Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 sty 2009, 14:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

Witam zapisalem sie dzisiaj na kurs C+E i mam takie pytanie na co zwracac uwage podczas jazdy jakies wskazowki zeby latwiej sie prowadzilo?? na jaka dlugosc wypuszczac samochod na zakrecie 90??

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 23 sty 2009, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 gru 2008, 22:32
Posty: 145
GG: 7751267
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Poznań

Przy jeździe z przyczepą nie trzeba się mocno zadawać bo przyczepa ładnie idzie za samochodem. W przypadku naczepy to musisz tak daleko jechać aż koła będą zbliżały się do krawędzi zakrętu.

_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy.


Post Wysłano: 23 sty 2009, 17:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2008, 18:00
Posty: 36
GG: 0
Samochód: mazda 3

Kolega Michu15 dobrze pisze ,jezdząc przyczepą typu tandem nie ma wielkiej różnicy jak byś prowadził samą solówke,naczepa to już inna historia.Jzada do przodu to pikuś ,schody sie zaczynaja przy cofaniu,z resztą zobaczysz na pierwszej próbie na łuku(tylko sie nie przestrasz hehe) bo początki są trudne ale potem to juz jakos idzie.Najlepiej to poproś instruktora niech pierwszy łuczek sam zrobi a Ty bacznie obserwuj jak to robi.Pozdro


Post Wysłano: 23 sty 2009, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 lip 2008, 14:09
Posty: 144
GG: 7250824
Samochód: Mercedes 814D

Cytuj:
Kolego chyba pomyliłeś pojęcia. Cofanie naczepą jest trudne?? Chyba to miało być tak: Jazda z przyczepą do przodu jest bardzo łatwa(prościej niż z naczepą) a schody zaczynają się przy cofaniu ale nie martw każdy sposób wymaga treningu(ja mam 16 lat i potrafię już cofać przyczepą jak "stary") :PP. Przy naczepie jest odwrotnie:P
Zależy o jakiej przyczepie mówisz. Kolega mati22 wspominał o przyczepie typu tandem, czyli ta z osią/osiami centralnie umieszczonymi. Tego typu przyczepą cofa się łatwiej niż naczepą. Tobie zapewne chodziło o przyczepę dwuosiową z osiami umieszczonymi na skraju przyczepy. Taką przyczepą rzeczywiście trudniej się cofa (ze względu na dwa punkty łamania się zestawu), za to przy jeździe na wprost zestaw jest stabilniejszy.

_________________
Nie, nie mam 13 lat...


Post Wysłano: 24 sty 2009, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2009, 1:28
Posty: 13
GG: 0

Mi się zawsze wydawało że cofanie jest najłatwiejsze z naczepą bo ciągnik krótki naczepa długa czyli wolno sie łamie a szybko kontruje i takie też pozytywne wrażenie odniosłam przy pierwszej jezdzie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: