Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 lut 2008, 11:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 20:09
Posty: 11
GG: 0
Lokalizacja: Zwoleń

Obecnie mam Volvo FH12 420, i powiem tak jeździłem już Scanią Dafem Volvem, Renówką, Manem i sądzę że DAF jest najlepszy wygodny funkcjonalny, i jak ktoś mówi że Daf ma duży tunel silnikowy to nich wejdzie do 105 i zobaczy czy taki duży, a jak nie chce mieć tunelu wcale to niech jeździ Magnumką


Ostatnio zmieniony 14 lut 2008, 19:57 przez Golda15, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 14 lut 2008, 16:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2006, 15:58
Posty: 107

Cytuj:
Obecnie mam Volvo FH12 420, i powiem tak jeździłem już Scanią Dafem Volvem, Renówką, Manem i sądzę że DAF jest najlepszy wygodny funkcjonalny, i jak ktoś mówi że Daf ma duży tunel silnikowy to nich wejdzie do 105 i zobaczy czy taki duży, a jak nie chce mieć tunelu wcale to niech jeździ Magnumkom
Chyba tylko jeszcze nie jeździłeś Iveco i Mercedesem z płaską podłogą...?

A nie pisze się
Cytuj:
Magnumkom

Tylko Magnumką.

Pozdrawiam.

_________________
RENAULT Magnum RULES !!! !!! !!!

Polecam główną strone RENAULT Magnum: http://www.newmagnum.com/magnum_pl.htm
http://www.renault-trucks.pl/magnum-veg ... ml?lang=pl


Post Wysłano: 14 lut 2008, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 22:55
Posty: 527

A jak sprawa wygląda odnośnie uszczelnienia "kocich oczu" w wersji XF105 Super Space Cab?


Post Wysłano: 14 lut 2008, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 20:09
Posty: 11
GG: 0
Lokalizacja: Zwoleń

Cytuj:
Chyba tylko jeszcze nie jeździłeś Iveco i Mercedesem z płaską podłogą...?

A nie pisze się
Cytuj:
Magnumkom

Tylko Magnumką.

Pozdrawiam.
Nie chciałem się rozpisywać,
dzięki za poprawkę


Post Wysłano: 05 kwie 2008, 16:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2007, 22:50
Posty: 782
Lokalizacja: Ślesin / Konin

Ja może coś napiszę o serii Ati, dokładnie o modelu 85. W całym tym temacie było tylko o większym modelu lecz nic konkretnego.

Wady:
-słabe wyposażenie podstawowe
-brak schowków lecz to w tamtych latach było dość normalne (raczej jego cecha a nie wada)
-niskiej jakości plastiki i ich spasowanie
-słabo wyciszona kabina

Zalety:
+ekonomiczny silnik oraz równie dobra skrzynia biegów
+bardzo dobra dostępność części orginalnych, zamiennych oraz używanych
+zerowa awaryjność

Samochód ten raczej się nie nadaje na dłuższe trasy choć sporadyczne wyprawy trwające 3 lub 4 dni można wytrzymać. Podwójna obsada w tej kabinie to totalny koszmar lecz nie ma rzeczy niemożliwych. Autem raczej kierowca nie będzie zachwycony ale szef nie powinien narzekać ze względów finansowych. Dafa tego można spokojnie polecić ale trzeba się liczyć z tym, że jest to ciężarówka stworzona na krótkie dystanse.


Post Wysłano: 05 kwie 2008, 21:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Fakt man ma bardzo wysoka kabine ale kompletny brak porecznych schowkow dla kierowcy bardzo odczuwalny jest brak tego na srodku kabiny co jest w dafie wraz z wysowana puleczka
Daf ssc ma bardzo duzo miejsca w kabinie ale nawet w sc mozna spokojnie podrozowac w 2 osoby chociaz troche balagan na lozku sie robi

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 12 kwie 2008, 16:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2008, 15:08
Posty: 6
GG: 3655870

Oj dawno mnie tu nie było wiec powiem Kolegom ze co do Dafa uczyłem sie jezdic na nim dziś mam xfa sc,ati,dobry samochód ale już stary palić pali rożnie nie można gdybać ze Daf jest zły bo kształt brzydki walory wyglądu sa znaczne ale nie dla wszystkich mowa o wygodzie Kierowcy,obslugujac I-Rus,wole mieć ssc i pracować Wygodnie,wiec dziś powiem wam ze za tydzień będę miał nowy skład ssc plus Krone naczepe,trochę jeździłem Actrosem 1840 ale nie mam przekonania do pol automatu,mówiąc o Magnum to trochę kiepskie auto jak dla mnie z wzgledu eksploatacji,premium dci trochę słabe i małe,wracając do Magdy to kazdy jezdi tym co ma lub tym który mu pasuje,Pozdrawiam Trucklinera choć jeszcze nie miałem okazji poznać i Donalda $Macka mlodych wozaków.bywajcie bajo.


Post Wysłano: 14 cze 2008, 19:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2008, 14:43
Posty: 3
GG: 0

Cytuj:
nawet w sc mozna spokojnie podrozowac w 2 osoby chociaz troche balagan na lozku sie robi
oj łóżko górne jest makabryczne, ja jak z tatą jeździłem to makabra, staremu mówiłem że wieko mam nad sobą, lrdwie można się wydostać jeszcze te pasy trzymające 8) :P


Post Wysłano: 15 cze 2008, 12:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

No masz racje ze górne jest fatalne ale lepsze takie jak nic

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 15 cze 2008, 15:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2008, 14:43
Posty: 3
GG: 0

górne jak górne ale dolne to jest niesamowite chyba w żadnej ciężarówce nie ma tak wygodnego łóżka,


Post Wysłano: 15 cze 2008, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Dolne nie dosc ze wygodne to jeszce duze

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 16 cze 2008, 14:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 cze 2008, 14:43
Posty: 3
GG: 0

Cytuj:
Dolne nie dosc ze wygodne to jeszce duze
2 osoby się bez problemu zmieści :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 28 lip 2008, 6:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 cze 2008, 21:23
Posty: 29

Cytuj:
Heh kłutnie jak na kazdym forum ja tu nowy jestem ale takie cuś mnie smieszy każdy lubi co innego. A co do ciężarówek to tata jezdzi starawą renią 380 kucy z kwadratowym liczniczkiem furka smiga prawie 100 a tacho rysuje 90 i jak narazie to żaden Daf go nie wyprzedził :)
Kolego sztuka nie jest wyprzedzanie z górki czy na prostej tylko pod górkę jeśli ja przy swoim DAF-ie nie miałbym kagańca to raczej bez problemu wyprzedziłby Renowke. A mówiąc o zaletach to bardzo zadowala mnie moc. Chociaż mamy pod maską 430 koni to wiele razy przy 24 tonach wyprzedzaliśmy ROBURA który miał 460 albo RENIĘ tez z 460 konnym silnikiem czy też MAŃKA albo IVECO. Jedyne auto co ma naprawde dobre silniki to dla mnie jest SCANIA bo naprawde jej silniki maja kopa.


Post Wysłano: 03 wrz 2008, 22:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2008, 23:10
Posty: 11
GG: 8643692
Lokalizacja: Podkarpacie

ok ok ale skoro Daf jest taki świetny to czemu czołowe firmy polskie i europy w swojej flocie nie przewazaja Dafami??Sa to Volva Scanie Many ale Dafy nie widzialem.Np. polski Pekaes góruje tam Volvo,Omega Pilzno cos tam ma tych dafów ale tego jest z 10 a wiekszosc Volvo,rumunskie Edy skoro na gory tak nadaje sie dobrze Daf to czego edy ich nie ma??Vos Logistics przewaga no chyba tu bd Maki nie??ale Dafy ??nieetak wiec czesc gada głuypoty ze Daf taki siaki ze najlepszy albo cos tam a Volvo, że kiepskie....Poprostu chodzi o to, że volvo jest za drogie dla was i tyle


Post Wysłano: 03 wrz 2008, 22:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
ok ok ale skoro Daf jest taki świetny to czemu czołowe firmy polskie i europy w swojej flocie nie przewazaja Dafami??Sa to Volva Scanie Many ale Dafy nie widzialem.Np. polski Pekaes góruje tam Volvo,Omega Pilzno cos tam ma tych dafów ale tego jest z 10 a wiekszosc Volvo,rumunskie Edy skoro na gory tak nadaje sie dobrze Daf to czego edy ich nie ma??Vos Logistics przewaga no chyba tu bd Maki nie??ale Dafy ??nieetak wiec czesc gada głuypoty ze Daf taki siaki ze najlepszy albo cos tam a Volvo, że kiepskie....Poprostu chodzi o to, że volvo jest za drogie dla was i tyle
A jaka jest różnica w cenie między Volvo a DAF-em? Tak mniej więcej.. ?

_________________
ego


Post Wysłano: 03 wrz 2008, 22:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Volvo to Volvo i wszystko jasne. Jest o wiele droższe ale zauważ ze wielkie firmy jak kupują to od razu po kilkadziesiąt aut wiec maja upusty i są przywiązani do marki. A daf jeździ w wielu firmach np w Holandii a i w Polsce się takie znajda np BIG GO

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 03 wrz 2008, 22:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Przy kilkuletnim leasingu lub podobnym finansowaniu różnice w racie miesięcznej są kosmetyczne.A jeśli nie bierze się pod uwagę opcji wykupu tylko oddaje w pewnym momencie biorąc następny pojazd, nowy, to jest to praktycznie bez znaczenia.Dużo bardziej istotne są sprawy eksploatacyjne w trakcie użytkowania.

_________________
ego


Post Wysłano: 04 wrz 2008, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2008, 23:10
Posty: 11
GG: 8643692
Lokalizacja: Podkarpacie

tak kolego, a co do Big GO! to pl czy CZ firma??bo w trakerze czytalem ze maja cos 30 aut same Xf105 a tez bylo, że Waberer's podpisuje kontrakt z Volvo na 1500 aut


Post Wysłano: 05 wrz 2008, 9:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Cytuj:
tak kolego, a co do Big GO! to pl czy CZ firma??bo w trakerze czytalem ze maja cos 30 aut same Xf105 a tez bylo, że Waberer's podpisuje kontrakt z Volvo na 1500 aut
Czytaj forum w całości, a nie zadawaj głupich pytań to się dowiesz i o jednym i o drugim. :P


Post Wysłano: 05 wrz 2008, 11:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 11:59
Posty: 114
GG: 0
Lokalizacja: Zamość /k Bydgoszczy

MI sie wydaje ze kolega BarekFh16 jest za bardzo zapatrzony w Volvo. Nie mozna jednak złego słowa powiedziec o volvie czy tez o dafie, kazdy chwali swoje. Volvo jest dobre w tym a daf w tamtym. Moj ojciec i brachol jezdzą dafami, ja mesiem ale i tak najbardziej widzi mi sie scania. Ale nie mam do nikogo pretensji ze ktos czegos nie lubi w scanii. A ty kolego BarekFh16 cos taki za bardzo przyklejony jestes do volva. Podejrzewam ze jak twoj ojciec czy tam kto inny z twoich znajomych zmieni auto na np: iveco czy renie to bedziesz chwalił znowu inną marke i wymieniał firmy które je mają w swojej flocie. Ja ci moge wymienic firma ktora ma i volvo i dafa i wtedy szukaj przyczyny dlaczego maje te auta a nie inne. Taki MIRATRANS ma to i to, i dlaczego weszli w dafy?! Kazdy widzi zalety pod roznym wzgledem. A ceny tych marek zblizaja sie do siebie. Kiedys to byly duze roznice. ale rynek sie zmienia. Pozdro panowie i radze wprowadzic troche dorosłości do tego tematu a nie tylko swoje "widzi mi sie"


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: