Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 gru 2008, 23:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2007, 21:47
Posty: 133
GG: 4492357
Samochód: MAN F 2000 19.414
Lokalizacja: Częstochowa

Obrazek



Hmm koledzy kupiłem autko ciezarowe i jest w nim takie cos. Czy ktos wie co to jest ? Tzn ze to lokalizator GPS to wiem ale jak to działa. Czy da sie sciągnąc jakies oprogramowanie do tego na PC ? Czy mozna to uruchomic dla siebie ? Auto pochodzi z niemieckiej spedycji.

Na tym boxie jest napisane :

DATCOM H-System-Box
ponizej jakies cyfry i napis DI CO TEC

Czy ktos mi z tym pomoze bo ciekawi mnie co to moze byc ? Dodam ze w aucie jest zamontowana nawigacja VDO DAYTON. Fajnie było by to uruchomic u mnie.
Cos juz znalazłem tu : http://www.intelligent-systems.de/DATCO ... age004.jpg[/url]
Pzdr
Michał

Temat tez jest na http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41025

_________________
Maschinenfabrik Augsburg Nürnberg AG w skrócie MAN 19.414 FE EVO :)


Post Wysłano: 17 gru 2008, 23:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Jest to urządzenie działające w systemie GSM (poprzez kartę SIM, taką jak do telefonu).
Wykupuje się abonament w którejś sieci komórkowej, a kartę SIM umieszcza się w tym urządzeniu.
Wysyła ono co pewnie czas informacje na temat pojazdu (lokalizacje, czy się porusza, przebyte kilometry itp.)

Co do dokładnego działania musisz zapytać kogoś kto zajmuje się takimi urządzeniami. :wink:


Post Wysłano: 18 gru 2008, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2007, 21:47
Posty: 133
GG: 4492357
Samochód: MAN F 2000 19.414
Lokalizacja: Częstochowa

Czyli to działa na zasadzie komórki ? Myslałem ze to jest powiązane z GPS i bezpłatne. Na taki trop wprowadziła mnie nawigacja Vdo Dyton z którą jest to połączone i przyręcone wkrętami jedno do drugiego. Pomyslałem ze zaden przewoznik dla wygody kierowcy nie zamontuje gps, ale zrobi to dla siebie (mapa pojazdów) a dla kierowcy przy okazji.

_________________
Maschinenfabrik Augsburg Nürnberg AG w skrócie MAN 19.414 FE EVO :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: