Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 lis 2008, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2007, 17:33
Posty: 87
GG: 5555902
Samochód: FH480
Lokalizacja: Białystok

Witam wszystkich.

Mam (chyba) mały problem z centralnym smarowaniem w fh12 2001 rok ciągnik siodłowy,
mianowicie po około sześciu miesiącach od ostatniego uzupełniania smaru(nie wiem czy zostało uzupełnione na maxa), stwierdziłem że zużyło się tylko około 30%(przynajmniej tyle weszło) smaru załadowanego do zbiorniczka.
Zauważyłem też że w tych miejscach gdzie powinno być mokro od smaru jest sucho no i zaczyna mi wszystko piszczeć.

PYTANIA:

1.Może po uzupełnieniu smaru należy coś zrobić aby centralne zaczęło pracę?

2.Czy to normalne że tak mało pobiera tego smaru (z tego co mi się wydaje to za mało, jeśli wogóle pobrało)?

3.Jest pod kopułką centralnego smarowania taki guzik i nie wiem do czego on służy(po naciśnięciu brak jakichkolwiek reakcji), co to może być, może do ustawiania częstotliwości z jaką ma być włączane smarowanie?

4.Jeszcze nigdy nie udało mi się usłyszeć jak pracuje silniczek centralnego, czy on pracuje tylko przy uruchomionym silniku, zapłonie, czy niema znaczenia?

5.Czy jest gdzieś jakakolwiek kontrolka sygnalizująca pracę centralnego smarowania?

6.Czy jest możliwość włączenia ręcznie centralnego smarowania w celu przetestowania?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Postaram się umieścić zdjęcia tego centralnego smarowania w niedługim czasie.


Post Wysłano: 19 lis 2008, 10:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

Kolego musisz miec pozapychane przewody i smar nie może przejść poprostu.. ten przycisk co jest to i ile sie nie myle to jest własnie jak sie wwcisnie powinno sie odezwac centralne.. a jescze gdzies na centralce ustawia sie częstotliwość podawania smaruu.. najlepiej odwiedz serwis..
pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: