie spokój z pracą w ITD. To praca do której trzeba mieć wyprany mózg. Jeżeli już chcesz mieć władzę na innymi i budzić postrach na drodze :lol: to idź do drogówki. Będziesz miał bardziej urozmaicone, życie. Jak się ustawisz to może pośmigasz Vectrą :wink: a pozatym zawsze trafi się jakiś pościg albo obława a nie to co w ITD. Masa papierkowej roboty i bycie znienawidzonym przez 3/4 kierowców zawodowych.
Dobrze mówisz tylko jak była komisja wojskowa to miałem problemy z nogą i dostałem kat B czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej, w póxniejszym czasie miałem kilka zabiegów i jest ok . Chciałem na ponowną komisje lekarską stanąć ale juz jes twojsko zawodowe i nie moge stanąc ponownie ;(
Do policji , wojska czy do straży to z kat wojskową B nie ma szans a do ITD to jeszcze przejdzie, bo juz mam noge w pełni zdrową ale w ksiażeczce wojskowej nadal widnieje kat b ;(

_________________
.A


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 21:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
at B czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej
Skoro czasowo, to musisz znaleźć sposób, żeby to odkręcić.


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Byłem w WKU i jakiś majorek powiedział mi krótko" Teraz jest wojsko zawodowe,Pan ma kat B i jest przeniesiony do rezerwy" odwrócił sie na pięcie i poszedł. Wiec temat uważałem za zamkniety, gdyż najważniejsze jest zdrowie a nogę mam juz wpełni sprawną :)

Powracając do mojego pytania w temacie, wie może jak to jest ??

_________________
.A


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 21:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2006, 10:23
Posty: 17
Lokalizacja: OK

Cytuj:
za takie pieniądze jakie oferuje ITD można wziąć kogoś ze średnimi umiętnościami i poduczyć.
jakie to sa pieniadze? (tak pi razy oko;))


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 22:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Cytuj:
Cytuj:
za takie pieniądze jakie oferuje ITD można wziąć kogoś ze średnimi umiętnościami i poduczyć.
jakie to sa pieniadze? (tak pi razy oko;))
To co sie dowiedziałem to około 2200zl młodszy inspektor + dodatki,
natomiast starszy inspektor 2800zl+dodatki

_________________
.A


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 17 lis 2009, 22:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 gru 2007, 15:56
Posty: 842
GG: 7415311
Samochód: Mercedes Benz S124
Lokalizacja: Łobez!/Lębork

Wydaje mi się że w tym pierwszym cytowanym ogłoszeniu jest ewidentny błąd, no chyba że ITD zmieniło zasady rekrutacji.
Dotychczas wyglądało to tak że po przejściu wstępnych kwalifikacji kandydat na Młodszego Inspektora ITD kierowany był właśnie na wspomniany sześciomiesięczny kurs na ww. stanowisko a w trakcie jego trwania zatrudniony był na stanowisku "REFERENTA". Ten sześciomiesięczny kurs kończył się wspomnianym także egzaminem.
Nie wydaje mi się żeby ITD wprowadziło tak rewolucyjną zmianę jaką byłoby przyjmowanie osób po kursie który do tej pory sami prowadzili - kto o zdrowych zmysłach zdecydowałby się na płatny sześciomiesięczny kurs po którym nie ma gwarancji zatrudnienia.

Oto cytat z zeszłorocznego naboru do zachodniopomorskiego WITD:
Cytuj:
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Szczecinie

Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego

poszukuje kandydatów na stanowisko:

młodszego inspektora transportu drogowego
a w okresie sześciomiesięcznego kursu specjalistycznego dla kandydatów na inspektorów transportu drogowego kandydat zostanie zatrudniony na stanowisku: referenta.
Chyba trzeba zadzwonić, zapytać raz jeszcze i uświadomić im że popełnili błąd bo szukałem chwilę w necie i nie znalazłem ani jednego ośrodka który prowadziłby takie szkolenia dla kandydatów.

_________________
Volvo FH13 500 2016; Volvo FH16 6x2 470 1998; LE "Royal"
Mercedes Benz S124 220TE 1993
ex: JELCZ XF 105 SSC 460 2008; MAN TGX 18.440 2008; Volvo FH16 540 4x2 2007; Volvo FH13 480 6x2 2007; Mercedes Benz Actros MPII 2007;


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 18 lis 2009, 6:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Kolego, daj sobie spokój z pracą w ITD. To praca do której trzeba mieć wyprany mózg...
z tym się nie zgodzę.
znam i współpracuję z paroma inspektorami lub byłymi inspektorami i są to bardzo otrzaskani ludzie w swoim temacie.
pensja nie może być wielka ponieważ ci lepsi dorabiają sobie prowadząc kursy ADR, czasu pracy, prawa transportowego itp. w weekendy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 18 lis 2009, 12:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Nigdy tego nie widziałem, czyli co najpierw trzeba zrobić kurs specjalistyczny, który pewnie bedzie kosztował kilka tysięcy( np. kurs na egzaminatora państwowego kat B -2400zł) a później dopiero bedzie można stawać do składania papierów do pracy w ITD ???
Witam serdecznie :)
Marycha nigdy nie mów nigdy :D
Jest to nabór dla gośći po Legionowie, sam z czystej ciekawośći orientowałem się w temacie, lecz tak czy siak nie mam lat :] musisz czekać na następny nabór kiedy nie będzie takiego wymogu. Koszt kursu to ok 8000-11000zł, do zwrotu jak nie zdasz. Był też nabór na referenta, tam było chyba łatwiej się dostać niż na inspektora, lecz referentów też wysyłali na takie szkolenie, także dla takich ludzi(pewnie kilku) jest to skierowane. No chyba że są tacy którzy nie zdali z poprzednich naborów.
Cytuj:
Byłem w WKU i jakiś majorek powiedział mi krótko" Teraz jest wojsko zawodowe,Pan ma kat B i jest przeniesiony do rezerwy" odwrócił sie na pięcie i poszedł. Wiec temat uważałem za zamkniety, gdyż najważniejsze jest zdrowie a nogę mam juz wpełni sprawną
Dużo osób właśnie chciało zostać, jednak zdrowie im na to nie pozwalało (przy szczegółowych badaniach wychodziły ubytki w zdrowiu) myśle że największą zachętą było to że wypłata ok 2000zł oraz fakt że praca lekka, a wykształcenie nie wymagane(chyba gimnazjalne) oczywiście tyczyło się to podoficerów, a właściwie szeregowych. Jeżeli masz wyższe, to możesz iść na oficera(co by mnie skłoniło do poważnego zastanowienia)znaczy musiałbyś się dostać na szkółke dla oficerów (też nie taka łatwa sprawa) która trwa chyba ok roku ale po tym masz podporucznika i to już jest całkiem całkiem szycha jak na początek, kasa też większa. JA tam wojsko wspominam naprawdę miło, pomimo że niechętnie się tam wybierałem.


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 18 lis 2009, 16:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Z czystej ciekawości przed chwilką zadzwoniłem do ITD POznań.
Pani powiedziała że jest to nabór dla byłych inspektorów bądź czynnych inspektorów którzy chcielliby pracować w Poznaniu.
ITD Poznań potrzebuje inspektora na juz!! dlatego wymogiem koniecznym jest posiadanie kursu specjalistyczny dla kandydatów na stanowisko młodszego inspektora transportu drogowego z pozytywnie zdanym egzaminem kwalifikacyjnym.
Wiec ja spytalem sie czy mozna zrobic sobie prywatnie taki kurs, odpowiedziala ze niee. taki kurs maja tylko obecni badz byli inspektorzy.

_________________
.A


Tytuł: Re: Praca w ITD
Post Wysłano: 18 kwie 2024, 22:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 kwie 2024, 21:54
Posty: 1

Witam, za parę dni mam egzaminy wstępne do WITD w Krakowie. Czy chciałby się ktoś podzielić jak te egzaminy wyglądają? Na co się przygotować? Ile to potrwa? Jak w praktyce wygląda cały proces rekrutacji? Jakieś rady? Może posiada ktoś materiały z których można się przygotować? Będę wdzięczna za odpowiedzi.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: