Strona 6 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 888 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 21:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Otóż niektóre naczepy mają rozciągany tył a inne środek.Cześciej widuje się te z rozciąganym tyłem. Masz pilot na którym masz podpisane guziki i sie bawisz. A jak masz przód i tył to przodem nazywamy środek naczepy.
A co do ładowanie 45 to na rozciągana jednokrotnie da się załadować takie pudło. Jest tam mocowanie jak na 40 ft a potem te 5ft zwisa w powietrzu ale trzeba jechać :P A na nie rozciąganą wcale też załadujesz. Jednak najważniejsze jest to jak daleko masz siodło od kabiny. Niektórzy mają tak że jak w plandekach że jest tuż za kabiną (to łatwo sobie wyobrazić) a inni mają tak:
Obrazek
Jak widać jest to pudło 40 ft i jest daleko od kabiny.Na taką naczpę bez problemu wsadzisz 45 ft ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Wieltona zwiększa się nacisk na oś, co powoduje konieczność zezwoleń na ponadgabaryty..
Nie zwiększa nacisku na osie tylko przekracza dopuszczalną długość dla pojazdu członowego i dlatego jest potrzebne zezwolenie na ponad gabaryt
Cytuj:
Jest tam mocowanie jak na 40 ft a potem te 5ft zwisa w powietrzu ale trzeba jechać
W naczepie KRONE z rosciąganym tyłem masz wysuwany zderzak i w tedy nic nie wystaje poza naczepę, podobnie jest w Wieltonce

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 02 lis 2007, 22:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 paź 2007, 18:59
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa

Cóż to prawda że chcem wywieźć 3 kontenery w tygodniu z Hamburga do Polski jednym samochodem.I jakbyś mógł kolego MAN podać mi nr telefonów to tych firm ,do konkretnych osób z którymi mógłbym porozmawiać

[ Dodano: Pią, 02.11.2007, 21:33 ]
Kolego MAN czy ty czasem nie jechałeś ostatnio przez Kołbaskowo ?


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lis 2007, 7:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Kolego MAN czy ty czasem nie jechałeś ostatnio przez Kołbaskowo ?
Wracałem prosto z Moskwy do Niemiec w poniedziałek kolo południa byłem w Kołbaskowie i w wtorek o 23 z powrotem jechałem do Torunia

Tu podaje strony do tych firm gdzie znajdziesz numery kontaktowe do nich
http://www.poltrans.de
http://www.ekb-bremen.de
http://www.glomb.de/
http://www.ntk.de

Cytuj:
Cóż to prawda że chcem wywieźć 3 kontenery w tygodniu z Hamburga do Polski jednym samochodem
Nastaw się na dwa kontenery w tygodniu chyba że nie jeżdzisz na tacho. Inna sprawa jako nowy przewoznik nie dostaniesz roboty w pierwszej kolejnośći

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lis 2007, 9:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

MAN czyli na Twoją naczepę można załadować Wszystkie rodzaje kontenerów?


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lis 2007, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lis 2006, 12:17
Posty: 38
GG: 0
Samochód: KTM Lc2 125:D
Lokalizacja: Męcina->NS

Mój wujek jak jezdzi Kraków-Hamburg to sam robi w tygodniu dwa kursy oczywiscie trzymajac sie tacha a ostatnio pojechali we dwoch to spokojnie 3 kursy w tygodniu


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lis 2007, 18:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
MAN czyli na Twoją naczepę można załadować Wszystkie rodzaje kontenerów?
Dokładnie tak, można załadować na tą naczepę wszystkie rodzaje kontenerów

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lis 2007, 20:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 mar 2007, 15:04
Posty: 153
GG: 539082
Lokalizacja: Słupsk

Kolego MAN
na tym zdjęciu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f6 ... 4c07d.html
na kontenerze jest założona plandeka czyli jak mam rozumieć w środku jest coś sypkiego.A więc jak oni ciebie rozładowywali :?: Na stronce ntk.de widać że niektóre naczepy podkontenerowe są wyposażone w wywrot czy ty też musiałeś mieć taką naczepę jak jechałeś z kontenerkiem do odbiorcy :?: :wink:
Pozdr.

_________________
Trypek1990


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lis 2007, 20:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

trypek1990 W tym przypadku jest to zwykły kontener z plandeką aby można było załadować długie przedmioty których normalnie nie załadujesz przez tylne dzwi jak np hedery do kombajna o długości 6 metrów. Naczepy z wywrotem są stosowane zregóły do silosów lub cystern. Jest taka podajrze Austryjacka firma z odziałem w Polsce mają żółte many w czarne pasy oni urzywają specjalistycznych kontenerów 30 stopowe do przewozu materiałów sypkich. W ntk urzywają tych naczep do przewozu odpadów w kontenerach. W zeszłym roku kupili pare naczep 20 stopowych 3 osiowych z własną hydrauliką zasilną napięciem 400V

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lis 2007, 23:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2006, 16:27
Posty: 81

Nie z Austrii ale Szwajcarii. Firma, o której piszesz to Bertschi. Mają kiprowane kontenery, naczepy produkcji Lag. Dotąd widziałem tylko przy Dafie CF ale może i przy Manach ciągają te naczepy. Zdjęcia takiego zestawu można oglądać w mojej fotogalerii (link poniżej w "transport kontenerów"),a tu nie będę ich wstawiał bo chyba nie ma potrzeby.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 8:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Tomek_daf105 Przyjrzyj się swoim zdjęciom na których masz tesz Mana z tej samej firmy z kontenerem cysterną

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2006, 16:27
Posty: 81

Wiem że mają Many, ale rozmowa dotyczyła kiprowanych kontenerów, a ten przy Manie to zwykły tankkontener na najzwyklejszej podkontenerówce.


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 14:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 paź 2007, 14:34
Posty: 26
Lokalizacja: Wielkopolska- Kobylin

Tomek_daf105 ma racje ten tankkontener jest poprostu na zwykłej podkontenerówce.

_________________
Scania R


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lis 2007, 17:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Tomek_daf105 ma racje ten tankkontener jest poprostu na zwykłej podkontenerówce.
To nie znaczy że nie ciągają naczep z wywrotem. Według waszych wypowiedzi to zalerzy od marki pojazdu jaką naczepę ciągają czy jak. Chodziło mi oto że kolega Tomek_daf105 mówi że nie widział Manów w tej firmie tylko same Dafy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lis 2007, 16:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 15:04
Posty: 52
Lokalizacja: RYBNIK

Man- mam do Ciebie kilka pytań dot ciągania kontenerów z portów niemieckich.
Poważnie zastanawiamy się z ojcem nad wysłaniem jednego zestawu na Hamburg lub Bremen w związku z tym mam te pytania otóż:
- jakie masz koszty "mautów" na trasie do Polski, czy transport kombinowany ma mniejsze "mauty" z założeniem ciągnika euro 2

- Jakie liczysz km z Hamburga do Warszawa, łysomice, Poznań i które granice przekraczasz.
Jeśli możesz proszę udziel mi info na ten temat..
Pozdr


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lis 2007, 17:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
jakie masz koszty "mautów" na trasie do Polski, czy transport kombinowany ma mniejsze "mauty" z założeniem ciągnika euro 2
Za euro 2 maut Hamburg-Kołbaskowo lub Świecko bliżej pare kilometrów to obecnie 61,22 euro. Nie ma znirzek na transport kombinowany. U nas spedycja do karzdego frachtu dolicza 100 euro na maut, zobaczym czy w nowym roku coś dołorzą po podwysce mauta w wrześniu.
Cytuj:
Jakie liczysz km z Hamburga do Warszawa, łysomice, Poznań
W spedycji liczą kilometry z komputera najkrutszą drogą, są przedziały w kilometrach za ile wychodzi stawka za fracht. Nie które stałe roboty są inaczej skalkulowane z stałym klijentem przez to czasem fracht czasami się rózni jak przeliczy się przez kilometry
Cytuj:
które granice przekraczasz.
Zregóły jeżdzę prze Kołbaskowo lub Świecko którego staram się omijać, jak jade do Wrocławia lub w tamte strony to przez Olszynę

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lis 2007, 17:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2007, 15:04
Posty: 52
Lokalizacja: RYBNIK

Cytuj:
Cytuj:
jakie masz koszty "mautów" na trasie do Polski, czy transport kombinowany ma mniejsze "mauty" z założeniem ciągnika euro 2
Za euro 2 maut Hamburg-Kołbaskowo lub Świecko bliżej pare kilometrów to obecnie 61,22 euro. Nie ma znirzek na transport kombinowany. U nas spedycja do karzdego frachtu dolicza 100 euro na maut, zobaczym czy w nowym roku coś dołorzą po podwysce mauta w wrześniu.
Cytuj:
Jakie liczysz km z Hamburga do Warszawa, łysomice, Poznań
W spedycji liczą kilometry z komputera najkrutszą drogą, są przedziały w kilometrach za ile wychodzi stawka za fracht. Nie które stałe roboty są inaczej skalkulowane z stałym klijentem przez to czasem fracht czasami się rózni jak przeliczy się przez kilometry
Cytuj:
które granice przekraczasz.
Zregóły jeżdzę prze Kołbaskowo lub Świecko którego staram się omijać, jak jade do Wrocławia lub w tamte strony to przez Olszynę
Rozumię,
a ile tobie km wychodzi do w/w miejscowosc.
Pewna firma za Poznań proponuje ok 1000euro a za Warszawe 1200euro, dlatego chciałbym znać realne km.. :)

Jeśli możesz powiedz również do czego może dopieprzyć się np: BAG lub POLIZEI.
Chcemy wysłać tam MAGNUM 430 99Rok, w dobrym stanie, nowe gumy i raczej czyściutkie tacho..,
naczepa nówka wielton.
Proszę o pomoc jeśli możesz...


Tytuł:
Post Wysłano: 10 lis 2007, 18:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
a ile tobie km wychodzi do w/w miejscowosc.
Za kilometr wychodzi średnio 60-75 euro centów płacone jest zawsze w dwie strony
Cytuj:
Poznań proponuje ok 1000euro a za Warszawe 1200euro
Frachty do przyjęcia raczej więcej nikt ci nieda wachania to 50-100 euro, słyszałem że niektórzy jeżdzą do Warszawy nawet za 1000 euro
Cytuj:
Jeśli możesz powiedz również do czego może dopieprzyć się np: BAG lub POLIZEI.
Do wszystkiego zalerzy na kogo tafisz jeden sprawdzi tylko papiery i tacho drugi bedzie jezdził na wuzku pod samochodem i szukał dziury w całym czy nie ma wycieków, jakiś luzów no i oczywiście uczuleni są na stan techniczny hamulców. Kiedyś policjant przyczepił się do rdzy na tarczach hamulcowych że cała powieszchnia tarczy nie była wyświecona, na rolkach hamulce były w porządku

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lis 2007, 19:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2007, 19:14
Posty: 25
Lokalizacja: Łowicz

Cześć !
Obserwuje ten temat już dłuższy czas. Głownie zdjecia no i postanowiłem sie wtracic troche. A więc.. miejscowość w której mieszkam(Łowicz) należy do tzw. dziesiątej pancernej. Czemu? A temu, że tak okolo 60% transportu to transport własnie kontenerowy. Jest tutaj wiele firm zajmujących sie tym np BUFAMCO, ROXI-TRANS, EKO-TRANS itd. Jakos nikt do tej pory jakos ich nie złapał (zdjecia) :( Jakie samochody posiadają? Głownie to Renault Magnum, Premium (tez kilka nowych jest), Scanie serii 4, jest tez jedna Rka topline, I pare chińczyków. To są główne auta występujace w tym transporcie. Jedyne co ich wyrównia to świecace tabliczki pod szybami typu np (MAREK ŁOWICZ BUFAMCO). Zdjęcia tych aut? To juz w mojej miescowosci kolejna baja... Na zaprzyjaźnionym parkingu którego własciciela znam staje jeden, dwa kontenery (nie z Łowicza). Reszta? maja swoje parkingi w centrum itd ale niestety osoby które pilnują parkingu nie pozwalają robić zdjec a nie bede robil z siebie idioty i skakał po drzewach jak małe dziecko zeby zrobic zdjecia. No moze kiedys jakos sie uda grzecznie dogadac ;) Płaca: jednii jecza inni zadowoleni ale kazdy powie to samo ze zeby zarobic trzeba miec oczy na zapałkach. No to na tyle mnie tutaj. Do usłyszenia !


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lis 2007, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Bo BUFAMCO są z kategori "zdyszańców" którzy właśnie jeżdzą na zapałkach i przy okazji zanirzają stawki. Człowiek jeżdzi na tacho i robi 2 trasy a oni robią po 3 w tym czasie to oczymś chyba świadczy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 6 z 88 [ Posty: 1744 ] Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 888 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: