Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 lis 2008, 17:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2008, 19:44
Posty: 57
GG: 0

Niedawno kupiłem scanię 114 ze skrzynią GRS890 i mam wrażenie że biegi wchodzą za ciężko tzn przy zmianie biegów przy rozpędzaniu np z 4 na 5 i 5 na 6 jest wyczuwalny opór lewarka , gdy przytrzymam troszkę dłużej lewarek to wyczuwa się jakby sam delikatnie wskakiwał i wtedy mogę lekko włożyć bieg. sytuacja powtarza się za równo przy rozpędzaniu jak i przy redukcji na niższę biegi np z 6 na 5 nie ma reguły czy na pełny bieg czy na połówkę. Zdarza się również na małej skrzyni chociaż tam są małe prędkości ale nawet przy wkładaniu dwójki odczuwa się opór jakby wybierak nie mógł trafić w odpowiednie miejsce. Czy problem mógł powstać przez założenie przystawki? A może nieodpowiedni olej?


Post Wysłano: 23 lis 2008, 13:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2008, 19:44
Posty: 57
GG: 0

Chciałem dodać że jak prowadziłem to auto z Holandii to biegi wchodziły jak w masełko. Później trochę przeglądaliśmy auto między innymi założona hydraulika wywrotu i dopiero po 2-3 tygodniach wyjechałem w trasę. Obecnie jest niska temperatura a jak kupiłem auto było jeszcze dużo cieplej czy może to być wina oleju czy może coś jednak z przystawką?
P.S Nie zmieniałem jeszcze oleju w skrzyni bo według książki był niedawno zmieniany. Może miał ktoś podobny przypadek ?


Post Wysłano: 23 lis 2008, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 9:25
Posty: 69
GG: 4796735
Lokalizacja: Szczecin

Tom zacznij na początku od wymiany filtra oraz oleju w skrzyni,potem będziemy myśleć dalej


Post Wysłano: 23 lis 2008, 20:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2008, 19:44
Posty: 57
GG: 0

Też tak już myślałem że zrobię wymianę i zobaczę co się będzie działo. Ja u siebie do scanii leję Agip ROTRA 80W-90. Wstrzymałem się z wymianą oleju dlatego że znajomy też ma podobny problem i wymiana oleju nic nie zmieniła nie wiem dokładnie czy wszystkie objawy były takie jak u mnie ale z tego co mówił to też ciężko wchodzi 5 nieraz z delikatnym zgrzytnięciem. Chodzi tu o skrzynię GRS 890.


Post Wysłano: 30 lis 2008, 23:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2007, 17:33
Posty: 87
GG: 5555902
Samochód: FH480
Lokalizacja: Białystok

Kolego a długie trasy robisz tą patelnią, może olej nie zdąża się nagrzać i stawia opór.

A może poprostu synchronizatory już do wymiany.


Post Wysłano: 01 gru 2008, 9:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2008, 19:44
Posty: 57
GG: 0

Robię rózne trasy średnio 350- 400 w jedną stronę także olej napewno jest dobrze rozgrzany też się obawiam że to synchronizatory. Ale może ktoś miał taki przypadek i okazało się coś innego?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: