Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 cze 2009, 11:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 gru 2007, 11:15
Posty: 18
GG: 0

Witam,

czy w/w usterka kwalifikuje się do natychmiastowego usunięcia? dodam, że wyciek nie jest specjalnie duży, a oleju między wymianą dolewać nie trzeba.

Scania 124, 400 HP (pompa+wtryski), '98

dzięki & pozdrawiam
Peugeot


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Jedziesz do sklepu typu Suder ah Suder, Opoltrans, kupujesz takie uszczelki(do Premium coś koło 80 zł płaciłem w tamtym roku-no w każdym razie w granicach 100 zł) zrywasz starą a nowe zakładasz na odrobinie silikonu czerwonego (nie dawaj go za dużo żeby go nie wciągnęło i nie zatkało kanałów olejowych) robota raptem na 2 godziny.

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

:shock: "Sylikon"-żenada Rozbrajają mnie ludzie którzy uważają sylikon za złoty środek na wszystko cieknie silikon znowu cieknie więcej silikonu buhaha :lol: Nawet już nowe uszczelki i do tego zrobione z gumy chcesz dawać na ten "wspaniały przeważnie czerwony środek" Żal i nic więcej :lol:
Więc wiesz kolego silinkon jest najlepszy wogóle pozbądź się uszczelek i tylko na silikonie :D
A tak prywatnie to ja nawet zupe z silikonu gotuje no pyszna jest :lol:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Ale Ty jesteś debil przysięgam... dodałem że na odrobinie silikonu czytac nie umiesz? Zawsze on poprawi szczelnośc...

I fachowcu od kiedy uszczelki pod dekle są z gumy? heloł fachowiec wielki się odezwał

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Cytuj:
Ale Ty jesteś debil przysięgam... dodałem że na odrobinie silikonu czytac nie umiesz? Zawsze on poprawi szczelnośc...
:shock: Oj ostre słowa mógłbym odp. tym samym ale po co :U
Cytuj:
I fachowcu od kiedy uszczelki pod dekle są z gumy? heloł fachowiec wielki się odezwał
Fachowiec może ze mnie żaden bo ciągle sie ucze.
Ale to kiedś uszczelki pod dekle były robione z korka lub klingierytu np.jelcz (SW-680) A teraz praktyczne wszystkie koncerny mają uszczelki pod dekle(pokrywy zaworowe) wytworzone z materiałów o właściwościach gumy :P


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Scania w swoich silnikach wogóle nie zaleca stosowania silikonu. Wystarczy że odrobina zatka np. dyszę natrysku oleju na tłok i prowadzi to do zatarcia tego tłoka w cylindrze. Jak się zakłada dobrej jakości części to muszą trzymać. To nie Jelcz żeby wszytko było krzywe.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

[quote]Scania w swoich silnikach wogóle nie zaleca stosowania silikonu. Wystarczy że odrobina zatka np. dyszę natrysku oleju na tłok i prowadzi to do zatarcia tego tłoka w cylindrze. Jak się zakłada dobrej jakości części to muszą trzymać. To nie Jelcz żeby wszytko było krzywe.
quote]

Ogolnie prawda, poza rozrzadem silnika tzn obudowa.

Poza tym temat jak i cala tresc wg mnie debilna :?
W sumie w czym jest problem ? Jest wyciek (niespecjalnie skomplikowany) to trzeba go usunac. Tylko dziad bedzie z czyms takim jezdzil i po jakims czasie fajdal asfalt.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: