Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 sty 2009, 13:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2009, 9:27
Posty: 6
GG: 0
Samochód: daf xf

Mam problem z daf-em xf95 2004r. Auto spada z obrotów.


Post Wysłano: 14 sty 2009, 18:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Napisz coś więcej.... w której fazie pracy spada z obrotów... łatwiej będzie komuś dojść do przyczyny

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Post Wysłano: 15 sty 2009, 21:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2009, 9:27
Posty: 6
GG: 0
Samochód: daf xf

mam problem z Dafem 95XF 2004r. podczas jazdy samochod spada z obrotów, np.z 1500 obr. spada na minimalne obroty po czym gdy puszcze pedal przyspieszenia i wcisne go z powrotem auto z powrotem wchodzi na obroty. na poczatku zdarzalo sie to rzadko a teraz bardzo czasto. bylem tym samochodem w trzech serwisach dafa. wymienili mi pompe paliwowa, wszyskie filtry, czujnik cisnienia przeplywu powietrza, podlaczaja go pod tester i nie pokazuje zadnych bledow. ja mysle ze to jest potencjometr od pedału przyspieszenia, ale w serwisach mowia ze to nie to bo komputer by to wykryl. a moze ktos wie jak wymienic taki potencjometr to zrobie to sam?
pozdrawiam
dzieki za kazda radę!!!


Post Wysłano: 17 sty 2009, 1:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2008, 23:41
Posty: 163
GG: 0

W Dafie jest tak że jak wciśniesz hamulec to od razu odcina "gaz" i spadają obroty do wartości biegu jałowego, sprawdz czy nie robi jakiegoś zwarcia czujnik hamulca. U znajomego Daf potrafił sam zgasnąć podczas jazdy , a przyczyną była zła masa ( nie dokręcone dokładnie kable) na wiązce kabli pod antrapą w tym plastyku po stronie pasażera gdzie idzie cała instalacja do kabiny.


Post Wysłano: 17 sty 2009, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2009, 9:27
Posty: 6
GG: 0
Samochód: daf xf

dzięki kolego za rade. rzeczywiscie tak jest jak piszesz, dzis to sprawdzałem. wcisnąłem pedał przyśpieszenia i pedał hamulca i rzeczywiscie spadł z obrotów. to tu napewno bedzie jakas awaria bo robilem tak kilka razy i czasami jest tak ze nie spada z obrotów. mało tego włączałem tez tempomat i tez raz działa raz nie działa. wiem ze tempomat jest połączony z pedałem hamulca bo przeciez wcisnięcie hamulca rozlacza tempomat.sprawdzałem tą wiązkę kabli co ida do kabiny i tam jest ok. a moze ktos wie gdzie jest tam jakis czujnik hamulca lub gdzie szukac awari? dzięki pozdrawiam


Post Wysłano: 22 sty 2009, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2009, 9:27
Posty: 6
GG: 0
Samochód: daf xf

naprawiam sam ten samochód(metoda prób i błędów).i wymieniłem potęcjometr od pedału gazu. auto jedzie i nie spada z obrotów , ale wyświetliła się jakaś awaria hamulca :shock:


Post Wysłano: 22 sty 2009, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 19:26
Posty: 290
GG: 0

Masz racje, to był według mnie potencjometr. Zdarzył się nam podobny przypadek tyle, że w volvo fh, niestety konieczna była wymiana całego pedała.


Post Wysłano: 23 sty 2009, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2009, 9:27
Posty: 6
GG: 0
Samochód: daf xf

a żeby usunąć awarie hamulca pojechałem do serwisu i tam okazało się ,że jest walnięty jeden z przekaźników (przy bezpiecznikach).A co ma wspólnego przekaźnik z potencjometrem? Tego nie wie nikt. Najważniejsze że auto jeździ i nic się nie dzieje.


Post Wysłano: 24 sty 2009, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sty 2009, 19:26
Posty: 290
GG: 0

Może po prostu zbieg okoliczności, że ten przekaźnik się zepsuł;)


Post Wysłano: 24 sty 2009, 19:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

kolego tnij wiazke pod kabina od silnika!! jak nie dziala ci tempomat czasami lub wiesza sie to od tempomatu do kasety silnik ajest jeden niebieski kabelek! od gazu ide 3 splecione w warkocz nie masz szans sprawdzic gdzie przetraty i 2 luzem!! Ja tak mialem w CF gdy dodawalem gazu czasami nie reagowal ponowne puszczenie i wszytko bylo oki, tempomat nie pracowal poprawanie, zadnych usterek silnika!!! Ale w kompuetrze jest taka funkcjia ze mozesz sprawdzic czujnik hamulca i sprzegla i tam byl caly czas rozlaczony czunik sprzegla/ przetary kabel w wiazce od silnika!!! jezli juz wszytko sprawdziles ogladnij wiazke ktora idzie pod kabina do silnika gruba wiazka( moge ci podpowiedziec ze to jest zlacze c3/4 lub 4/5 fioletowa kostka jak dobrze pamietam) zobacz czy pod kabina nie ma jakis zlaman i przewodow nie widac z peszla! Ja bym tam szukal!!!!!!!!!!!Pozdrawiam


Post Wysłano: 24 sty 2009, 19:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

AAA to zlacze jest pod atrapa gdzie wszytki ekostki do kabiny ida znajdziesz bez problemu!!Jak cos to pisz to ci moze jakos jeszcze pomoge gg 3958206!! Pozdrowionka :D


Post Wysłano: 25 sty 2009, 11:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 sty 2009, 9:27
Posty: 6
GG: 0
Samochód: daf xf

dzięki koledzy za dobre rady. Ale na razie jest wszystko dobrze samochód nie spada z obrotów jak coś się będzie działo będe pisał :D


Post Wysłano: 03 lut 2009, 20:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2008, 23:41
Posty: 163
GG: 0

Cytuj:
.A co ma wspólnego przekaźnik z potencjometrem?
Jeśli to był przekaźnik od świateł STOPu to on mógł ci wycinać pedał gazu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: